Menu

Koszyce loty - Tanie loty do Koszyc

Pokaż filtry

Koszyce

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: słowacki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Koncert fontanny i drzewa

  Nieopodal wieży św. Urbana i Teatru Państwowego od przeszło 20 lat letnią porą odbywają się osobliwe widowiska. Duża fontanna wyrzuca z siebie strumienie wody w rytm muzyki, a wieczorem dodatkowo włączane są odpowiednio zsynchronizowane światła. Fontannie akompaniuje… metalowe drzewo! Zawieszone na nim 22 metalowe dzwony wybijają melodię, do której „tańczy” fontanna.

 • Tradycje kulinarne

  Pobyt w Koszycach zobowiązuje do spróbowania lokalnych potraw i skosztowania lokalnego… tokaju! Część słynnej krainy winnej znajduje się właśnie w okolicach Koszyc, więc nie wypada odmówić sobie przyjemności napicia się tego trunku. Jeśli szukamy czegoś lokalnego do jedzenia, powinniśmy spróbować haluszek, czyli klusek mączno-ziemniaczanych lub strapaczek – klusek ze słoniną i bryndzą. 

 • Uwaga na język!

  Jeszcze sto lat temu w Koszycach najczęściej słyszało się na ulicach rozmowy w języku węgierskim. Dziś niepodzielnie króluje tu język słowacki, ale i tak różny od języka, jakim posługują się choćby mieszkańcy Bratysławy. Język słowacki dzieli się na trzy odmiany, spośród których ta używana w Koszycach - wschodnia jest nieco podobna do języka polskiego.

Co warto zobaczyć w Koszycach?

Drugie co do wielkości miasto kraju i nieoficjalna stolica wschodniej Słowacji. Koszyce nie są wielką metropolią, ale dzięki urokowi i niesamowitemu klimatowi starówki podbijają serca turystów. Z pewnością pomaga w tym bogata i długa historia, która zostawiła tu swoje ślady.

Założone w XIII wieku i wówczas otoczone murami obronnymi Koszyce swój rozkwit przeżyły w XV wieku, kiedy to stały się wiodącym ośrodkiem miejskim ówczesnego Królestwa Węgier. Właśnie z tamtych czasów pochodzi wspaniała katedra św. Elżbiety – największy kościół Słowacji i arcydzieło późnego gotyku. Rolę dzwonnicy katedralnej pełni inny zabytek z tamtego okresu – XIV-wieczna wieża św. Urbana. Okazałe mury obronne można podziwiać dziś jedynie częściowo. Do naszych czasów przetrwały tylko ich dolne partie, które ukryte pod ziemią są dziś częścią muzeum archeologicznego. Wartymi obejrzenia zabytkami z późniejszych wieków są z pewnością eklektyczny neobarokowy Teatr Państwowy, który pod koniec XIX wieku stanął w miejscu starego ratusza oraz zbudowana w latach 20. XX wieku synagoga – największa do dziś czynna świątynia żydowska w kraju i świadectwo bytności koszyckich Żydów.

Koszyce przez wieki rozwijały się jako miasto węgierskie, bowiem Słowacja aż do XX wieku nie była osobnym państwem, lecz częścią Królestwa Węgier. Stąd madziarski rodowód miasta, które jeszcze do lat 20. zeszłego wieku było w większości zamieszkane przez Węgrów. Dziś po tamtych czasach pozostały bogate tradycje kulinarne.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Koszyc w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Koszyc, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Koszyc mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Koszyc?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Koszyc obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Koszycach

Popularne linie latające do Koszyc

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Koszycach

Znajdź nocleg w Koszycach