Menu

Bangalore loty - Tanie loty do Bangalore

Pokaż filtry

Bangalore

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hindi, angielski
  Strefa czasowa: UTC +5.5
  Waluta: Rupia indyjska (INR)

 • Dolina krzemowa

  Stan Karnataka, w którym znajduje się Bengaluru, nazywany jest Doliną Krzemową, ponieważ nowe technologie rozwijają się tutaj najszybciej w całych Indiach, a także wytwarza się tu 35% krajowego oprogramowania.

 • Park Narodowy Bannerghatta

  Niecałe czterdzieści kilometrów od miasta stworzono park narodowy, w którym znajduje się lecznica dla zwierząt, zoo, ale także motylarnia oraz miejsce, w którym obejrzysz węże, a także park safari.

 • Wzgórza Nandi

  Sześćdziesiąt kilometrów od miasta znajdują się wzgórza Nandi. Będziesz mógł wybrać się tu na rowerową lub pieszą wycieczkę, zapewniając sobie niezwykłe widoki, między innymi pięknych winnic.

Co warto zobaczyć w Bengaluru?

Bengaluru to ogromna aglomeracja znajdująca się w południowej części Indii. Liczba jej mieszkańców przekracza dziesięć milionów, z tego powodu klasyfikowana jest jako megamiasto i jest trzecim pod względem liczebności miastem w kraju.

Bengaluru znajduje się na obszarze stanu Karnataka, który został założony na terenie dawnego królestwa Mysore. Natura dała temu miejscu wszystko, o czym można zamarzyć – fantastyczne palmy kokosowe, plaże, które, pomimo tego, że linia brzegowa nie jest tu długa, uznawane są za jedne z najpiękniejszych w kraju, a także góry, doliny i ogromne pola uprawne. Zobaczysz tu również niezwykłe zwierzęta, szczególnie ptaki. Wśród mnóstwa pięknych gatunków, warto wymienić wyjątkową Kraskę Orientalną.

Bengaluru (lub Bangalore, czyli druga forma, z którą możesz się spotkać) określane niegdyś jako Miasto Ogrodów, dziś znane jest szczególnie jako niezwykle istotna część indyjskiej Doliny Krzemowej. Zawdzięcza to temu, że znajduje się tu najwięcej firm technologicznych w całych Indiach, przede wszystkim z obszaru technologii informacyjnych.

Dawny przydomek dziś już niestety nieco stracił na aktualności, ponieważ ogrodów i parków nie ma tu już tak wiele. Mimo to, wybierając się na spacer, będziesz miał co oglądać, ponieważ do teraz w mieście zachowało się wiele budowli pamiętających czasy ery Wiktoriańskiej, powstałych podczas panowania w tym miejscu Brytyjczyków.

Głodny? Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Time Traveller przy Kirloskar Road, gdzie zjesz pyszne dania kuchni azjatyckiej, szczególnie indyjskiej. Miłośnikom kuchni japońskiej polecamy z kolei Yataii przy Palace Road. Jeżeli podróży nie wyobrażasz sobie bez świetnej pizzy lub makaronu, zajrzyj do Alto Vino przy 8th Road 75. W nieco bardziej eleganckim wydaniu, choć również potrawy kuchni włoskiej, zjesz w Bene, które znajdziesz na czwartym piętrze hotelu Sheraton.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Bangalore w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bangalore, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bangalore mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bangalore?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bangalore obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bangalore

Popularne linie latające do Bangalore

Bengaluru leży w samym sercu południowej części Półwyspu Indyjskiego. Loty do Bengaluru nie należą do najkrótszych, ale zdecydowanie są jednymi z tych, na które warto poświęcić czas i pieniądze. Kto nie chciałby odwiedzić Indii, poznać tamtejszej kultury i spróbować słynnego indyjskiego curry? W Indiach znajdzie się miejsce dla miłośników wszystkich dziedzin: od biznesu, poprzez motoryzację aż po pyszną kuchnię i piękne zabytki. Jeśli nie leciałeś jeszcze samolotem, możesz wykorzystać tanie loty do Bengaluru jako sposób na przełamanie swoich barier. Po lądowaniu na pewno dojdziesz do wniosku, że nie było tak strasznie, jak mogłoby się wydawać. W praktyce bowiem podróżowanie samolotem jest dużo wygodniejsze niż jazda samochodem czy pociągiem, a bilety do Bengaluru kosztują dużo mniej niż myślisz. W stosunkowo niskiej cenie możesz cieszyć się wygodną podróżą i nie musisz o nic się martwić.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bangalore

Znajdź nocleg w Bangalore