Menu

Ushuaia loty - Tanie loty do Ushuaii

Pokaż filtry

Ushuaia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso argentyńskie (ARS)

 • Zatoka u krańca świata

  Nawet nazwa miasta podkreśla fakt jego położenia na końcu świata, z którego już tylko kawałek dzieli Cię od Antarktydy. W języku Indian Yamana, Ushuaia oznacza właśnie zatokę na krańcu świata.

 • Stacja pociągu na końcu świata

  Fin del Mundo to kolejka, która niegdyś służyła do przewożenia materiałów, a dziś jest pociągiem turystycznym. Warto wybrać się na wycieczkę, szczególnie po to, by obejrzeć zrekonstruowany obóz indiański.

 • Park Narodowy Ziemi Ognistej

  Spragnionym górskich widoków polecamy wycieczkę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Znajduje się około dziesięciu kilometrów od miasta, a dojechać można do niego busami, które kursują co godzinę.

Co warto zobaczyć w Ushuaia?

Ushuaia - najdalej wysunięte na południe miasto nie tylko w Argentynie, której jest częścią, czy w Ameryce Południowej, ale także na całym świecie! Znajduje się na Ziemi Ognistej, czyli wyspie oddzielonej od kontynentu Cieśniną Magellana, której terytorium jest podzielone pomiędzy Argentynę i Chile.

Chcesz poznać „koniec świata”? To miejsce idealne, by zobaczyć, jak ten właściwie wygląda. A prezentuje się prawdziwie bajecznie - wierzchołki gór majaczą nad niebieską wodą. Miasto otoczone jest górami z jednej strony oraz kanałem Beagle z drugiej. Najlepiej jest wybrać się tutaj w styczniu, kiedy jest najcieplej, choć temperatury nawet wtedy nie są zbyt wysokie, wynoszą około dziesięciu stopni.

Miasto bardzo dobrze wykorzystuje potencjał swojego położenia. Niegdyś głównymi źródłami dochodu był przemysł rybny i drzewny, dziś mieszkańcy w największym stopniu zarabiają na turystyce, między innymi dzięki temu, że w okolicy znajduje się międzynarodowe lotnisko, znacznie ułatwiające dostęp do miasta. Dla wielu osób Ushuaia jest początkiem podróży na Antarktydę, to stąd wyrusza podobno 90% wypraw w tamtym kierunku.

Przybywają tu jednak nie tylko osoby traktujące Ushuaię jako bazę wypadową, ale także chętni poznać ten fantastyczny obszar. Tobie również polecamy się na to zdecydować, bo da Ci możliwość spędzania czasu na mnóstwo sposobów. To idealne miejsce na przykład dla pasjonatów sportów wodnych – szczególnie żeglarstwa i kajakarstwa. Jednak nie tylko oni znajdą tutaj coś dla siebie. Entuzjaści jazdy na nartach i desce mogą wybierać między świetnymi opcjami - górą Cerro Castor a lodowcem Martial.

Jeśli zastanawiasz się, czy na końcu świata znajdziesz miejsca, w których smacznie zjesz, spieszymy z uspokojeniem - w Ushuai ich nie brakuje! Szczególnie warto wybrać się do restauracji specjalizujących się w daniach sporządzonych z owoców morza. Wśród nich wymienić można Kalma Resto przy Gobernador M. F. Valdez 293, Chez Manu przy Calle Luis Fernando Martial 2135 lub Paso Garibaldi przy Gobernador Deloqui 133.

Przydatne informacje o lotniskach w Ushuaii

Popularne linie latające do Ushuaii

Ushuaia to najbardziej wysunięte na południe miasto nie tylko w Ameryce Południowej, ale i na świecie. Bez problemu możemy nazwać je krańcem świata. Tak się składa, że z pomocą tanich lotów do Ushuaia z łatwością się tutaj dostaniemy. Co zwykły turysta może robić na końcu świata? W pobliżu miasta znajduje się Park Narodowy Ziemi Ognistej, bardzo licznie odwiedzany każdego roku. Możemy się do niego wybrać. Oprócz tego w Ushuaia organizowany jest rejs po Kanale Beagle. Miejscowość ma piękną panoramę, dlatego można po prostu podziwiać piękno miasta i jego okolic. Bilety lotnicze do Ushuaia są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Zakup takiego lotu to świetny pomysł na wakacje z bliskimi lub na samotną podróż. Miasto znajduje się niedaleko granicy z Chile, więc może stać się przystankiem w podróży to tego kraju. Nie ma na co czekać, bo loty do Ushuaia rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Tablica lotów: Ushuaia

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ushuaii

Znajdź nocleg w Ushuaii