Menu

Denpasar loty - Tanie loty do Denpasar

Pokaż filtry

Denpasar

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: indonezyjski
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Rupia indonezyjska (IDR)

 • Restauracyjne zagłębie

  Jesteś typowym foodie? W Depasar powinieneś udać się w okolice ulic Jl. Teuku Umar oraz Jl. Cok Agung Tresna, gdzie znajduje się najwięcej lokali gastronomicznych w mieście. 

 • Baw się!

  Chcesz poznać lepiej kulturę Bali? W lipcu koniecznie wybierz się na pokazy tradycyjnego tańca podczas festiwalu Pesta Kesenian Bali. Ulice Depasar wypełniają się wtedy kolorami i muzyką.

 • Gdzie na zakupy?

  Aby kupić żywność, przyprawy czy lokalne rzemiosło, najlepiej wybrać się na centralny targ Badung przy Jalan Gajah Mada. Handel rozpoczyna się tam wczesnym rankiem każdego dnia. 

Tanie loty do Denpasar i na Bali – na co się przygotować?

Denpasar to stolica Bali, łańcucha wysp należących do Indonezji. Turyści z całego świata tłumnie przybywają do miasta, by w rajskiej i egzotycznej scenerii odpoczywać od codziennych obowiązków. Mimo ogromnego turystycznego zainteresowania tym miejscem Denpasar nadal wygląda tak, jakby turyści zaczęli przyjeżdżać tu dopiero wczoraj. Wciąż zadziwia urokiem. Pełne jest lokalnego folkloru i hinduskiej architektury, a Indonezyjczycy mówią o Bali, że jest „wyspą szczęśliwych ludzi”.

Decydując się na wyjazd do Denpasar, powinniśmy przygotować się na egzotyczną podróż. Klimat i kultura na Bali są całkowicie odmienne niż w Polsce. Lot do Denpasar należy dokładnie zaplanować i przygotować się na długą wyprawę. Wśród ofert przewoźników nie znajdziemy bowiem bezpośredniego połączenia do Denpasar, a loty na Bali trwają nawet po kilkanaście godzin. Azja na pewno nie będzie więc dobrym pomysłem, kiedy szukamy miejsca na weekendowy odpoczynek od codzienności. Na pobyt na Bali zdecydowanie powinniśmy wygospodarować nieco dłuższy urlop.

Jak dostać się do Denpasar?

Najkrótszy przelot z Warszawy do Denpasar trwa 17 godzin z przesiadką w Dubaju lub Hamad. Samoloty lądują na międzynarodowym lotnisku Ngurah Rai, leżącym 13 kilometrów na północ od Denpasar. Na Bali możemy polecieć z kilku polskich miast, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Katowice. Biorąc pod uwagę ceny biletów, ilość przesiadek i czas podróży, przy rezerwacji biletów lotniczych do Denpasar najlepiej jest wybrać lot z Warszawy.

W sezonie wakacyjnym biura podróży często oferują bilety na loty do Denpasar. Są to oferty, które początkowo były skierowane do klientów biur, ale nie znalazły nabywców. Jeśli nie uda się sprzedać wszystkich miejsc w samolocie, firmy oferują pozostałe miejsca osobom niekorzystającym z oferty biura podróży. Zaletą lotów czarterowych jest to, że są dużo tańsze niż te w standardowej ofercie, a dodatkowo trwają krócej. Lot czarterowy do Denpasar trwa około 13 godzin.

Jeśli nie uda nam się znaleźć oferty lotu czarterowego, musimy liczyć się z tym, że przelot na Bali będzie trwał dość długo, a ponadto może wymagać przesiadek. Aby w jak najkrótszym czasie znaleźć najlepszą ofertę, powinniśmy skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów. Pozwoli nam to dodatkowo zoptymalizować naszą podróż pod każdym względem: najtańszego lot, najwygodniejszego pobyt i najbardziej ekonomicznego transportu. Porównywarki bardzo często powalają skorzystać z dodatkowych promocji, np. niższej ceny noclegu lub wynajmu samochodu. Strony tego typu sprawdzają także, na jakiego rodzaju udogodnienia możemy liczyć, wybierając daną ofertę.

