Menu

Tanie loty Fuerteventura Puerto del Rosario

Pokaż filtry

Puerto del Rosario

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Zaginiona Atlantyda?

  Według niektórych badaczy Fuerteventura miała być niegdyś częścią opisanej przez Platona, zaginionej cywilizacji Atlantydy. Mityczne opowieści lokalizowały tu także ogród Hesperyd.

 • Trochę słońca, trochę deszczu

  Fuerteventura charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem poszczególnych regionów. W jednym czasie na niewielkim obszarze może padać deszcz i świecić słońce. Warto to zobaczyć.

 • Zabawa trwa!

  Od połowy lutego do końca marca na całej wyspie trwa zabawa karnawałowa, natomiast w październiku obchodzone jest hucznie święto patrona Puerto del Rosario. 

Co warto zobaczyć w Puerto del Rosario?

Puerto del Rosario jest stolicą Fuerteventury, czyli drugiej co do wielkości wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich. Można ją zwiedzić w kilka dni, mierzy bowiem zaledwie 100 km długości i 30 km szerokości. Ze względu na niewielką odległość od wybrzeży Afryki, panuje tu gorący klimat, który ochładzany jest typowymi dla tego rejonu wiatrami. Co warto tu zobaczyć i czego skosztować?

Dawniej Puerto del Rosario nosiło nazwę Puerto de las Cabras, czyli Kozi Port. Związana była ona z wielowiekową tradycją wypasania kóz oraz produkcji serów kozich. Chociaż obecnie miasto stanowi największe miejsce rozrywki na wyspie, znaleźć tu można również świadczące o dawnych dziejach zabytki, np. zlokalizowany w centrum kościół Iglesia Nuestra Señora del Rosario czy budynek ratusza, przed którym postawiono pomnik koziej rodziny. Ciekawym miejscem jest także Casa Museo Miguel de Unamuno, czyli muzeum w domu baskijskiego pisarza Miguela de Unamuno.

Większość turystów trafia tu jednak nie dla zabytków, a przepięknych plaż, których w okolicy nie brakuje. Jedną z nich jest Playa de Lajas, która została wyróżniona Błękitną Flagą przyznawaną przez Fundację na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE). Oznacza ona, że woda jest tu niezwykle czysta, a plażowicze mają zapewnioną fachową opiekę ratowników. Inne plaże w okolicy miasta to m.in. Playa Chica, Playa Blanca, Playa de Matorral czy Playa de Layas i Playa de Barlovento. W większości z tych miejsc można z powodzeniem uprawiać sporty wodne, wypoczywać, a także zjeść w znajdujących się nieopodal restauracjach czy barach.

Kuchnia Fuerteventury charakteryzuje się świeżymi rybami (np. vieja) oraz owocami morza. Tradycyjnie jada się tu także koźlinę, czyli cabra. Koniecznie spróbuj oryginalnych dań na bazie tego mięsa, a także typowych kanaryjskich ziemniaków z sosami mojo picón (rojo i verde – tj. czerwonym i zielonym). Must try to kozie sery o mocnym smaku oraz dania z gofio, czyli mąką z prażonych ziaren jęczmienia mieszanych ze sproszkowanym kłączem paproci lub pszenicy i kukurydzy. Warto skosztować także dżemu z kaktusa i produktów z aloesu, z których słynie cała wyspa. Gdzie zjeść? Na pewno w La Jaira de Demian, w Casa Tono oraz w El Perenquen.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Fuerteventura Puerto del Rosario w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Fuerteventura Puerto del Rosario, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Fuerteventura Puerto del Rosario mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Fuerteventura Puerto del Rosario?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Fuerteventura Puerto del Rosario obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Fuerteventura Puerto del Rosario

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Puerto del Rosario

Znajdź nocleg w Puerto del Rosario