Menu

Bruksela loty - Tanie loty do Brukseli

Pokaż filtry

Bruksela

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, francuski, niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Darmowe atrakcje w Brukseli

  Polecamy udział w darmowej wycieczce szlakiem art nouveau, polowanie na starocie w Sint-Gorikshallen czy przechadzkę śladami starych murów miejskich. Możesz również odwiedzić klasztor La Cambre oraz wziąć udział w darmowych festiwalach muzycznych i koncertach.

 • Brukselska kuchnia

  Klasyczne belgijskie przysmaki to czekolada oraz wafle. Poza tym ważne miejsce w kulturze kulinarnej miasta mają frytki oraz małże. W mieście możemy przebierać w ofertach ponad 1500 świetnych restauracji!

 • Zakupy i prezenty

  W Brukseli znajdziesz wiele ciekawych sklepów zwłaszcza w okolicy Wielkiego Placu i przy przylegających do niego ruchliwych. Jaki prezent z Brukseli sprawić znajomym? Powodzeniem cieszą się podobizny sławnych osób związanych z miastem, koronki oraz komiksy takie jak Tintin.

Połączenia lotnicze z Polski do Brukseli

Tanie loty z Polski do Brukseli to najlepszy sposób, aby oderwać się na kilka dni od codzienności. Zaledwie dwie godziny lotu pozwalają znaleźć się w mieście, które stanowi najbardziej wielokulturową i kolorową stolicę europejską. Lot do Brukseli jest dobrym pomysłem nie tylko dla osób chcących zobaczyć na własne oczy dzielnicę pełną instytucji Unii Europejskiej, ale także tych, którzy chcą skosztować najsmaczniejszych belgijskich frytek, gofrów czy piwa.

Które polskie miasta oferują bezpośrednie loty do Brukseli? Z połączeń lotniczych do Brukseli bez przesiadek można skorzystać z obu funkcjonujących w Warszawie lotnisk, czyli z portu lotniczego Warszawa-Modlin (WMI) oraz portu lotniczego im. Fryderyka Chopina (WAW). Bezpośrednie loty do Brukseli dostępne są także z Krakowa-Balic  (KRK) oraz z Wrocławia-Strachowic (WRO).

Niebezpośrednie loty do Brukseli, czyli z co najmniej jedną przesiadką, startują z takich polskich miast, jak: Katowice, Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin i Zielona Góra. W takim przypadku pierwszy lot kierownay jest do dużego europejskiego portu lotniczego, np. do Warszawy, Frankfurtu, Amsterdamu, Kopenhagi czy Monachium, skąd startuje samolot do Brukseli.

Jakie lotniska są w Brukseli?

W Brukseli działają dwa lotniska – port lotniczy Bruksela (BRU) oraz port lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL). Pierwszy z nich jest największym lotniskiem Belgii, obsługującym każdego roku co najmniej 20 milionów podróżujących 66 liniami lotniczymi. Port lotniczy Bruksela położony jest zaledwie 12 kilometrów od centrum stolicy Belgii w miejscowości Zaventem. Jest on także dobrze skomunikowany z Brukselą oraz innymi częściami kraju. Do śródmieścia można dostać się m.in. autobusem miejskim z poziomu „0”, pociągiem, taksówką czy wynajętym na miejscu samochodem. Ciekawostką jest fakt, że lotnisko połączone jest z centrum ścieżką rowerową, która rozpoczyna się na poziomie „0”.

Lotnisko Bruksela-Charleroi znajduje się zdecydowanie dalej od centrum miasta niż port lotniczy Bruksela. Zlokalizowane jest ono ok. 50 kilometrów na południe od stolicy Brukseli oraz 7 kilometrów na północ od miasta Charleroi, od którego wzięło ono swoją nazwę. Obsługiwane są tu loty zaledwie siedmiu niskobudżetowych przewoźników lotniczych, czyli tzw. tanich linii lotniczych. Do Brukseli można się stąd dostać m.in. pociągiem, autobusem lub taksówką.

