Menu

Skopje loty - Tanie loty do Skopje

Skopje

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: macedoński
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Denar macedoński (MKD)

 • Jezioro Ochrydzkie

  Położone około 170 kilometrów od miasta jest atrakcją odwiedzaną przez turystów z całego świata. Ten raj dla wędkarzy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pełen jest endemicznych gatunków zwierząt.

 • Życie nocne

  Miasto słynie z prężnie działających fantastycznych barów, klubów nocnych, restauracji i kawiarni! Wśród wielu świetnych imprez znajdziemy, m.in. Skopje Summer Festival – jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju. Bogate życie nocne i imprezy kulturalne stale przyciągają młodych ludzi.

Czy loty do Skopje to dobry pomysł?

Skopje jest niezbyt popularnym wśród Polaków celem podróży lotniczych. Korzystając z tanich lotów do Skopje, warto na własne oczy zobaczyć to nietuzinkowe miasto odbudowane w latach 60. XX wieku na zgliszczach starożytnych budowli. Czego można się tu spodziewać? W centrum, na Placu Macedonii z pewnością połączenia architektury z połowy minionego wieku ze stylizowanymi na starożytne budynkami i pomnikami z ostatniej dekady. Miejsce to robi szczególne wrażenie nocą, gdy podświetlone są monumentalna rzeźba Aleksandra Wielkiego, okolona kolumnadą fasada Muzeum Archeologicznego Macedonii czy kamienny most prowadzący na Stare Miasto.

Pamiętająca czasy Imperium Osmańskiego starówka, czyli Čaršija, to idealny wybór na zakupy, obiad, kawę czy po prostu na spacer. Wśród krętych, wąskich uliczek wypełnionych sklepikami i restauracjami można na chwilę zapomnieć, że znajduje się w zgiełkliwym mieście. Miłośnicy fotografii nie mogą zapomnieć o wizycie na minarecie meczetu Mustafy Paszy, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Tanie loty do Skopje jest też doskonałą okazją do doświadczeń kulinarnych. W stolicy Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii koniecznie trzeba skosztować zapiekane w glinianych naczyniach dania tavče gravče (z fasolą), turli tava (z mięsem i warzywami), a także opiekane na grillu mięsa kebapče.

Gdzie szukać najtańszych lotów do Skopje?

Miejscem, w którym znaleźć można najtańsze loty do Skopje, jest internetowa wyszukiwarka tanich lotów eSky. W swojej bazie posiada ona dane na temat wszystkich linii lotniczych kursujących na trasie Polska – Skopje i Skopje – Polska. Dodatkowo jest ona stale aktualizowana, aby pokazywać wyłącznie aktualne ceny i dostępność miejsc w samolocie do Skopje. To rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na oszczędności pieniędzy i czasu.

Jak z pomocą porównywarki cen lotów eSky wyszukać tani lot do Skopje? W oknie wyszukiwarki na stronie esky.pl wystarczy podać datę planowanej podróży lotniczej do Skopje, liczbę pasażerów oraz lotnisko w Polsce, z którego rozpocznie się lot. Po kilkunastu sekundach od wciśnięcia przycisku z rysunkiem lupki na stronie pojawią się wszystkie (najczęściej kilka lub kilkanaście) dostępne loty na pokładzie samolotu do Skopje. Automatycznie lista będzie ułożona w kolejności od najtańszego lotu do Skopje, jednak można ją segregować również pod względem długości lotu czy liczby przesiadek.

Osoby korzystające z internetu w telefonie mogą ściągnąć aplikację mobilną eSky. Znaleźć w niej można nie tylko intuicyjną i łatwą w obsłudze wyszukiwarkę lotów. Użytkownicy mają także dostęp do aktualnych promocji linii lotniczych i najgorętszych ofert cenowych na loty do Skopje. Z pomocą aplikacji eSky można dokonać bezpiecznej rezerwacji lotu do Skopje, a także zabukować nocleg w Skopje, wypożyczyć samochód w Macedonii czy wykupić ubezpieczenie podróżnicze na czas lotu do Skopje.

Gdzie rozpocząć lot z Polski do Skopje?

Bezpośredni lot z Polski do Skopje, czyli lot bez przesiadek do Skopje, można rozpocząć wyłącznie na jednym polskim lotnisku. Możliwość lotu do Skopje bez konieczności zmiany samolotu mają osoby korzystające z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina w Okęciu. Podróż lotnicza z Warszawy do Skopje trwa w takim przypadku około dwóch godzin.

Loty niebezpośrednie do Skopje dostępne są ośmiu rodzimych portów lotniczych. Do Macedonii z jedną przesiadką można polecieć z lotnisk: Kraków-Balice (KRK), Gdańsk-Rębiechowo (GDN), Katowice-Pyrzowice (KTW), Poznań-Ławica (POZ), Rzeszów-Jasionka (RZE), Szczecin-Goleniów (SZZ), Wrocław-Strachowice (WRO) oraz Warszawa-Okęcie (WAW). Czas podróży przy wyborze lotu kombinowanego do Skopje wydłuża się do co najmniej czterech, pięciu godzin.