Kiedy najlepiej polecieć do Azji?

Dobre połączenie lotnicze to nie wszystko, co powinniśmy uwzględnić przy planowaniu urlopu w Denpasar. Ogromne znaczenie ma pogoda, mocno uwarunkowana aktywnością monsunów. Warto wiedzieć, że w Azji występuje naprzemiennie pora sucha i deszczowa. Na Bali szczyt pory deszczowej przypada na okres od listopada do marca. Najlepszym czasem na odwiedzenie Denpasar będzie zatem okres od kwietnia do października. Co prawda lot do Azji w czasie pory deszczowej nie oznacza, że zawsze trafimy na złą pogodę, ale szanse na to są zdecydowanie wyższe. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na jak najtańszych biletach lotniczych, podróż podczas pory deszczowej może być całkiem dobrym pomysłem. Zdarza się bowiem, że bilety do Denpasar są tańsze w okresie pory deszczowej.

Koszty podróży

Zakup biletu do Denpasar będzie zdecydowanie największym wydatkiem związanym z podróżą. Średni koszt przelotu na Bali to około 3000 zł, ale bilety lotnicze można nabyć już za 2 300 zł w obie strony. Ceny noclegu zaczynają się od 600 zł za osobę w przypadku tygodniowego pobytu w hotelu. Często bywa tak, że tańsze loty do Densapar wymagają dodatkowej przesiadki lub przewidują bardzo długi czas oczekiwania na kolejne samoloty. W takiej sytuacji lepiej jest wybrać droższy lot i skrócić czas podróży. Można też wybrnąć z sytuacji w inny sposób: w przerwie między kolejnymi połączeniami skorzystać z okazji i rozejrzeć się po okolicy. Jest to dodatkowa szansa, aby rozszerzyć listę atrakcji urlopowych jeszcze przed dotarciem na miejsce.

Większość linii lotniczych trasie Polska-Denpasar oferuje bagaż rejestrowany w cenie biletu. Nie jest to jednak regułą, więc przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, na co możemy liczyć u danego przewoźnika. Przy okazji możemy od razu dokonać odprawy online, do której zachęcają formy lotnicze. Odprawa na lotnisku może generować dodatkowe koszty, a skoro można ich uniknąć, warto skorzystać z okazji. Odprawa internetowa jest tak przemyślana, aby każda osoba, nawet posiadająca znikome obycie z elektroniką, potrafiła jej dokonać. Niektórzy wolą jednak pozostać przy tradycyjnych metodach. Zazwyczaj starsi pasażerowie podróżujący do Denpasar odczuwają niechęć do technologii i preferują standardową odprawę. W takim wypadku powinni przybyć na lotnisko odpowiednio wcześniej.

Warto pamiętać, by na czas podróży zaopatrzyć się w prowiant. Podczas kilkunastu godzin spędzonych na pokładzie samolotu na pewno dopadnie nas głód. Taniej będzie zabrać własne przekąski, ale jeśli o tym zapomnimy, zawsze możemy skorzystać z oferty pokładowego bufetu. Na długich trasach wiele linii lotniczych serwuje obiad w cenie biletu. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest rozejrzeć się za podobną ofertą przy rezerwacji lotu.

 

Co zabrać ze sobą na pokład samolotu do Denpasar?