Jakie linie latają z Polski do Brukseli?

Loty do Brukseli bez przesiadek z Warszawy oferują trzy linie lotnicze. Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Brussel Airlines realizują połączenia lotnicze między lotniskiem im. F. Chopina (WAW) i  portem lotniczym Bruksela (BRU). Bezpośrednie loty do Brukseli ze stolicy oferowane są także przez tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair. Pierwsza z nich lata do Brukseli-Charleroi (CRL) z lotniska Warszawa-Modlin (WMI), druga natomiast realizuje połączenia z Brukselą-Charleroi z lotniska im. F. Chopina. Z Krakowa do Brukseli bez przesiadek polecieć można flotą Brussels Airlines oraz Ryanair, a z Wrocławia tylko samolotami Ryanair. Warto też szukać biletów na loty Bruksela-inne miasto, czasami mogą okazać się korzystniejsze cenowo.

Niebezpośrednie loty do Brukseli, czyli z co najmniej jedną przesiadką, oferują przede wszystkim tradycyjne linie lotnicze takie jak PLL LOT, Lufthansa, Brussels Airlines, KLM, SAS czy British Airlines. W takim przypadku wydłużeniu ulega czas podróży, a także znacznie – w porównaniu do tanich lotów – zwiększa się cena biletu lotniczego do Brukseli.

Ile kosztują bilety lotnicze do Brukseli?

Najtańsze bilety na lot do Brukseli oferują tanie linie lotnicze, tj. Ryanair i Wizzair.

Lot z Polski do Brukseli w tym przypadku jest naprawdę niewielki, gdyż kupując bilet z wyprzedzeniem i na termin po sezonie wakacyjnym można za niego zapłacić nawet tylko około 120 zł za osobę w obie strony.

Bezpośrednie loty do Brukseli realizowane przez Brussels Airways i PLL LOT wiążą się z wyższymi kosztami. Bilet lotniczy do i z Brukseli kupiony z dwumiesięcznym wyprzedzeniem na termin jesienny w tradycyjnych liniach lotniczych kosztuje od 700 do nawet 1300 zł. Bilety tych linii lotniczych kupowane tylko kilka dni przed wylotem kosztują nawet dwa, trzy razy więcej. Za loty z przesiadką lub przesiadkami, rezerwowane dwa miesiące przed podróżą, trzeba zapłacić około 800-1000 zł.

Przy rezerwacji biletu lotniczego do Brukseli warto pamiętać, że na jego ostateczną cenę wpływają dodatkowe opłaty linii lotniczych. Cenę lotu obniżyć może rezygnacja z dodatkowego ubezpieczenia pasażera i jego bagażu. Rozwiązanie to jest dobre, o ile osoba taka posiada wykupioną niezależnie polisę ubezpieczeniową. Mniej zapłacimy za lot do Brukseli, jeżeli zrezygnujemy również z priorytetowej odprawy na lotnisku, dodatkowego bagażu i wyboru konkretnego miejsca w samolocie.

Kiedy bilety lotnicze do Brukseli są najtańsze?

Bilet do Brukseli są najtańsze zimą, a dokładnie w grudniu. Wtedy za lot do Brukseli można zapłacić nawet o 30 proc. taniej niż w innych porach roku. Wiąże się to między innymi z faktem, że Bruksela, będąca siedzibą wielu międzynarodowych instytucji, np. Unii Europejskiej czy NATO, w okresie okołoświątecznym pustoszeje, ponieważ biznesmeni i politycy, którzy regularnie kursują samolotami do stolicy Belgii, w tym czasie mają zazwyczaj urlopy. Co ciekawe, niedrogie i o około 15 proc. tańsze niż zazwyczaj bilety lotnicze można kupić także na termin przypadający w lipcu – tutaj również można doszukać się powiązania z sezonem urlopowym osób, które pracują w instytucjach unijnych.

