Menu

Antwerpia loty - Tanie loty do Antwerpii

Antwerpia

Antwerpia – miasto wielu zabytków!

Jeśli jesteśmy fanami malarzy i obrazów dawnych epok, cenimy twórczość Rubensa, koniecznie powinniśmy odbyć lot do Antwerpii, w celu zwiedzenia tamtejszego muzeum Rubensa, które zostało utworzone z jego dawnego domu. Antwerpia to nie tylko malarstwo, to także wiele zabytków i ciekawej architektury. Miasto to położone jest w północnej Belgii, w regionie Flamandzkim. Co ciekawe, od 2011 roku jest także Europejską Stolicą Młodzieży. Dlaczego jeszcze warto udać się do tego miasta? Co można zwiedzić, wybierając się tanim lotem do Antwerpii, np. z Polski, a także, jak przygotować się do lotu?

Jak kupić bilet do Antwerpii?

Co ciekawe, bilety do Antwerpii z Polski nie są aż tak łatwo dostępne! Zaglądając jednak na stronę eSky – wyszukiwarki lotów, możemy znaleźć naprawdę sporo informacji o tym, w jaki sposób dostać się do tego belgijskiego miasta. Jeżeli zależy nam na locie z konkretnego miasta, np. z Warszawy, musimy liczyć się z przesiadką. Cały lot do Antwerpii, wraz z przesiadką nie trwa jednak długo! Możemy polecieć około 2-godzinnym lotem do Amsterdamu i stamtąd przesiąść się na godzinny pociąg do Antwerpii. Jest do bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż możemy podróżować dwoma środkami transportu. Inną opcją jest wykupienie lotu z Lublina. Co jakiś czas lotnisko w Lublinie prowadzi sprzedaż tanich, bezpośrednie loty do Antwerpii. Możemy sprawdzić zatem, kiedy jest najbliższy lot i według tego zaplanować sobie wakacje! Bilety do Antwerpii nie są drogie, w obie strony zapłacimy mniej więcej 600 zł w obie strony. Warto zatem polować na okazje!

Zalety korzystania z wyszukiwarki eSky

Wyszukiwanie lotów przez eSky daje sporo możliwości. Możemy znaleźć nie tylko najbardziej interesujący nasz przelot, ale także załatwić kilka innych, przydatnych na wycieczce spraw. Daje nam to możliwość m.in. wypożyczenia samochodu, którym możemy poruszać się po Antwerpii, a także zabukowania konkretnego miejsca w hotelu. Dzięki wyszukiwarce mamy także możliwość sprawdzenia wielu różnych miejsc do spania i wybrania tej najbardziej nam odpowiadającej. Jeśli zatem chcemy skorzystać z możliwości taniego przelotu do Antwerpii, zaplanujmy swoje wakacje z wyprzedzeniem i zarezerwujmy bilety z Lublina!

Lotnisko w Antwerpii

W zależności, którą opcję przelotu wybieramy, możemy skorzystać z usług konkretnych portów lotniczych. Lotnisko w Warszawie oraz w Lublinie ma sporo różnych miejsc, gdzie będziemy mogli wypocząć i zrelaksować się przed lotem. Możemy skorzystać, np. z usług kawiarni, czekając na bezpośredni lot do Antwerpii lub zjeść obiad w restauracji. Lądujemy w porcie lotniczym, ulokowanym około 1 km od centrum miasta! Decydując się po przylocie na skorzystanie z usług taksówki, już za około 10 minut będziemy w centrum miasta. Niedaleko lotniska w Antwerpii są także autobusy i linia kolejowa. Wybór środka komunikacji jest zatem duży i dowolny. Warto wspomnieć także o tym, że jeżeli będziemy chcieli odbyć bezpośredni i tani lot do Antwerpii z Lublina, to już za około 3 godziny będziemy na miejscu. Nie musimy zatem zabierać przekąsek bezpośrednio do samolotu. Nie da się ukryć, że jest to świetna opcja lotów dla mieszkańców samego Lublina i okolic. Być może warto zdecydować się na wakacje właśnie tam!

Jak spakować się na wakacje do Antwerpii?

