Kiedy złapać tanie loty do Gwatemali?
Znajdź idealny czas na rezerwację najtańszych biletów do Gwatemali
Najtańszy lot w obie strony
od 738 złNajtańszy miesiąc na podróż
Sierpień


W kilka sekund znajdziemy dla Ciebie najlepszy lot spośród ofert ponad 500 linii lotniczych.
Rozszerz wyszukiwanie o pobliskie lotniska i elastyczny wybór dat, by znaleźć najtańszą opcję.
Korzystaj z dodatkowych usług: ubezpieczenia podróżne, od rezygnacji, wynajem auta, atrakcje na miejscu i więcej.
Ponad 4950 opinii naszych klientów - postaw na sprawdzoną jakość i rezerwuj z pełnym zaufaniem.
Znajdź idealny czas na rezerwację najtańszych biletów do Gwatemali
Pierwsze miasto, Kaminaljuyu, wybudowali w tym miejscu ok. 1500 roku p.n.e. Majowie. Na fali europejskich podbojów w 1775 roku konkwistadorzy założyli tu stolicę kraju.
Najpiękniejsze obiekty znajdują się oczywiście w najstarszej części miasta - to strefa 1. Są tu Narodowy Pałac Kultury z lat 40., błyszczący mosiądzem i polerowanym drewnem, budynek Kongresu, Biblioteka Narodowa czy stary Park Centralny, w którym spotkasz sprzedawców lodów, czyścicieli butów, a nawet polityków organizujących spotkania z wyborcami w plenerze. Pamiątki z Gwatemali kupisz na targowisku na tyłach kościoła w centrum. Na szczególna uwagę zasługują chusty i szale w tradycyjne wzory. Pamiętaj, by się targować!
Niesamowita podróż do przeszłości? Fragmenty historycznego miasta Majów, Kaminaljuyu, znajdują się na równinie w południowo-zachodniej części dzisiejszego miasta Gwatemala, w strefie 7. Ówcześni parali się rolnictwem - wiadomo, że z jeziora Miraflores woda na pola była sprowadzana dwoma kamiennymi kanałami. Na zabudowę miasta składało się ok. 200 kopców z ziemi o wysokości kilkunastu metrów, na których wznoszono drewniano-gliniane budowle kryte strzechą. Miasto zostało porzucone przez mieszkańców ok. 900 roku n.e. Badaczom do dzisiaj nie udało się ustalić, dlaczego tak się stało.
Szaloną noc w kasynie zaplanuj w strefie 10, czyli dzielnicy zwanej Zona Viva. To również najciekawsze miejsce na nocne podboje. Dzielnica słynie z najlepszych barów, restauracji i dyskotek w mieście. Tradycyjną kuchnię serwują w Casa Chapina przy 1 Avenida. Warto też zajrzeć do 4 strefy, gdzie przy Ruta 3 znajduje się El Príncipe Gris, bar, w którym skosztujesz doskonałych lokalnych piw rzemieślniczych. Do zestawu polecamy tutejsze kiełbaski.
Z kolei najlepszy obiad w gwatemalskim stylu dostaniesz w La Esquina przy Ruta 2 w 4 strefie. Serwują tu doskonałe taco z tortillą z niebieskiej kukurydzy, ananasem, chili, wieprzowiną oraz pikantnym sosem.