Menu

Bogota loty - Tanie loty do Bogoty

Pokaż filtry

Bogota

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Muzea

  Bogota to aż 77 muzeów ze zbiorami sztuki prekolumbijskiej i współczesnej, kolekcjami o znaczeniu historycznym, archeologiczno-religijnym oraz interaktywnymi wystawami, wśród których wyróżnia się Muzeum Złota z około 34 000 sztabkami złota, ponad 20 000 przedmiotów wykonanych z kości, ceramiką i odzieżą charakterystyczną dla 13 prekolumbijskich kultur.

 • Klimat

  Bogotę charakteryzuje umiarkowanie chłodny klimat ze średnią temperaturą około 14°C. Pomimo położenia w strefie klimatu tropikalnego, zimno odczuwalne jest zarówno w deszczowe, jak i słoneczne dni. Z drugiej strony zdarzają się bardzo ciepłe dni, gdy temperatura przekracza 23°C.

 • Muzyka

  Bogota posiada tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki jako jedno z 35 miast na świecie. Miasto rozbrzmiewa rytmami rocka, hip hopu, muzyki klasycznej, jazzu i etno. Życie kulturalne miasta to również szeroki wachlarz lokalnych i międzynarodowych imprez w muzeach i bibliotekach, poświęconych literaturze, kinematografii, sztukom plastycznym, teatrowi i tańcu.

„Bogata” Bogota, czyli wakacje w Kolumbii

Jest stolicą Kolumbii, państwa, przez które przebiega równik. Bogota jest niezwykle licznym miastem, trzecim co do wielkości kontynentu Ameryki Południowej. Zamieszkuje ją ponad 7 milionów ludzi, nic zatem dziwnego, że jest naprawdę zróżnicowana. Bardzo wielu turystów, chcących odwiedzić kontynent Ameryki Południowej, wybiera właśnie loty do Bogoty, by móc zobaczyć kulturę tego państwa, różniącego się nieco od całej Europy. Co zatem możemy zobaczyć w Bogocie? Jak się przygotować do tej wycieczki?

Bezpośredni lot do Bogoty

Chcąc dolecieć do Bogoty z Polski, najlepiej jest wybrać lot z wyprzedzeniem. Dlaczego? Jest to wyprawa na inny kontynent i trzeba liczyć się z nieco wyższą ceną. Rezerwując jednak lot wcześniej, możemy liczyć na atrakcyjną cenę za bilet do Bogoty. Dzięki czemu zaplanujemy w tym mieście urlop z całą rodziną! Czy można dolecieć z Polski bezpośrednim lotem do Bogoty? Niestety, musimy liczyć się z jedną przesiadką, jednak nie jest to uciążliwa podróż. Korzystając z usług niektórych linii lotniczych, mamy wliczone posiłki w cenę biletu w klasie ekonomicznej oraz za darmo bagaż rejestrowany. Jest to więc opłacalny lot. Jeśli zależałoby nam dolecieć bezpośrednim lotem do Bogoty, bez przesiadek, możemy skorzystać z lotu z Paryża. Z pewnością jest to dobra propozycja dla osób, mieszkających w pobliżu tego miasta.

Jak szukać połączeń do Bogoty?

Jeśli chcemy wybrać się na wakacje do jakiegokolwiek kraju, szukamy odpowiednich i tanich biletów. Podobnie jest także z lotami międzykontynentalnymi. Uciążliwe jest jednak sprawdzenie ofert poszczególnych przewoźników i nieustanne ich porównywanie. O wiele prościej jest skorzystać z dedykowanych stron, które pozwolą nam w łatwy i szybki sposób znaleźć najbardziej opłacalny cenowo, tani lot do Bogoty. Warto korzystać z wyszukiwarek lotów. Jedną z nich jest wyszukiwarka eSky, która pozwala na znalezienie nie tylko naprawdę korzystnego przelotu do Bogoty, ale także na wybranie innych, koniecznych aspektów wycieczki. Za jej pośrednictwem możemy, np. wybrać i zarezerwować od razu hotel oraz wypożyczyć samochód, którym będziemy poruszać się po mieście. Auto jest przydatne zwłaszcza, jeśli stawiamy na wyjazd typowo rodzinny. Bardzo często zwiedzanie z małym dzieckiem „na nogach” jest uciążliwe. Co więcej, korzystając z wyszukiwarki możemy sprawdzać promocje i okazje, być może natrafimy na ciekawy lot do Bogoty po naprawdę niskiej cenie.

Jak się spakować?

Startując z Polski, musimy przygotować się na nieco dłuższy lot, jednak zazwyczaj przewoźnicy przewidują atrakcje dla turystów, nawet w klasie ekonomicznej. Bardzo często możemy skorzystać z możliwości obejrzenia filmu na indywidualnym, zdalnym pulpicie lub posłuchać wybranej przez nas muzyki. Pamiętajmy jednak, że pakując walizki na lot do Bogoty, musimy  uwzględnić gabaryty i wagę, jakie przewiduje przewoźnik oraz sprawdzić listę rzeczy, które można zapakować. Pamiętajmy, by dokładnie prześledzić te wytyczne, gdyż na pokład samolotu nie możemy zazwyczaj zabierać przedmiotów ostrych, odpadają nawet jednorazowe żyletki do golenia oraz pilniki do paznokci. Natomiast pojemność kosmetyków może wynosić do 100 ml w opakowaniu.