Polscy turyści mogą wjeżdżać na teren Indonezji bez wizy w celach turystycznych na okres 30 dni. Nie ma możliwości przedłużenia tego okresu bez opuszczania terytorium państwa. Wybierając się w podróż do Denpasar w innym celu niż turystyczny, musimy mieć wizę.  Ambasada Indonezyjska w Polsce wystawia pisemne zezwolenie na przekroczenie granicy. Takie zezwolenie można też uzyskać na lotnisku w Denpasar. Jest ono ważne przez 30 dni i kosztuje 35 USD. Niektóre osoby wydające zezwolenie mogą poprosić nas o okazanie biletu powrotnego z Indonezji.

Niezależnie od tego, czy podróżujemy z wizą, czy bez, musimy posiadać przy sobie paszport ważny przez minimum 6 miesięcy od daty lotu i 150 IRD (waluta na Bali), aby przy wylocie zapłacić podatek lotniskowy. Indonezja uznaje wyłącznie paszporty biometryczne. Wjazd do Indonezji na podstawie paszportu tymczasowego może nastąpić tylko w wyjątkowej sytuacji.

Poza dokumentami, pieniędzmi i entuzjazmem przyda się nam kilka drobiazgów, które urozmaicą wyjazd i podniosą nasz komfort. Przed wyjazdem na lotnisko ubierzmy się nieco cieplej na czas podróży. Lot zajmie kilkanaście godzin, a bluzka z długim rękawem czy długie spodnie sprawią, że będziemy czuli się bardziej komfortowo. Podczas pobytu na Bali przyda nam się krem ochronny z filtrem UV, balsam do ciała i środki przeciwko owadom.

W Indonezji nie ma możliwości zapłaty obcą walutą. Trzeba mieć przy sobie walutę lokalną, jaką jest rupia. Podczas wizyty w polskim kantorze najlepiej jest zaopatrzyć się w dolary, aby następnie wymienić je na rupie w kantorze na lotnisku w Denpasar lub w hotelu.

Informacje praktyczne na czas lotu do Denpasar i nie tylko

Na Bali nie ma podziału na czas zimowy i letni. Gdy znajdziemy się na miejscu, nasz zegarek powinien być przestawiony o 8 godzin do przodu.

Podczas pobytu w Denpasar nie ma obowiązku posiadania szczepień. Warto jednak widzieć, że jest to miejsce występowania chorób tropikalnych. Dla Europejczyków najgroźniejsze są choroby układu trawiennego, takie jak gorączka krwotoczna danga, biegunka czy dur brzuszny. Zagrożenie stanowi także gruźlica i żółtaczka.

Jeśli wracamy do Polski ze sprzętem fotograficznym i komputerowym, w trakcie odprawy przed lotem powrotnym musimy zgłosić, że takowy posiadamy. Zabronione jest wywożenie rzadkich okazów flory i fauny, a za próbę przemytu narkotyków grozi kara śmierci.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Denpasar w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Denpasar, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Denpasar mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Denpasar?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Denpasar obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Denpasar

Popularne linie latające do Denpasar

Denpasar to niesamowite miasto położone na wyspie Bali w Indonezji. Bali jest ostatnim ośrodkiem religii hinduskiej w islamskim kraju. Warto zdecydować się na tani lot do Denpasar, aby doświadczyć uroku pięknych plaż, zwiedzić starożytne świątynie i poznać bliżej wyjątkową kulturę. Bali nazywa się niekiedy wyspą szczęśliwych ludzi. Jako turyści też możemy osobiście doświadczyć tego szczęścia. Wystarczy zarezerwować tani lot do Denpasar, aby czekała nas niesamowita przygoda. Tutejsze  krajobrazy są niesamowite. Piękne zielone tarasy pola ryżowego czy palmy kokosowe to tylko niektóre z osobliwości, które możemy spotkać, decydując się na zakup biletu lotniczego do Denpasar. Wielu miłośników przyrody poczuje się tutaj jak w raju. Dzięki sąsiedztwu portu lotniczego miejscowość jest świetnie skomunikowana. Gdy zdecydujemy się na lot do Denpasar, nie musimy martwić się o dojazd i nocleg.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Denpasar

Znajdź nocleg w Denpasar