Menu

Wyszukaj loty do Florencji

Pokaż filtry

Florencja

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Pożyczka bez odsetek

  Przy Via dei Neri znajduje się Palazzo Soldani, kamienica, w której działał jeden z pierwszych Banków Pobożnych - instytucji kościelnej, w której wierni mogli pożyczać pieniądze bez odsetek.

 • Firenze Card

  Jeśli chcesz zwiedzać muzea i kościoły, opłaca się ją kupić - za nieco ponad 70 euro przez trzy doby możesz zwiedzać do woli. Zwykły wstęp do muzeum kosztuje kilkanaście euro.

 • Trochę romantyzmu?

  Znaleźć ustronne, romantyczne miejsce we Florencji to nie lada wyzwanie. Wszystko jest jednak możliwe. Zajrzyj do Giardino delle rose, parku, w którym zawsze znajdzie się jakaś skryta wśród kwiatów ławeczka.

Loty bezpośrednie do Florencji

Choć mogłoby się wydawać, że włoska Florencja jest popularnym kierunkiem turystycznych podróży, okazuje się, że żadne regularne linie lotnicze nie oferują lotów bezpośrednich do Florencji z Polski. Do większości włoskich miast możemy dolecieć z Polski bezpośrednim połączeniem, natomiast miasto niemal w sercu Włoch jest dla nas dostępne tylko okrężną drogą.

Którędy ona wiedzie? Ponieważ nie mamy lotów bezpośrednich do Florencji z Polski, pozostaje skorzystać z oferty linii lotniczych z przesiadkami. Oczywiście warto przede wszystkim skupić się na tych liniach lotniczych, które oferują lot tylko z jedną przesiadką, ponieważ trasa nie jest na tyle długa, by trzeba było aż dwa razy się przesiadać.

Loty z jedną przesiadką oferuje kilka linii lotniczych, dlatego lot do Florencji możliwy jest z niemal każdego miasta w Polsce. I tak spośród najpopularniejszych linii lotniczych mamy Air France z przesiadką w Paryżu, KLM z przesiadką w Amsterdamie, Swiss przez Zurych, Lufthansę przez Monachium oraz Austrian przez Wiedeń.

Wyszukiwarka tanich lotów do Florencji

To dość prosty mechanizm, dzięki któremu od razu zobaczysz listę najtańszych lotów do Florencji w dniach, które cię interesują. Dzięki możliwości porównania w jednym miejscu oferty wszystkich linii lotniczych, masz pewność, że znajdziesz najtańsze bilety do Florencji.

Jeśli szukasz taniego lotu do Florencji w konkretnym terminie, np. na święta Bożego Narodzenia, sytuacja jest nieco gorsza, choć i w tym przypadku można znaleźć tanie loty do Florencji. Ważne, by możliwie jak najwcześniej kupić bilety z Polski do Florencji, ponieważ im bliżej do wylotu, tym bardziej ceny rosną.

Gdy znajdziesz już tanie loty z Polski do Florencji, zastanów się, z czego jeszcze możesz zrezygnować, by zmniejszyć koszty podróży. Tanie linie lotnicze sprzedają tylko bagaż podręczny w cenie biletu. Zastanów się, czy potrzebujesz wszystkich ubrań, a kosmetyków nie można kupić na miejscu? Tak trochę zaoszczędzisz i zyskasz tani lot do Florencji.

Porównanie oferty linii lotniczych do Florencji

Robiąc porównanie biletów lotniczych do Florencji z Polski, zauważ również inne elementy niż cena biletu. Przede wszystkim przy lotach z przesiadką porównaj czas podróży. Być może ważna dla ciebie będzie również godzina lotu lub lądowania. Zastanów się, czym dojedziesz na lotnisko i jak dojedziesz z lotniska Florencji do hotelu.

Wybierz również miasto, z którego będziesz odbywać lot do Florencji. Jeśli masz w miarę blisko do kilku lotnisk, porównaj ofertę linii lotniczych z każdego z nich. Być może położone nieco dalej od twojego domu lotnisko będzie miało znacznie korzystniejszą godzinę wylotu, czas podróży czy cenę.

Zwróć również uwagę na dodatkowe usługi oferowane w ramach biletu lotniczego do Florencji. Tanie linie lotnicze mają dość podobna ofertę, ale może znajdzie się coś, co będzie dla ciebie ważne.  

Jak działa wyszukiwarka lotów?

Jeśli choć raz szukałeś tanich lotów, wiesz, jak irytujące i nieowocne jest korzystanie z wyszukiwarek na wielu stronach linii lotniczych. Zmieniasz karty w przeglądarce, szukając tanich lotów do Florencji czy w inne miejsce, za każdym razem zmieniając daty w kalendarzu poszczególnych linii lotniczych. A przecież porównywanie biletów lotniczych do Florencji czy w ogóle na całym świecie może być znacznie prostsze.