Pozostaje także kwestia tego, co dokładnie spakować na podróż samolotem do Bogoty? Kolumbia jest krajem, przez który przebiega równik. Część tego państwa leży na półkuli północnej, a część na południowej. Co ciekawe, może być tam naprawdę ciepło, ale też momentami nieco chłodno. Mimo to Kolumbia jest raczej dosyć ciepłym państwem, nie maco liczyć na mroźne lub bardzo chłodne dni. W Bogocie bardzo często jest jednak wilgotno, sprzyja to namnażaniu się komarów, niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka. Pakując zatem walizki na tani lot do Bogoty, zdecydujmy się na ubrania przewiewne, jednak z długimi rękawami i nogawkami, dzięki temu zabezpieczymy się w większym stopniu przed atakami. Dobrze jest także zdecydować się na nakrycie głowy. Planując również lot do Bogoty z małym dzieckiem, sprawdźmy, czy możemy go zabrać. Dobrze jest odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o tym, czy dziecko może odbyć tak daleką podróż.

Port lotniczy Bogota – El Dorado

Kończąc podróż samolotem do Bogoty, lądujemy w porcie lotniczym Bogota – El Dorado, jest to lotnisko położone mniej więcej 15 km od centrum tego miasta, dzięki czemu bez problemu można tam dojechać, np. transportem publicznym. Co ciekawe, jest to trzeci co do wielkości port lotniczy w całej Ameryce Łacińskiej, który rocznie obsługuje kilkanaście milionów pasażerów. Loty odbywają się w obrębie kontynentu oraz poza kontynent. Na lotnisku znajdziemy praktycznie wszystkie udogodnienia. Możemy zarezerwować hotel, jeśli czekamy na lot powrotny, a także kupić, np. pamiątki w strefie wolnocłowej. Co istotne, na lotnisku znajdują się także liczne kawiarnie i restauracje, z pewnością każdy znajdzie tam miejsce dla siebie.

Co warto zobaczyć, lecąc do Bogoty?

Bogota to dosyć ciekawe i specyficzne miasto. Z pewnością wiele tam różnorodnych akcentów sakralnych, które przyciągają rzesze turystów, lubiących zwiedzać takie miejsca. Warto zaznaczyć, że miasto to, wbrew opinii, jest dosyć nowoczesnym miastem, dlatego planując lot do Bogoty i nastawiając się na inny klimat, można się zdziwić. Niczym nie odbiega praktycznie od typowo europejskich stolic, być może nieco wizualnie, ponieważ jest tam więcej terenów zielonych i mniej typowego zurbanizowania. Co ciekawe, warto wybrać się do centrum i pozwiedzać nieco miasto. Jest to jedna z ładniejszych części Bogoty. Wielu ludzi, będąc tam, pragnie przejść się ulicami dzielnicy La Candelarii. Kolejnym, wartym zwiedzenia miejscem jest oczywiście wzgórze Monserrate. Znajduje się tam widokowy kościół z XVII wieku. Na szczyt można zarówno wjechać kolejką, jak i wybrać się pieszo. Warto także zajrzeć do Museo Quinta de Bolivar, można tam podziwiać umeblowane wnętrza domów z dawnych lat. Muzeum także zawiera eksponaty z XVII wieku. Jeśli natomiast preferujemy nowoczesny styl i chcemy obejrzeć nowy budynek, możemy wybrać się do Biblioteca Luis Angel Arango, gdzie znajduje się jeden z największych zbiorów różnych książkowych pozycji w całej Ameryce Południowej. Można tam czytać książki i podziwiać różne dzieła sztuki. Gdy zgłodniejemy, warto udać się na rynek i skorzystać z oferty pobliskich restauracji i kawiarni. Bogota to niezwykle zróżnicowany i bogaty kraj pod kątem miejsc wartych zwiedzenia.

Gdy chcemy wybrać się na wakacje do Kolumbii, warto zaplanować tani lot do Bogoty, czyli stolicy tego państwa. To tam będziemy mogli zwiedzić wiele ciekawych miejsc, a także spędzić niezapomniane wakacje z całą rodziną. Pamiętajmy jedynie o dokładnym spakowaniu walizki i dostosowaniu garderoby do warunków, panujących w tym kraju. Niedrogich lotów i biletów do Bogoty możemy szukać poprzez wyszukiwarkę eSky.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Bogoty w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bogoty, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bogoty mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bogoty?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bogoty obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bogocie

Popularne linie latające do Bogoty

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bogocie

Znajdź nocleg w Bogocie