Menu

Bratysława loty - Tanie loty do Bratysławy

Bratysława

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: słowacki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • UFO nad miastem

  Stare Miasto i największe podmiejskie osiedle – Petržalkę łączy most, nad którym… zawisło UFO! Zawieszony 84 metry nad ziemią talerz wieńczący pylon mostu jest zarówno punktem widokowym, jak i restauracją. Wizyta w restauracyjnej toalecie, ze względu na szklane zewnętrzne ściany może przyprawić o szybsze bicie serca. Innym ciekawym modernistycznym budynkiem jest siedziba słowackiego radia publicznego – to piramida postawiona na swoim wierzchołku!

 • Miasto dwóch granic

  Bratysława to jedyna europejska stolica, której granice pokrywają się na pewnym odcinku z granicą państwa – i to nie jedną! Na zachodzie i południowym zachodzie miasto graniczy z Austrią (do Wiednia jest tylko 70 kilometrów!), a na niewielkim odcinku południowo wschodnim – z Węgrami. Przypomina to o dawnych dziejach miasta, które przez setki lat znajdowało się w granicach Cesarstwa Austriackiego, a później Austro-Węgier.

 • Dni Bratysławy

  Na przełomie kwietnia i maja miasto obchodzi swoje święto. Z okazji Dni Bratysławy odbywają się liczne koncerty, parady i przedstawienia plenerowe. Warto dodać, że świetny program kulturalny uzupełniony jest przez stołeczne muzea, które w trakcie tych dni udostępniają swoje zbiory do zwiedzania za darmo. Pod koniec maja na nabrzeżu Dunaju z kolei ma miejsce plenerowy festiwal muzyczny – Majales.

Tanie loty do Bratysławy

Choć bezpośredni lot do Bratysławy z Polski powinien trwać dość krótko, okazuje się, że nie jest to popularny kierunek lotów Polaków. Na tyle, że żadna regularna linia lotnicza nie oferuje lotów bezpośrednich do Bratysławy z Polski. Większą popularnością cieszą się górskie miejscowości, choć tam zazwyczaj podróżujemy w inny sposób.  

Brak połączeń bezpośrednich nie oznacza jednak, że nie da się znaleźć tanich lotów do Bratysławy. Trzeba jednak liczyć się przynajmniej z jedną przesiadką. Od tego, jaką linię wybierzemy, zależy również czas, jaki musimy zarezerwować na przesiadki. Niektóre trasy wymagają kilkugodzinnego pobytu na lotnisku, nim wsiądziemy do bezpośredniego samolotu do Bratysławy. Taki jest jednak urok tanich lotów.

Przykładowo, z Warszawy można dość szybko dolecieć do stolicy Słowacji. Czeskie linie lotnicze Czech Airlines oferują tanie loty do Bratysławy z Warszawy, które trwają 4 godziny. W czas podróży wliczona jest przesiadka w Pradze, na którą mamy ok. 1 godziny i 20 minut. W tym czasie można na spokojnie przejść do właściwej bramki i rozprostować kości przed kolejny lotem.

Loty do Bratysławy z Polski

Słowacja przyciąga swoim urokiem, choć zazwyczaj turyści wybierają górskie regiony. A to spory błąd, ponieważ sama Bratysława ma również wiele ciekawego do zaoferowania. Przede wszystkim to bogata historia i piękna architektura. Wieczorny spacer po Bratysławie do wspaniałe przeżycie.

Warto wybrać się na kilka dni do Bratysławy, by poznać uroki tego miasta. Choć znalezienie lotu bezpośredniego do Bratysławy jest niemożliwe, można wykorzystać całkiem sensowne połączenia z jedna przesiadką. Loty do Bratysławy z Polski można planować właściwie o każdej porze roku zależnie od upodobań. Pogoda będzie tam zawsze zbliżona do tej, którą mamy w Polsce.

Ciekawym rozwiązaniem jest wycieczka do Bratysławy na weekend, jednak znacznie bardziej opłacalna będzie kilkudniowa wyprawa, która nie zahacza o dni wolne. Właśnie wtedy loty do Bratysławy z Polski mogą być najtańsze.

Kiedy kupować bilety lotnicze?

Cała sztuka taniego podróżowania polega na tym, aby kupić bilet lotniczy w możliwie najniższej cenie. Dzięki temu mamy możliwość sporo zaoszczędzić na podróży, a różnicę w cenie przeznaczyć na coś przyjemniejszego. Nie ma jednak jednej reguły, zgodnie z którą powinniśmy rezerwować bilety lotnicze do Bratysławy właśnie w tym konkretnym dniu, a nie w innym.

Na pewno warto zawsze zabierać się do poszukiwania tanich lotów z wyprzedzeniem. Kto wcześniej planuje, ten dwa razy zyskuje - zaoszczędzić można dzięki temu nie tylko na biletach lotniczych do Bratysławy, które wcześniej będą tańsze, ale również na noclegach, ponieważ rezerwując wcześniej, będziemy mieć większy wybór.

Warto również zwrócić uwagę na dzień, w którym chcemy odbyć lot. Raczej polecamy wybieranie tras w środku tygodnia z prostego powodu - w weekendy zainteresowanie podróżowaniem jest większe, a więc ceny lotów do Bratysławy mogą również być nieco wyższe. Poza tym wstępy do wielu atrakcji turystycznych czy muzeów mogą być darmowe właśnie w środku tygodnia, w weekendy to się zazwyczaj nie zdarza.