Łatwość korzystania z wyszukiwarki eSky polega na tym, że możesz jej używać na komputerze, tablecie czy telefonie. Za pomocą wyszukiwarki w oka mgnieniu wyszukasz tanie loty do Florencji i innych włoskich miast. Wyszukiwarka połączeń eSky ma tę przewagę nad stronami linii lotniczych, że w jednym miejscu wybierzesz najtańsze loty do Florencji dostępne w ofercie wszystkich tanich linii lotniczych oraz regularnych przewoźników. Warto porównać te oferty, ponieważ w niektórych liniach cena biletu obejmuje również bagaż rejestrowany.

Ceny biletów lotniczych nie są stałe, dlatego warto skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów do Florencji, dzięki której możemy w łatwy sposób porównać oferty różnych linii lotniczych. Na eSky wybierz połączenie lotnicze na trasie z Polski do Florencji i wybierz termin, w którym chcesz lecieć. Jeśli wolisz, możesz już na samym początku określić miasto wylotu do Florencji.

Kiedy kupować bilety lotnicze do Florencji?

Loty z Polski do Florencji to świetny pomysł na weekend czy spędzenie kilku dni w zupełnie innym otoczeniu. Przemyśl dobrze datę lotu do Florencji, by zaoszczędzić na bilecie. Jeśli termin twojej podróży nie jest przesądzony, skorzystaj z pomocy wyszukiwarki lotów, dzięki której szybko znajdziesz najtańsze loty do Florencji.

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski do Florencji zdarza się, że sprzedawane są po kilkadziesiąt złotych. Nie obejdzie się jednak bez wertowania ofert. Świetną alternatywą dla takiej straty czasu jest zapisanie się do newslettera.

Sprawdź, jak łatwo można kupić tanie loty do Florencji, wykorzystując darmowe wyszukiwarki lotów, które w jednym miejscu generują ofertę linii lotniczych do Florencji i wszystkich miast na świecie. To o wiele wygodniejszy sposób niż porównywanie oferty każdej linii lotniczej z osoba. Pamiętaj, że tanie loty do Florencji nie czekają zbyt długo na pasażerów.

Jak obniżyć cenę biletu lotniczego?

Czasami podróżowanie tanimi liniami lotniczymi może wcale nie być takie tanie. Koszt dokupienia bagażu nadawanego może być wyższy niż cena biletu do Florencji, a przecież nie na tym polega tanie podróżowanie. Zauważ, że wiele regularnych linii lotniczych na europejskich trasach nie oferuje bagażu rejestrowanego w cenie biletu. Aby obniżyć ceny lotów do Florencji, zacznij więc od zweryfikowania tego, co masz w bagażu.

Cena biletu bezpośrednio wiąże się z datą lotu. Osoby, które często latają przyzwyczaiły się już, że najtańsze bilety są w środku tygodnia. W weekendy i święta linie lotnicze oferują wyższe ceny lotów, natomiast w te mniej popularne można kupić najtańsze loty do Florencji. I tak bilety na walentynki i w okresie bożonarodzeniowym są droższe niż w okresie, gdy większość ludzi jest w pracy.

Jeśli nie spieszy ci się z kupnem, a najważniejsza jest dla ciebie cena biletu do Florencji, szukaj okazji. Od czasu do czasu zarówno Ryanair, jak i Wizz Air, organizują promocje, podczas których zdobędziesz naprawdę tanie loty do Florencji. Nie jest tajemnicą, że linie lotnicze często zmieniają ceny biletów. Wpływa na to wiele zmiennych, ale najważniejsze jest zainteresowanie daną trasa w tym terminie. Póki podróżni szukają np. lotów do Florencji z Polski, koszt biletu będzie powyżej pewnego poziomu. Gdy zainteresowanie połączeniem będzie mniejsze, ceny biletów ustabilizują się.

Gdzie szukać najtańszych lotów do Florencji?

Jeśli chcesz znaleźć naprawdę tanie loty, użyj wyszukiwarki połączeń lotniczych eSky. Wybierz interesującą cię trasę oraz daty podróży. Po kliknięciu zobaczysz listę dostępnych lotów uporządkowanych według cen. W ten sposób łatwo znajdziesz tanie loty do popularnych miast wszystkimi dostępnymi liniami lotniczymi i porównasz np. ceny lotów do Florencji z innych miast.

Potrzebujesz nieco cierpliwości i funkcjonalnej wyszukiwarki lotów, by znaleźć tanie loty. Ceny biletów lotniczych do Florencji to nawet 200-300 zł, jeśli będziemy mieć szczęście. Część linii lotniczych organizuje różnego rodzaju akcje promocyjne, podczas których obniżają ceny lotów do Florencji i innych miast w Europie czy na świecie. Nie przegap takiej okazji.

Są także inne różnice pomiędzy tanimi liniami lotniczymi. Cenę lotu do Florencji możesz zmniejszyć, zabierając bagaż rejestrowany. Nie jest on wliczony w cenę biletu do Florencji wieloma liniami lotniczymi. Mimo to cena biletu do Florencji wraz z bagażem rejestrowanym może się diametralnie różnić. Tanie linie lotnicze nie mają jednego cennika, opłata za bagaż może być inna zależnie od wagi oraz terminu podróży.

Przydatne informacje o lotniskach we Florencji

Popularne linie latające do Florencji

Tablica lotów: Florencja

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Florencji

Znajdź nocleg we Florencji