Menu

Wyszukaj loty do Puerto del Rosario

Puerto del Rosario

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Zaginiona Atlantyda?

  Według niektórych badaczy Fuerteventura miała być niegdyś częścią opisanej przez Platona, zaginionej cywilizacji Atlantydy. Mityczne opowieści lokalizowały tu także ogród Hesperyd.

 • Trochę słońca, trochę deszczu

  Fuerteventura charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem poszczególnych regionów. W jednym czasie na niewielkim obszarze może padać deszcz i świecić słońce. Warto to zobaczyć.

 • Zabawa trwa!

  Od połowy lutego do końca marca na całej wyspie trwa zabawa karnawałowa, natomiast w październiku obchodzone jest hucznie święto patrona Puerto del Rosario. 

Co warto zobaczyć w Puerto del Rosario?

Loty bezpośrednie na Fuerteventurę

Wyspy Kanaryjskie - wymarzony wakacyjny kierunek jest w zasięgu ręki, wystarczy znaleźć bilet w rozsądnej cenie. Loty bezpośrednie na Fuerteventurę dostępne są przez cały rok, choć oczywiście w sezonie wakacyjnym jest ich znacznie więcej. Oprócz tanich linii lotniczych Ryanair do Puerto del Rosario latają również linie czarterowe.

Dostępny na trasie Warszawa-Modlin - Fuerteventura lot bezpośredni Ryanair trwa ok. 5,5 godziny. Jest to lot bezpośredni, bez przystanków i konieczności przesiadania się do innej maszyny. Należy pamiętać, że w cenę biletu nie jest wliczony bagaż rejestrowany, a wyłącznie mały bagaż podręczny.

Loty czarterowe natomiast dostępne są z większości Polskich lotnisk za sprawą biur podróży, które organizują wakacyjne wyjazdy. Loty bezpośrednie na Wyspy Kanaryjskie dostępne są m.in. na trasach Katowice - Fuerteventura, Wrocław - Fuerteventura, Poznań - Fuerteventura, Gdańsk - Fuerteventura, Kraków - Fuerteventura.

Ceny lotów na Fuerteventurę

W przeciwieństwie do lotów po Europie, ceny lotów na Wyspy Kanaryjskie nie należą do najtańszych. To charakterystyczne, że podróże na popularne wakacyjne wyspy kosztują nieco więcej niż loty do europejskich stolic. Podobnie jest z kosztem połączeń z Polski do Puerto del Rosario, miasta na wyspie Fuerteventura, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Gdy biletów jest jeszcze dużo, ceny lotów czarterowych nie należą do najniższych. Zmienia się to w ostatnich dniach przed podróżą - często, gdy zostają ostatnie bilety, biura podróży obniżają ceny lotów na Fuerteventurę, by sprzedać możliwie jak najwięcej miejscówek. Podczas, gdy normalna cena lotu do Puerto del Rosario wynosi 600-1000 zł, w ofercie last minute można znaleźć lot za 100-300 zł.

W miarę stałą ofertę mają tanie linie lotnicze Ryanair, które obsługują połączenie Warszawa - Fuerteventura. Choć to zazwyczaj 500-600 zł, przy odrobinie cierpliwości można znaleźć bilety lotnicze na Wyspy Kanaryjskie po 100-300 zł.

Porównywanie tanich biletów

Już podczas pierwszego poszukiwania tanich lotów na własną rękę przekonasz się, jak irytujące i nieowocne jest korzystanie z wyszukiwarek na kilku stronach linii lotniczych. Zmieniasz karty w przeglądarce, szukając tanich lotów na Fuerteventurę czy w inne miejsce, za każdym razem zmieniając daty połączeń lotniczych w kalendarzu każdej z linii lotniczych. Sprytni ludzie porównują bilety lotnicze w zupełnie inny sposób.

Z Polski na Fuerteventurę w sezonie loty znajdziesz na niemal każdy dzień tygodnia. Z niektórych miast na Wyspy Kanaryjskie dolecisz codziennie, z innych polskich lotnisk loty odbywają się kilka razy w tygodniu. Jest to popularna trasa, ale bez problemu kupisz bilet z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pamiętaj, że tanie bilety do Puerto del Rosario to nie coś, co pojawi się w ostatnim momencie. Nie ma sensu czekać do ostatniej chwili, warto jak najwcześniej zacząć rozglądać się za połączeniami na Fuerteventurę z Polski i kupić bilet, gdy cena biletu osiągnie interesującą cię kwotę.

Loty z Polski na Wyspy Kanaryjskie to świetny pomysł na weekend czy spędzenie kilku dni w zupełnie innym otoczeniu. Warto jednak świadomie wybrać datę lotu na Fuerteventurę, a nie przepłacisz za bilet. Jeśli termin twojej podróży może być zmieniony, wykorzystaj wyszukiwarkę lotów, dzięki której znajdziesz najtańsze loty do Puerto del Rosario.

Jak kupić tani bilet lotniczy?

Jeśli nie chcesz przegapić naprawdę tanich biletów lotniczych, zamów dedykowany newsletter. Możesz ustawić maksymalną interesującą cię cenę oraz trasę. Gdy bilety na Fuerteventurę będą spełniać twoje oczekiwania, dostaniesz informację. Taką opcję oferuje na przykład eSky. Nie odkładaj kupna biletu na później, bo loty w niskiej cenie wyprzedają się najszybciej.