Jak szukać tanich lotów do Bratysławy?

Każdy doświadczony podróżnik kiedyś zaczynał swoją przygodę z tanim podróżowaniem. Jedno z początku błądzili i zapłacili za bilety lotnicze, inni mieli szczęście i wcześniej trafiali na dobrą wyszukiwarkę lotów, która pozwoli im zaoszczędzić na lotach do Bratysławy czy jakiegokolwiek innego miasta w Europie i na świecie.

Korzystaj więc ze sprawdzonych metod na obniżenie kosztów lotu do Bratysławy. Zajrzeć do wyszukiwarki eSky i przekonaj się, na czym polega jej działanie. Ty musisz tylko kilka razy kliknąć w odpowiednie opcje i już po chwili zobaczysz dokładnie to, co cię interesuje - pełną listę dostępnych połączeń do Bratysławy od najtańszych. To od ciebie jednak zależy, które połączenie wybierzesz.

Być może niska cena biletu do Bratysławy nie jest jedynym elementem, który jest dla ciebie ważny w podróży. Jeżeli zależy ci także na krótkim czasie podróży lub wylotach w konkretnych godzinach, możesz także skorzystać z odpowiednich filtrów, które pomogą ci dostosować wyniki wyszukiwania dokładnie do takich, na jakich ci zależy.

Wyszukiwarki tanich lotów po Europie

Przepłacanie za bilet lotniczy nie jest rozsądne. Po co płacić więcej za to samo, co możesz mieć w znacznie niższej cenie? Aby kupić najtańsze bilety do Bratysławy, potrzebujesz jednak jednego, bardzo prostego w obsłudze narzędzia, jakim jest wyszukiwarka lotów. Dzięki niej w jednej chwili zobaczysz wszystkie aktualnie dostępne połączenia lotnicze z Polski do Bratysławy i wybierzesz to, które najbardziej będzie ci odpowiadać.

Jeśli nie zdecydowałeś jeszcze, w którym dokładnie dniu chcesz lecieć, wyszukiwarka lotów eSky pomoże ci znaleźć loty w najniższej cenie. Po prostu wybierz interesującą cię trasę oraz wybierz dzień podróży, który mniej więcej ci pasuje. Zobaczysz listę dostępnych lotów do Bratysławy właśnie dla tego dnia. To jednak nie wszystko. Obok możesz przełączyć się na widok cen trzy dni wcześniej oraz później.

Gdy zobaczysz kalendarz lotów dla całego tygodnia, zobaczysz, kiedy połączenie jest najtańsze. Jeśli nadal cena lotu do Bratysławy cię nie przekonuje, możesz kliknąć w boki, by poszukać jeszcze tańszych lotów w tygodniach poprzedzających wybraną początkowo datę lub następujących po niej.

Jak obniżyć cenę lotu do Bratysławy?

Co zrobić, gdy nie chcesz przepłacać za bilet lotniczy, ale nie wiesz, kiedy szukać najtańszych lotów do Bratysławy? Jest na to bardzo prosty sposób. Ale ostrzegamy - możesz od tego zarazić się pasją do taniego podróżowania. Wejdź na Okazje eSky, czyli stronę, na której znajdziesz loty do wszystkich miast świata w niesamowitych cenach.

Okazje działają w ten sposób, że za każdym razem, gdy wybierzesz jakąś trasę, automat skanuje bazy danych wszystkich linii lotniczych i pobiera informacje o aktualnie dostępnych lotach do Bratysławy. Jeśli pośród tych połączeń pojawią się takie w wyjątkowo niskiej cenie, zobaczysz je i będziesz mógł podjąć decyzję o rezerwacji podróży.

Musisz jednak się spieszyć. W tym samym czasie wiele innych osób przegląda Okazje. Bardzo możliwe, że ktoś inny również poszukuje taniego lotu do Bratysławy i trafi na taką sama promocję, jak ty. Aby zapewnić sobie tanie loty, zarezerwuj go jak najszybciej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Bratysławy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bratysławy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bratysławy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bratysławy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bratysławy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bratysławie

Popularne linie latające do Bratysławy

Do niektórych miast po prostu opłaca się lecieć. Loty do Bratysławy są jedną z okazji, którą zdecydowanie warto wykorzystać. Dzięki nim można bowiem zwiedzić o wiele więcej niż tylko jedno miasto. Choć punktem docelowym naszej wyprawy będzie stolica, w jej pobliżu leży wiele innych miast turystycznych, m.in. Wiedeń, Brno czy węgierskie Győr. W ten sposób możemy odwiedzić nawet dwa kraje – Słowację i Węgry – „za jednym zamachem”. Tanie loty do Bratysławy są opłacalną okazją z jeszcze jednego powodu. Ich cena bywa zadziwiająco niska, dzięki czemu mogą sobie na nie pozwolić nawet ci, którzy nie przywykli do podróży lotniczych. Pobyt w Bratysławie może trwać nawet kilka dni – w tym czasie na pewno będziemy mogli zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc. Jedyne, co wystarczy zrobić, to kupić bilety lotnicze do Bratysławy, wybrać termin i miejsca w samolocie i zaplanować wyprawę na Słowację i Węgry.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bratysławie

Znajdź nocleg w Bratysławie