Co istotne, w całej Belgii panuje klimat umiarkowany, morski. Oznacza to, że w sezonie nie jest aż tak ciepło, jak np. w Polsce. Temperatura osiąga tu około 20 stopni. Zdarzają się także oczywiście upały, jednak są one mniej powszechne. W zimie natomiast bywa zimno i wilgotno, co dodatkowo schładza temperaturę. Jeśli jedziemy w grudniu lub styczniu, zapakujmy raczej ubrania naprawdę ciepłe. W tym celu warto sprawdzić, czy nasz przewoźnik przewiduje zabranie np. bagażu rejestrowanego i w jakiej klasie, gdyż może nie udać nam się spakować do bagażu podręcznego. Lecąc do Antwerpii w lecie, możemy za to liczyć na łagodną pogodę, która sprzyja zwiedzaniu.

Bagaż podręczny i rejestrowany

Pamiętajmy jednak, że ze względu na morski klimat, w Antwerpii także często pada, zabierzmy także kalosze i coś przeciwdeszczowego. Jeżeli nie wiemy, czy możemy zabrać więcej niż jedną walizkę, sprawdźmy to na stronach naszego przewoźnika! Być może pozwala on na zdecydowanie się na zakup bagażu rejestrowanego. Pamiętajmy jedynie, że musimy zważyć naszą walizkę przed zarejestrowaniem jej. Każde przekroczenie dozwolonej ilości wagi walizek, skutkuje dodatkową, niemałą dopłatą! Ile może ważyć konkretna walizka? To zależy od tego, z jakich linii lotniczych korzystamy, jednak mniej więcej waga walizki rejestrowanej wynosi około 25 kg, bagażu podręcznego 10 kg. Wykupując jednak tani lot do Antwerpii na tygodniowe wakacje, walizka 10 kg na jednej osoby powinna całkowicie wystarczyć, chyba że podróżujemy z małym dzieckiem i potrzebujemy wziąć dla niego więcej rzeczy.

Co możemy zobaczyć, będąc w Antwerpii?

Zwiedzanie warto rozpocząć od ratusza antwerpskiego. Ratusz ten nosi nazwę: Stadhuis van Antwerpen i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budynek pochodzi jeszcze z czasów renesansu. Budowany był w XVI wieku przez około 5 lat. Do dziś jego główną funkcją jest bycie jednostką administracyjną miasta. Wielu turystów chce zwiedzić jeden z zabytków UNESCO, dlatego wybiera się właśnie do Antwerpii. Jedną z najwyższych budowli sakralnych Antwerpii jest Katedra Najświętszej Marii Panny. Jest to także najważniejszy budynek sakralny tego miasta i został zbudowany według kilku technik. Możemy się tam doszukać gotyku, rokoko, baroku. Jeśli lubimy zwiedzać, koniecznie powinniśmy się udać do zamku Het Steen, który został wzniesiony już w XIII wieku! Jest to jedno z ciekawszych miejsc w całej Antwerpii. Miejsce to jest bardzo przyjazne turystom, w sezonie możemy tam spotkać wiele wycieczek. Rezerwując lot do Antwerpii, nie zapomnijmy odbyć spaceru po porcie. Co istotne, Antwerpia jest największym miastem portowych całej Belgii. Liczne kawiarenki oraz knajpki, ulokowane niedaleko portu, kuszą swoim menu. Jest to z pewnością bardzo dobra opcja na relaks po męczących i obfitującym dniu we wrażenia. Po zwiedzaniu czas na kawę w porcie!

Antwerpia to niewątpliwie jedno z ważniejszych turystycznych miejsc, które warte jest zwiedzenia. Naprawdę możemy tu zobaczyć ciekawe budowle minionych epok oraz odpocząć w porcie. Jeśli chcemy lecieć z Polski, możemy odbyć lot do Antwerpii z przesiadką np. w Amsterdamie i dalej pojechać pociągiem lub skorzystać z bezpośredniego lotu do Antwerpii z Lublina. Bilety, a także nocleg czy ubezpieczenie, możemy wykupić, korzystając z wyszukiwarki lotów eSky. Koniecznie zajrzyjmy na tę stronę i zaplanujmy wakacje w Antwerpii.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Antwerpii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Antwerpii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Antwerpii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Antwerpii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Antwerpii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Antwerpii

Popularne linie latające do Antwerpii

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Antwerpii

Znajdź nocleg w Antwerpii