Jeśli jesteś w tej dobrej sytuacji, że możesz spontanicznie wybrać termin podróży, najtańsze bilety na Wyspy Kanaryjskie z Polski możesz wybrać w ostatniej chwili, na kilka dni, a nawet godzin przed wylotem. Plany wyjazdowe oczywiście trzeba uzależnić m.in. od sytuacji w pracy oraz od celu podróży do Puerto del Rosario. Jeśli ma to być poznawanie wyspy, nie musisz sztywno trzymać się terminów.

Wbrew pozorom, nie tylko tanie linie lotnicze oferują tanie loty na Fuerteventurę. Z Polski do Puerto del Rosario dolecisz bez problemu za 100-200 zł, a nawet mniej, jeśli będziesz cierpliwy i będziesz regularnie sprawdzać ceny połączeń.

Czy warto korzystać z wyszukiwarki lotów?

Nie decyduj się na pierwszy lot, który wyszukasz na stronie linii lotniczej. Najlepiej skorzystaj z wyszukiwarki lotów, aby porównać oferty linii lotniczych na Wyspy Kanaryjskie. Być może tanie loty na Fuerteventurę znajdziesz u innego przewoźnika, niż wcześniej myślałeś.

Wyszukiwarka połączeń eSky ma tę przewagę nad stronami linii lotniczych, że w jednym miejscu wybierzesz najtańsze loty na Wyspy Kanaryjskie dostępne w ofercie wszystkich tanich linii lotniczych oraz regularnych przewoźników. Zwykle podczas porównywania ofert lotów do Puerto del Rosario okazuje się, że najtańsze bilety oferują tanie linie lotnicze Ryanair. Często zdarza się jednak, że tanie loty na Fuerteventurę mają również linie czarterowe. Warto porównać te oferty, ponieważ w niektórych liniach w cenę biletu wliczony jest również bagaż rejestrowany.

Jeśli nie chcesz przepłacać za bilet lotniczy, skorzystaj z wyszukiwarki lotów eSky. Określ trasę podróży oraz daty wylotu i przylotu. Po chwili zobaczysz listę dostępnych lotów uszeregowanych według cen. I tak łatwo znajdziesz tanie loty do popularnych miast wszystkimi dostępnymi liniami lotniczymi i porównasz np. ceny lotów na Wyspy Kanaryjskie z innych miast.

Sposoby doświadczonych podróżników na tanie loty

Jeśli jednak szukasz naprawdę tanich lotów na Fuerteventurę, wejdź na eSky, i znajdź zakładkę Okazje, gdzie oferowane są najtańsze połączenia. Znajdziesz tu tanie loty na Wyspy Kanaryjskie, a także wielu wspaniałych miast na całej kuli ziemskiej. Często tylko kilka biletów jest w tak niskiej cenie, więc nie zwlekaj z kupnem.

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski na Wyspy Kanaryjskie kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Trzeba jednak chwilę poświęcić na znalezienie takich połączeń. Jeśli nie masz czasu albo ochoty na takie poszukiwania, zapisz się do newslettera.

Taką możliwość oferuje eSky. Wybierz trasę, na której chcesz podróżować pomiędzy Polską a Fuerteventurą oraz maksymalną cenę, którą jesteś w stanie zapłacić za podróż. Gdy taka oferta tanich linii lotniczych na Kanary się pojawi, dostaniesz maila. Pamiętaj jednak, że nie tylko ty chcesz tanio podróżować, nie odkładaj więc kupna na później.

Od czego zależy cena biletów na Wyspy Kanaryjskie?

Koszt lotu do Puerto del Rosario samolotem w tym samym dniu i o tej samej godzinie może być różna zależnie od tego, jak dużo pozostało czasu do podróży. Obowiązuje tu zasada, że im wcześniej, tym tańsze bilety na Fuerteventurę kupisz. Im mniej pozostało czasu, tym linie lotnicze mniej chętnie oferują tanie loty na Wyspy Kanaryjskie. Wiąże się to z przekonaniem, że zawsze znajdzie się ktoś, kto zapłaci więcej, byle lecieć w konkretnym terminie.

Zdarza się, że przemieszczanie się tanimi liniami lotniczymi może może nie być opłacalne. Koszt dokupienia bagażu nadawanego może być wyższy niż cena biletu na Fuerteventurę, a to przecież mija się z celem. Aby obniżyć ceny biletów do Puerto del Rosario, zacznij więc od zweryfikowania tego, co masz w bagażu.

Wiele osób ceni sobie wygodę korzystania z wyszukiwarki eSky - możesz użyć jej na komputerze oraz na każdym urządzeniu mobilnym. Za pomocą wyszukiwarki bez problemu i w łatwy sposób kupisz tanie loty do Puerto del Rosario i do innych hiszpańskich miast.

Przydatne informacje o lotniskach w Puerto del Rosario

Popularne linie latające do Puerto del Rosario

Tablica lotów: Puerto del Rosario

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Puerto del Rosario

Znajdź nocleg w Puerto del Rosario