Menu

Tanie loty Florencja Peterola

Pokaż filtry

Florencja

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Pożyczka bez odsetek

  Przy Via dei Neri znajduje się Palazzo Soldani, kamienica, w której działał jeden z pierwszych Banków Pobożnych - instytucji kościelnej, w której wierni mogli pożyczać pieniądze bez odsetek.

 • Firenze Card

  Jeśli chcesz zwiedzać muzea i kościoły, opłaca się ją kupić - za nieco ponad 70 euro przez trzy doby możesz zwiedzać do woli. Zwykły wstęp do muzeum kosztuje kilkanaście euro.

 • Trochę romantyzmu?

  Znaleźć ustronne, romantyczne miejsce we Florencji to nie lada wyzwanie. Wszystko jest jednak możliwe. Zajrzyj do Giardino delle rose, parku, w którym zawsze znajdzie się jakaś skryta wśród kwiatów ławeczka.

Co warto zobaczyć we Florencji?

Zabytkowa część Florencji jest niewielka, nie warto wynajmować skuterów ani tym bardziej taksówek. Wszystkie trasy najszybciej i najwygodniej przejść na piechotę. Poza tym - czy nie właśnie o to chodzi w tak pięknych miastach, jak Florencja, by chłonąć każdą chwilę? Zostaw mapę w pokoju i spaceruj wąskimi uliczkami, podziwiając piękną architekturę i przyglądając się mieszkańcom Florencji podczas ich codziennych zajęć. Stare miasto jest tak małe, że dość szybko zaczniesz rozpoznawać uliczki i czuć się jak u siebie.

Sztuka nie istniałaby bez Florencji, ale miasto bez niej - również. To tu tworzyli Botticelli, Donatello, Leonardo da Vinci czy Michał Anioł. Jeśli masz odrobinę cierpliwości, by poczekać w kolejke, warto zajrzeć do Gallerii Uffizi czy Galleria dell’Accademia, gdzie na własne oczy zobaczysz najpiękniejsze dzieła renesansowych mistrzów malarstwa i rzeźby.

W poszukiwaniu miejsca, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na miasto, idź na wzgórze Michała Anioła. Najpiękniej jest podczas zachodu słońca, gdy czerwone niebo delikatnie odbija się w dachach kamienic.

Na południowym brzegu rzeki Arno, w bocznych uliczkach od głównej Via Maggio, toczy się prawdziwe życie, a turyści znacznie rzadziej tu zaglądają. W tutejszych warsztatach szewskich możesz zamówić buty na miarę, kupić ręcznie robiony krawat, jedyną w swoim rodzaju zastawę stołową, a nawet cały komplet mebli. Uprzedzamy, spacer po tej okolicy wciąga! Jeśli nie chcesz tracić fortuny na drobne pamiątki z podróży, zajrzyj na Mercato Central, gdzie wśród mnóstwa gadżetów znajdziesz również te ręcznie robione. Trzeba tylko trochę poszukać.

Unikaj natomiast kupowania skórzanych wyrobów od ulicznych handlarzy. Florencja słynie z pasków, torebek i wszelkich skórzanych ozdób, ale prawdziwe, markowe lub ręcznie robione przez lokalnych rzemieślników, dostaniesz tylko w renomowanych sklepach lub warsztatach. Nie daj się naciągnąć na moście Ponte Vecchio.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Florencja Peterola w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Florencja Peterola, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Florencja Peterola mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Florencja Peterola?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Florencja Peterola obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Florencja Peterola

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Florencji

Znajdź nocleg we Florencji