Menu

Tanie loty Ushuaia Intl Airport

Ushuaia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso argentyńskie (ARS)

 • Zatoka u krańca świata

  Nawet nazwa miasta podkreśla fakt jego położenia na końcu świata, z którego już tylko kawałek dzieli Cię od Antarktydy. W języku Indian Yamana, Ushuaia oznacza właśnie zatokę na krańcu świata.

 • Stacja pociągu na końcu świata

  Fin del Mundo to kolejka, która niegdyś służyła do przewożenia materiałów, a dziś jest pociągiem turystycznym. Warto wybrać się na wycieczkę, szczególnie po to, by obejrzeć zrekonstruowany obóz indiański.

 • Park Narodowy Ziemi Ognistej

  Spragnionym górskich widoków polecamy wycieczkę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Znajduje się około dziesięciu kilometrów od miasta, a dojechać można do niego busami, które kursują co godzinę.

Co warto zobaczyć w Ushuaia?

Ushuaia - najdalej wysunięte na południe miasto nie tylko w Argentynie, której jest częścią, czy w Ameryce Południowej, ale także na całym świecie! Znajduje się na Ziemi Ognistej, czyli wyspie oddzielonej od kontynentu Cieśniną Magellana, której terytorium jest podzielone pomiędzy Argentynę i Chile.

Chcesz poznać „koniec świata”? To miejsce idealne, by zobaczyć, jak ten właściwie wygląda. A prezentuje się prawdziwie bajecznie - wierzchołki gór majaczą nad niebieską wodą. Miasto otoczone jest górami z jednej strony oraz kanałem Beagle z drugiej. Najlepiej jest wybrać się tutaj w styczniu, kiedy jest najcieplej, choć temperatury nawet wtedy nie są zbyt wysokie, wynoszą około dziesięciu stopni.

Miasto bardzo dobrze wykorzystuje potencjał swojego położenia. Niegdyś głównymi źródłami dochodu był przemysł rybny i drzewny, dziś mieszkańcy w największym stopniu zarabiają na turystyce, między innymi dzięki temu, że w okolicy znajduje się międzynarodowe lotnisko, znacznie ułatwiające dostęp do miasta. Dla wielu osób Ushuaia jest początkiem podróży na Antarktydę, to stąd wyrusza podobno 90% wypraw w tamtym kierunku.

Przybywają tu jednak nie tylko osoby traktujące Ushuaię jako bazę wypadową, ale także chętni poznać ten fantastyczny obszar. Tobie również polecamy się na to zdecydować, bo da Ci możliwość spędzania czasu na mnóstwo sposobów. To idealne miejsce na przykład dla pasjonatów sportów wodnych – szczególnie żeglarstwa i kajakarstwa. Jednak nie tylko oni znajdą tutaj coś dla siebie. Entuzjaści jazdy na nartach i desce mogą wybierać między świetnymi opcjami - górą Cerro Castor a lodowcem Martial.

Jeśli zastanawiasz się, czy na końcu świata znajdziesz miejsca, w których smacznie zjesz, spieszymy z uspokojeniem - w Ushuai ich nie brakuje! Szczególnie warto wybrać się do restauracji specjalizujących się w daniach sporządzonych z owoców morza. Wśród nich wymienić można Kalma Resto przy Gobernador M. F. Valdez 293, Chez Manu przy Calle Luis Fernando Martial 2135 lub Paso Garibaldi przy Gobernador Deloqui 133.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Ushuaia Intl Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Ushuaia Intl Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Ushuaia Intl Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Ushuaia Intl Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Ushuaia Intl Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Ushuaia Intl Airport

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ushuaii

Znajdź nocleg w Ushuaii