Menu

Tokio loty - Tanie loty do Tokio

Pokaż filtry

Tokio

Tanie loty do Tokio

Podróż do Japonii nie należy do najtańszych. Nie dość, że pobyt w Kraju Kwitnącej Wiśni kosztuje sporo, to jeszcze trudno znaleźć bilety w niskiej cenie. Nic dziwnego - loty do Tokio trwa minimum 10 godzin, a w większości linii lotniczych konieczna jest przynajmniej jedna przesiadka.

Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć tanich lotów do Tokio z Polski. Wysokość ceny uzależniona jest zarówno od linii lotniczej, miasta wylotu, jak i czasu podróży. Oczywiście w każdej regularnej linii lotniczej można podnieść komfort podróży, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Przy odrobinie szczęścia i elastycznym podejściu do terminów podróży, można znaleźć tani lot do Tokio, czasami w bardzo niskiej cenie. Warto jednak skorzystać ze sprawdzonych wyszukiwarek lotów, a także dostępnych w nich usług, np. powiadomień, gdy lot na danej trasie osiągnie żądaną cenę.

Bezpośrednie loty do Tokio

Oferta lotów bezpośrednich do Tokio z Polski nie jest szczególnie rozbudowana, ale można znaleźć połączenia bez przesiadek z Warszawy do Tokio. Taką podróż oferują np. linie lotnicze LOT, których samoloty trasę z Warszawy do Tokio pokonują w 10 godzin.

Nieco dłużej trwają loty z przesiadkami oferowane przez wiele linii lotniczych. Takie trasy trwają minimum 14 godzin, za to podróżni mają więcej możliwości wyboru lotniska wylotu. W praktyce sprowadza się to do tego, że samolot z polski zabiera pasażerów do któregoś z europejskich hubów, a następnie stamtąd samolot leci już bezpośrednio do Tokio.

I tak, lecą z Warszawy, w przypadku linii lotniczych Lufthansa przesiadka jest w Monachium lub we Frankfurcie, Turkish Airlines - w Istambule, lecąc z KLM przesiąść się trzeba w Amsterdamie, a liniami Air France - w Paryżu. Aeroflot oferuje przesiadkę w Moskwie, Emirates w Dubaju, Alitalia w Rzymie, a Air China - w Pekinie.

Powiadomienia o tanich lotach do Tokio

To bodaj najwygodniejszy sposób na szukanie tanich lotów. Szczególnie chwalą go sobie osoby, które nie mają czasu na przeglądanie oferty linii lotniczych do Tokio, oraz osoby, które nie mają sprecyzowanego terminu podróży. Najtańsze loty do Tokio można w ten sposób znaleźć na bardzo różne terminy, jednak zawsze trzeba szybko podejmować decyzję o rezerwacji, bo chętnych na tanie podróże nie brakuje.

Aby otrzymać powiadomienie, gdy pojawią się tanie loty do Tokio, wystarczy, że zapiszesz się na newsletter eSky. Ma on kilka wariantów. W najszerszym po prostu podajesz swój adres mailowy i otrzymujesz informacje, gdy pojawią się ciekawe oferty połączeń. Możesz również wskazać, na jakiej trasie interesują cię podróże - nie musi to być tylko lotnisko najbliższe twojego miejsca zamieszkania, ale kilka sąsiednich, do których mógłbyś się łatwo dostać.

Najciekawszą jednak opcją na znalezienie najtańszych lotów do Tokio jest zapisanie się do newslettera, w którym możesz określić maksymalną cenę za podróż. Jeżeli chcesz upolować tani lot do Tokio, po prostu podajesz, jaka maksymalna cena za podróż cię interesuje. Gdy w ofercie linii lotniczych pojawi się taka promocyjna cena, dostaniesz wiadomość.

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze?

