Menu

Wyszukaj loty do Luqi

Luqa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: maltański, angielski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wspaniała fara

  Czego nie możesz ominąć w Luce? Oczywiście kościoła św. Andrzeja! Wspaniała barokowa budowla, która powstała w 1670 roku, została zniszczona w trakcie wojny. Na szczęście w latach 1944-62 kościół został odbudowany i zachwyca swym widokiem każdego, kto odwiedza Lukę.

 • Wydarzenia

  Fani motoryzacji powinni zjawić się w okolicy w I połowie października. Wtedy bowiem w dawnej stolicy Malty, Mdinie odbywa się wyścig oraz wystawa zabytkowych samochodów – Malta Classic.

 • Jedzenie

  Spróbuj koniecznie pastizzi (ciasto wypełnione serem ricotta lub groszkiem) oraz kiełbasek maltańskich, które mają oryginalny i wyrazisty smak, wszystko dzięki dodatkowi kolendry!

Co warto zobaczyć w Luce?

Do lat 20. XX wieku Luqa była cichą maltańską wioską, wszystko zmieniło się jednak za sprawą lotniska, które stało się z czasem głównym portem lotniczym wyspy. Miasto bardzo mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej, gdy było bombardowane przez niemieckie lotnictwo i było włos od kompletnego zniszczenia. Na szczęście Luqa przetrwała wojnę i dziś można nadal natknąć się tu na obiekty z przeszłości. Warto dodać, że w trakcie budowy lotniska odkryto tu na ślady antycznych cywilizacji, m.in. cmentarze i przedmioty pochodzące z epoki brązu!

Maltańskie miejscowości znane są z tego, że ich mieszkańcy integrują się wokół lokalnych klubów sportowych. Nie inaczej jest w Luce! Dwa miejscowe kluby piłkarskie – Union Band i Saint Andrew odpowiadają za dekorację miasta przed przypadającym na początek lipca świętem św. Andrzeja. Warto wówczas być w okolicy i zobaczyć na własne oczy, jak ludzie związani z oboma klubami walczą o podziw mieszkańców i turystów.

Luqa jest świetnie położona, więc stanowi dobrą bazę wypadową na samochodowe wycieczki po wyspie. Warto wybrać się na przejażdżkę do stolicy – Valetty. Przejazd zajmuje tylko 15 minut, a samo miasto daje możliwość podziwiania wielu atrakcji. Wśród nich znajdziemy słynne fortyfikacje, port oraz ogrody Barakka, z których rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

Przydatne informacje o lotniskach w Luce

Popularne linie latające do Luqi

Są miasteczka, do których warto się wybrać z wielu względów. Tanie bilety lotnicze do Luqi to właśnie jeden z nich, zwłaszcza że miasto to, a raczej miasteczko, leży na Malcie. To tutaj znajduje się jedno z większych lotnisko, poprzez które łatwo i szybko można dolecieć z Polski. Malta to piękna wyspa, którą warto zwiedzić również z dziećmi. Pełna atrakcji, gwarantuje spędzenie niezapomnianego czasu podczas urlopu. Tanie loty do Luqi to też sposób na niedrogi wypoczynek, a także zaoszczędzenie na dodatkowe atrakcje, z których warto skorzystać podczas swoich wakacji, będąc właśnie na tej wyspie. Malta charakteryzuje się nie tylko niesamowitą historią, ale także kulturą, z którą warto się zaznajomić. Loty do Luqi to w końcu sposób na złapanie oddechu po ciężkim roku i ciężkiej pracy – nie tylko dla dorosłych, ale i dla młodzieży maturalnej czy studentów po sesji. 

Tablica lotów: Luqa

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Luce

Znajdź nocleg w Luce