Najdroższe bilety na lot do Brukseli przypadają natomiast na terminy w miesiącach takich jak styczeń i wrzesień, kiedy urzędy, po okresach urlopów, wznawiają prace. Linie lotnicze wykorzystują ten fakt, podnosząc ceny o około 15 proc. w stosunku do średnich kosztów biletów lotniczych do Brukseli w innych terminach.

Chcąc kupić bilet lotniczy do Brukseli w okazyjnej cenie, warto pamiętać o kilku zasadach. Sposobem na oszczędzenie pieniędzy jest kupno biletu na około siedem, osiem tygodni przed wylotem. Linie lotnie oferują wtedy najczęściej pulę biletów w obniżonych cenach. Istotny jest również moment, w którym dokonamy rezerwacji, bowiem najtańsze loty do Brukseli pojawiają się w systemach sprzedaży przeważnie w środku tygodnia, tj. we wtorek, środę i czwartek w godzinach pracy, tj. od 9 do 15.

Jak obniżyć cenę lotu do Brukseli?

Tanie bilety lotnicze do Brukseli można kupić dzięki korzystaniu z ofert „last minute”. Niektóre linie lotnicze na kilka dni przed planowanym wylotem niesprzedane dotąd bilety oferują w niższych cenach. Nie jest to jednak regułą, dlatego jeżeli zależy nam na locie w konkretnym terminie, najlepiej zaufać innym metodom na kupno biletów lotniczych do Brukseli w najlepszej cenie.

Najskuteczniejszym sposobem na obniżenie ceny lotu do Brukseli jest skorzystanie z porównywarki cen biletów lotniczych. Zamiast czekać na „ostatni dzwonek” lub samodzielnie szukać informacji o połączeniach i cenach w poszczególnych internetowych systemach rezerwacji linii lotniczych, warto zaufać wyszukiwarce lotów, np. eSky. Dlaczego? W jednym miejscu w zaledwie kilkanaście sekund uzyskuje się wgląd w dane dotyczące lotów 860 linii lotniczych z całego świata. Wystarczy podać dane takie jak miejsce wylotu i przylotu, daty podróży, liczbę pasażerów, a także wybrać klasę. Lista lotów, w tym przypadku do lub z Brukseli,  segregowana jest automatycznie pod względem ceny – od najtańszego do najdroższego, ale można ją również przefiltrować, biorąc pod uwagę liczbę przesiadek, lotnisko docelowe, czas podróży itp.

Pomocne dla osób, które chcą obniżyć cenę lotu do Brukseli, może być również włączenie alertów cenowych linii lotniczych, w których ustala się pułap cenowy za bilet, który byłby dla nas satysfakcjonujący. Gdy koszt biletu zmaleje do tego poziomu, automatycznie otrzymuje się wiadomość.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Brukseli w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Brukseli, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Brukseli mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Brukseli?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Brukseli obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Brukseli

Popularne linie latające do Brukseli

Bruksela to jedno z ładniejszych miast, które warto odwiedzić podczas swoich podróży. Dzięki tanim lotom do Brukseli twoje marzenie może się spełnić. A jeżeli jeszcze nie myślałeś o tym mieście, to właśnie najlepsza pora na zmodyfikowanie swoich preferencji w kwestii podróżowania. Bruksela jest stolicą Belgii oraz – uwaga – Unii Europejskiej. Przepiękne stare miasto przyciąga podróżujących z całego świata i to nie bez powodu. Starówka zdecydowanie jest powodem, dla którego tanie bilety lotnicze do Brukseli powinny być przez ciebie już dawno zabukowane. Więc jeżeli jeszcze się wahasz, wiedz, że niepotrzebnie. Samolot to jeden z lepszych środków transportu, który zapewnia nie tylko komfort, ale i wygodę. Samochód czy bus nigdy nie skróci czasu swojej trasy, natomiast dzięki szybkim lotom do Brukseli w tym mieście możesz być szybciej niż myślisz.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Brukseli

Znajdź nocleg w Brukseli