Menu

Los Angeles loty - Tanie loty do Los Angeles

Los Angeles

Podróż do Miasta Aniołów, czyli tanie loty do Los Angeles

Los Angeles, słynne Miasto Aniołów, leży na zachodnim wybrzeżu USA w stanie Kalifornia. Jest drugim pod względem wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych, tuż po Nowym Jorku. Średnia roczna temperatura wynosi tu około 25 stopni. Nawet zimą słupki rtęci nie spadają poniżej 15 kresek. Los Angeles to światowe centrum rozrywki, gdzie swoją siedzibę ma słynne Hollywood. To tutaj mieszkają gwiazdy światowego kina i to tu przyjeżdża wiele osób, by spełnić swój „amerykański sen”. Loty do Los Angeles dają niepowtarzalną możliwość przespacerowania się aleją gwiazd i obejrzenia planów filmowych światowej sławy produkcji, takich jak serial „Przyjaciele”, „Słoneczny Patrol” czy „Batman”. Ponadto w Los Angeles znajdują się wszystkie czołowe wytwórnie filmowe, które można zwiedzić za odpowiednią opłatą. Los Angeles jest znane nie tylko z branży rozrywkowej. Tętniące życiem plaże, w szczególności plaża Santa Monika Beach, są obowiązkowym punktem programu dla każdego podróżnika. O mieszkańcach Los Angeles mówi się, że są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, choć wcale nie ze względu na swoją majętność. Być może właśnie dlatego warto kupić bilet na tani lot do Los Angeles?

Wiza do USA

Chcąc odwiedzić USA, musimy przygotować się na długą podróż przez Ocean Atlantycki. Jednak zanim wsiądziemy do samolotu, musimy dopełnić kilku formalności. Aby polecieć do Los Angeles, potrzebujemy wizy. Starając się o ten dokument, musimy przygotować się na ewentualne utrudnienia. Konieczne będzie wypełnienie odpowiedniego wniosku na stronie Amerykańskiego Centrum Aplikacji Elektronicznej oraz wpłata równowartości 160 dolarów w złotówkach na podany numer konta. Następnie powinniśmy umówić się na wizytę u konsula. Tuż przed spotkaniem musimy przejść przez kontrolę bezpieczeństwa przeprowadzaną przez ochronę. Na rozmowę należy zabrać paszport, wydrukowane potwierdzenie wypełnienia wniosku oraz potwierdzenie umówionej daty spotkania z konsulem. Gdy uda nam się odpowiedzieć na kilka standardowych pytań, otrzymamy promesę. Konsul zabierze nasz paszport, a my będziemy mogli odebrać go razem z wklejoną wizą w przeciągu kilku dni. Warto pamiętać, że posiadanie wizy nie jest jednoznaczne z gwarancją wjazdu do kraju. Po wylądowaniu urzędnicy mają prawo odmówić nam wejścia na teren USA.

Klimat w Kalifornii

Decydując się na tanie loty do Los Angeles trzeba pamiętać, że choć temperatury w Mieście Aniołów są bardzo sprzyjające, przed wyjazdem warto sprawdzić pogodę. Planując wyjazd, powinniśmy dostosować porę roku do planowanych aktywności. Jeśli jedziemy do Los Angeles, aby korzystać z uroków plaż i kąpieli w oceanie, najlepsze miesiące na lot do Los Angeles przypadną w okresie od czerwca do listopada. Na wybrzeżu Kalifornii występuje okresowa pora sucha, która trwa od maja do września. Najcieplejsze miesiące w roku to lipiec, sierpień i wrzesień. Najzimniejsze i najbardziej deszczowe są natomiast grudzień, styczeń i luty.

Pogoda to nie wszystko. Szykując się do lotu, przygotujmy spis atrakcji, które chcemy odwiedzić. Dzięki temu będziemy mogli efektywniej wykorzystać nasz pobyt.

Bilety lotnicze do Los Angeles

Koszt biletu jest uzależniony od miesiąca, w którym zaplanowaliśmy wylot. Najtańsze przeloty są dostępne poza sezonem turystyczno-urlopowym. W tym czasie można też natrafić na bardzo duże obniżki cen, ale trzeba liczyć się z tym, że są one sporą rzadkością. Mimo atrakcyjnych cen biletów, w czasie lotu musimy liczyć się z pewnymi niedogodnościami, takimi jak ograniczenie bagażu tylko do bagażu podręcznego. Ceny zaczynają się od około 1800 złotych. Najlepszą cenę biletu uzyskamy wtedy, gdy znajdziemy lot z około trzymiesięcznym wyprzedzeniem od planowanej daty podróży. Bilet lotniczy do Los Angeles najlepiej jest kupić po wydaniu wizy. W razie odmówienia jej, nie zmarnujemy pieniędzy wydanych na zakup biletu.

Przy zakupie biletu na lot poleca się odbyć internetową odprawę. Możemy jej dokonać nawet wcześniej niż na 3 dni przed startem, by wybrać najlepsze miejsce w samolocie. Taki zabieg pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu i upewnić się, że będziemy podróżować wygodnie – dokładnie tak, jak chcemy.

Tanie loty do Los Angeles - ile wynosi czas podróży?

