Menu

Fukuoka loty - Tanie loty do Fukuoki

Pokaż filtry

Fukuoka

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: japoński
  Strefa czasowa: UTC +9
  Waluta: Jen (JPY)

 • Jedzenie z ulicy

  Yatai, popularne niewielkie bary mieszczące kilku gości jednocześnie, to symbol Fukuoki. Serwowane tu jedzenie nie jest jednak fastfoodem. To doskonałe lokalne dania przygotowywane zgodnie z tradycją.

 • Canal City Hakata

  Codzienne życie mieszkańców najłatwiej podejrzeć w… centrum handlowym, gdzie spędzają całe dnie. Jest tu ok. 250 sklepów, sale kinowe, centrum rozrywki z grami wideo, kawiarnie i restauracje.

 • Ruiny zamku

  Zobaczysz je na terenie parku Maizuru. W okresie Edo, pomiędzy 1603 a 1867 rokiem, zamek był największy na wyspie. Najpiękniej jest tu na przełomie marca i kwietnia, gdy zakwitają wiśnie.

Co warto zobaczyć w Fukuoce?

Największe miasto na wyspie Kiusiu i jednocześnie stolica prefektury Fukuoka. Prawa miejskie otrzymało w 1889 roku. Do dzisiaj jest ważnym ośrodkiem handlowym w regionie, głównie dzięki dobrze rozwiniętemu transportowi morskiemu.

Najbarwniejszym i najbardziej widowiskowym wydarzeniem w Fukuoce jest festiwal Hakata Gion Yamakasa, który świętowany jest w połowie lipca. Jest to nietypowy wyścig - każda z siedmiu dzielnic przygotowywała pięknie udekorowaną, kilkumetrową łódź. Zadaniem mieszkańców jest popychanie konstrukcji, na której łódź się znajduje, na odcinku ok. 5 km. Ponieważ nie mogą być wyposażone w koła, a ważą ok. 1 tony, podlewa się je wodą, aby ułatwić przesuwanie. Warto przyjechać nieco wcześniej - już od 10 lipca trwają próbne wyścigi na ulicach.

Mieszkańcy Fukuoki chętnie odpoczywają w Uminonakamichi Seaside Park. To rozległy publiczny park, który znajduje się na wąskim półwyspie nad zatoką. Są tu ogrody kwiatowe, place zabaw, park rozrywki i park wodny, boiska sportowe, zoo ze zwierzętami z całego świata. Gdy nie korzystają z którejś z licznych atrakcji, mieszkańcy miasta chętnie rozsiadają się na trawie i wyjmują pięknie przygotowane przysmaki z piknikowych koszy. Przy bramie można wypożyczyć rowery i zwierzyć park na dwóch kółkach, poruszając się po dobrze oznaczonych ścieżkach.

Według wszelkich dostępnych źródeł, shofukuji, świątynia Zen znajdująca się w Fukuoce, jest najstarszą istniejącą świątynią tego typu w Japonii. Wybudowano ją w 1195 roku. Zgodnie z tradycją, turyści nie mogą zajrzeć do samego budynku świątyni, ale są mile widziani w otaczających ją ogrodach. Należy mieć na uwadze, że drewniane budynki nie są oryginalnymi XII-wiecznymi zabudowaniami. Te były wielokrotnie odbudowywane. Zajrzyj za bramę Sanmon, gdzie ścieżka poprowadzi cię do drzewa i dalej do sali, w której znajduje się niewielka drewniana rzeźba Buddy, otoczona ociekającymi złotem posągami. Spójrz w górę na niesamowite malowidło, przedstawiające smoka chmur.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Fukuoki w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Fukuoki, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Fukuoki mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Fukuoki?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Fukuoki obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Fukuoce

Popularne linie latające do Fukuoki

Japonia to państwo, które składa się z kilkunastu wysp. Loty do Fukuoki to loty do miasta zlokalizowanego na wyspie Kiusiu. Port lotniczy Fukuoka jest największym lotniskiem na całej wyspie. Jest to lotnisko międzynarodowe. Oznacza to, że obsługuje ono samoloty pasażerskie z różnych krajów na świecie. Można dostać się na nie również w Polski. Warto jednak mieć świadomość, że do tej pory żaden przewoźnik nie realizuje bezpośrednich lotów do Japonii. Dlatego tanie loty do Fukuoki to w większości loty z przesiadkami. Jest to szczególnie ważna informacja dla osób z dolegliwościami, które doskwierają im w trakcie podróży. Trzeba jednak wiedzieć, że loty, które rzekomo trwają 16 godzin nie są równoznaczne z 16 godzinami spędzonymi w samolocie. Jest to całkowity czas podróżny, łącznie z przesiadkami. Właśnie dlatego bilety lotnicze do Fukuoki to zazwyczaj bilety na kilkugodzinne podróże.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Fukuoce

Znajdź nocleg w Fukuoce