Kto nie chciałby tanio podróżować. Od lat zapaleni podróżnicy szukają reguł, według których linie lotnicze sterują cenami biletów lotniczych do Tokio i w wielu innych kierunkach świata. Wspaniale byłoby móc stwierdzić, że teraz lot jest za drogi i warto poczekać, a kiedy następuje moment, w którym trzeba kupić bilet, bo tańszy już nie będzie. Wniosków z tych obserwacji nie ma zbyt wielu. Ale są pewne wskazówki.

Na pewno ważny jest dzień, w którym szukamy lotów. Wiele osób pracuje od poniedziałku do piątku, a weekendy ma wolne, to właśnie wtedy mają najwięcej czasu, by przyjrzeć się ofercie linii lotniczych do Tokio i znaleźć swój wymarzony lot. Może to jednak być błąd. Zdarza się, że właśnie w weekendy, z powodu zwiększonego zainteresowania podróżami, linie lotnicze podnoszą ceny biletów.

Aby więc znaleźć najtańsze połączenie, zajmij się szukaniem go w środku tygodnia. Jeżeli natomiast usiadłaś do tego zadania w środę, przyjrzyj się, czy nie ma różnicy w cenach lotów do Tokio w zależności od tego, w którym dniu tygodnia odbywa się lot. Często bowiem najdroższe są loty weekendowe, a znacznie taniej wychodzą połączenia w środku tygodnia.

Jak korzystać z wyszukiwarki lotów?

To jedno z najprostszych narzędzi do kupowania tanich lotów, na jakie możesz natknąć się w sieci. Całe rzesze podróżników korzystają z wyszukiwarek lotów, codziennie znajdując tysiące tanich połączeń na wybranych przez siebie trasach. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również czas i energię.

W wyszukiwarce lotów po prostu wybierasz, na jakiej trasie chcesz podróżować i kiedy ma to nastąpić. Po kliknięciu zobaczysz wyniki wyszukiwania, ustawione od najniższej ceny loty do Tokio. Tu wybór należy do ciebie - albo od razu decydujesz się na najtańszą opcję dostępną tego dnia, albo szukasz dalej. Możesz to zrobić na przykład korzystając z filtrów i zacieśniając swoje oczekiwania.

Możesz również sprawdzić, ile kosztują bilety lotnicze do Tokio kilka dni przed tym terminem lub po nim. Co ciekawe, wyszukiwarka lotów eSky daje ci również możliwość porównania cen lotów na kilka tygodni do przodu od wybranej daty lub przed nią. To w dużym stopniu ułatwia podjęcie najlepszej decyzji o wyborze lotu do Japonii.

Jak wygląda odprawa na lotnisku?

W większości linii lotniczych możesz odprawić się samodzielnie, jeszcze przed wyruszeniem z domu, korzystając ze strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Na lotnisku pozostaje ci wtedy ewentualne nadanie bagażu rejestrowanego, jeśli z takim podróżujesz. To jednak nie wszystko. Przed wejściem na pokład czeka cię jeszcze kontrola bezpieczeństwa, przez wielu mylona właśnie z odprawą.

Bramki bezpieczeństwa mają wykrywacze metalu, podobnie jak urządzenia obsługiwane przez pracowników lotniska. Jednocześnie twój bagaż podręczny zostanie prześwietlony specjalnym skanerem, który pozwoli pracownikowi lotniska sprawdzić, czy pasażer nie wnosi na pokład lotu do Tokio zabronionych przedmiotów.

Gdy podejdziesz do bramek, do specjalnego pudełka musisz włożyć swoje rzeczy - bagaż podręczny oraz wierzchnie ubrania. Wypakuj również wszystko z kieszeni. Z samego bagażu wyjmij i połóż obok wszelkie płyny, jakie masz przy sobie, a także przedmioty takie jak laptop czy aparat, jeśli masz je ze sobą. Możesz zostać poproszony o ich uruchomienie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tokio w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tokio, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tokio mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tokio?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tokio obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tokio

Popularne linie latające do Tokio

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tokio

Znajdź nocleg w Tokio