Miasto Aniołów znajduje się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Lecąc z Europy do Los Angeles, mamy do pokonania wiele kilometrów, najpierw przez Ocean Atlantycki, a później przez tereny USA. Czas samego lotu wynosi od 10 do 12 godzin, a całkowita długość naszej podróży zależy od tego, czy lecimy bezpośrednio, czy z przesiadką. W niektórych przypadkach czas oczekiwania na przesiadkę może być bardzo długi. Możemy wtedy urozmaicić naszą podróż o zwiedzanie nieznanego lotniska i jego okolicy. Jeśli czas pomiędzy lotami wynosi więcej niż półtorej godziny, spokojnie zdążymy rozejrzeć się po lotnisku i bez pośpiechu stawić się na kolejny lot.

Jeżeli długi czas oczekiwania na przesiadkę wynika z rozkładu odlotów, a nie z naszego wyboru, linie lotnicze mogą zaoferować nam darmowy nocleg w hotelu razem z transferem na lotnisko. Przy zakupie biletu lotniczego do Los Angeles warto zapytać o taką możliwość i dowiedzieć się, jakie warunki jakie trzeba spełnić, aby z niej skorzystać.

Lotniska, z których dolecimy do Los Angeles

Los Angeles jest ważnym węzłem komunikacyjnym w USA. Na terenie aglomeracji znajduje się aż 5 lotnisk obsługujących międzynarodowe połączenia lotnicze. Największym z nich jest  Los Angeles International Airport (LAX). Większość samolotów z Polski ląduje właśnie na tym lotnisku. Jedynymi lotami bezpośrednimi realizowanymi na trasie Polska-Los Angeles są loty z Warszawy. Zostały one wprowadzone w kwietniu 2017 roku. W przypadku innych miast, takich jak Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław czy Gdańsk podczas podróży do Miasta Aniołów konieczna jest przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych.

Przy wielogodzinnych lotach, takich jak tani lot do Los Angeles, możemy zaplanować wylot z innego kraju, np. z Wielkiej Brytanii. W ten sposób będziemy mogli zwiedzić więcej niż jedno miasto, a dodatkowo zniwelujemy niedogodności związane z przesiadką.

Przewóz bagażu

Jak w przypadku każdego przelotu, podczas lotu do Los Angeles dobrze jest ograniczyć ilość przewożonych rzeczy. Warto spakować ze sobą tylko te najpotrzebniejsze. Czasem jest tak, że musimy zabrać dodatkowy bagaż lub przewieźć przedmioty dozwolone tylko w bagażu rejestrowanym. Upewnijmy się, że nasz przewoźnik uwzględnia w cenie biletu przewóz bagażu rejestrowanego. Jeśli nie, podczas internetowej odprawy możemy dokupić dodatkowy bagaż. Pamiętajmy, by zastosować się do limitów wagowych i objętościowych nakładanych przez przewoźnika.

Ubezpieczenie podróży do Los Angeles

Wyruszając w jakąkolwiek daleką podróż, musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Dlatego przed lotem do Los Angeles dobrze jest się ubezpieczyć. Choć szpitale w Stanach zapewniają światowy poziom opieki medycznej, taki luksus sporo kosztuje, zwłaszcza turystów z Polski. Zakup odpowiedniej polisy pozwoli nam w razie potrzeby pokryć wysokie koszty pomocy medycznej.

Jeśli zabieramy ze sobą wartościowe sprzęty, możemy przemyśleć również zakup ubezpieczenia naszych bagaży. Dodatkowe zabezpieczenie z pewnością poprawi nasz komfort psychiczny i zminimalizuje straty powstałe w wyniku ewentualnej kradzieży. W przypadku uszkodzenia lub zgubienia bagażu rejestrowanego przez naszego przewoźnika, możemy ubiegać się o odszkodowanie. Każdy bagaż rejestrowany jest bowiem ubezpieczany automatycznie, a sposób wypłaty odszkodowań reguluje Konwencja Montrealska, która obowiązuje wszystkich przewoźników na świecie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Los Angeles w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Los Angeles, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Los Angeles mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Los Angeles?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Los Angeles obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Los Angeles

Popularne linie latające do Los Angeles

Jak lecieć do USA, to do jednego ze słynnych miast. Jedną z opcji są loty do Los Angeles. Miasto to jest nie tylko jednym z największych miast w całym kraju, ale dodatkowo posiada największy port lotniczy na całym zachodnim wybrzeżu. Warto wybrać właśnie tę destynację, jeśli zależy nam na pobycie w okolicy, która dostarczy wielu przeróżnych atrakcji. Bo – bądź co bądź – w Los Angeles nie można się nudzić. Bilety lotnicze do Los Angeles można wykorzystać także wtedy, jeśli planujemy pobyt w pobliskim mieście. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z sąsiednimi miejscowościami, więc z dojazdem nie będzie żadnego problemu. Warto wspomnieć, że leży ono 25 km od centrum, więc to tylko od nas zależy, w którą stronę pojedziemy. Podmiejskie miejscowości będą optymalnym wyborem dla tych, którzy chcą nieco uciec od najbardziej zatłoczonych ulic. Tanie loty do Los Angeles czekają na właścicieli!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Los Angeles

Znajdź nocleg w Los Angeles