Jaką linią lotniczą można polecieć do Skopje?

Do Skopje można polecieć przede wszystkim na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT. Rodzimy przewoźnik lotniczy oferuje połączenia bezpośrednie ze Skopje z Warszawy-Okęcia (WAW) cztery razy w tygodniu. PLL LOT obsługuje również loty niebezpośrednie do Skopje, czyli z jedną przesiadką. Odpowiedzią na to, jak dolecieć do Skopje sa m.in. połączenia lotnicze do stolicy Macedonii z przesiadką w Warszawie odbywają się z Krakowa, Gdańska, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

Loty na trasie Polska – Skopje i Skopje – Polska obsługiwane są także przez niskobudżetowego przewoźnika lotniczego Wizzair oraz linię lotniczą Austrian. Korzystając z oferty węgierskiego przewoźnika, można polecieć do Skopje z Warszawy (z przesiadką w Budapeszcie). Austrianem natomiast można polecieć z przesiadką w Wiedniu zarówno z Warszawy, jak również z Krakowa.

Czy w Skopje jest lotnisko?

W oddalonej o 20 kilometrów od Skopje miejscowości Petrowec znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Skopje (inaczej Międzynarodowe Lotnisko Skopje). Do początku 2018 roku nosił on imię Aleksandra Wielkiego, jednak – ze względu na konflikt z Grecją w tej kwestii – zrezygnowano z nadawania lotnisku tego patronatu.

Port lotniczy Skopje jest największym lotniskiem w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii. Obsługiwane są tu tanie loty kilkunastu linii lotniczych – zarówno tradycyjnych, jak również niskobudżetowych. Pasażerowie przylatują do Skopje z około 45 miast – głównie ze stolic europejskich, ale także z Turcji oraz z Dubaju.

Jak wydostać się z lotniska w Skopje?

Z Międzynarodowego Portu Lotniczego Skopje do centrum stolicy można dostać się autobusem obsługiwanym przez firmę Manora. Kursuje on z przystanku zlokalizowanego przy terminalu przeważnie 8-10 razy na dobę (również w nocy) przez cały tydzień. Bilet lotniczy w jedną stronę dla osoby dorosłej kosztuje 180 denarów.

Wygodnym sposobem transferu z lotniska do na przykład hotelu w Skopje jest wybór taksówki. W Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii koszt podróży taksówką na wybranych trasach jest ustalany odgórnie. Za kurs z lotniska do śródmieścia Skopje zapłaci się więc 1220 denarów, co jest równowartością około 80 złotych. Aktualne ceny podróży taksówką można sprawdzić na plakatach rozwieszonych przy wyjściu z lotniska w Skopje.

Na lotnisku w Petrowcu swoje oddziały mają również wypożyczalnie samochodów osobowych. Skorzystać można z oferty aż czternastu różnych firm. Co ważne, zarezerwować samochód można, będąc jeszcze w Polsce. W tym celu najlepiej skorzystać z serwisu eSky lub aplikacji mobilnej eSky, gdzie szybko i łatwo można zabukować wybrany samochód na czas pobytu w Macedonii.

Jaka jest cena biletu lotniczego do Skopje?

Bilety lotnicze na lot bezpośredni do Skopje na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT kosztują średnio około 500 złotych. Decydując się na kupno biletu lotniczego do Macedonii z miesięcznym wyprzedzeniem, można liczyć na promocyjne obniżki cen o około 100-150 złotych.

Za lot do Skopje z przesiadką przeważnie trzeba zapłacić więcej. Przy wylocie na przykład z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Szczecina czy Katowic koszt podwyższa się średnio o 100-300 złotych. Łączna cena lotu kombinowanego do Skopje wynosi więc mniej więcej 600-800 złotych. Nieco niższą cenę można uzyskać, korzystając z lotu z przesiadką oferowanego przez tanią linię lotniczą Wizzair na trasie Warszawa – Skopje.

Kiedy można kupić najtańsze loty do Skopje?

Ceny lotów do Skopje oferowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT zarówno z przesiadkami, jak i bez przesiadek utrzymują się na stałym poziomie przez cały rok. Warto jednak wiedzieć, że ich cena maleje nawet o 20-30 procent na około miesiąc przed planowanym wylotem. Dlaczego ceny lotu do Skopje nie zmieniają się na przestrzeni roku? Była Jugosłowiańska Republika Macedonii nie jest bowiem dla Polaków atrakcyjnym miejscem urlopowym, przewoźnicy nie podnoszą więc cen w miesiącach letnich.

Kiedy najlepiej polecieć do Skopje? Bilety lotnicze do Skopje latem są przeważnie w tej samej cenie lub niewiele droższe niż zimą. Jeżeli różnica w cenie lotu do Skopje nie jest znaczna, najlepszą porą na zwiedzanie tego miasta będzie późna wiosna oraz lato. Najlepsza pogoda w Skopje panuje od maja do października.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Skopje w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Skopje, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Skopje mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Skopje?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Skopje obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Skopje

Popularne linie latające do Skopje

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Skopje

Znajdź nocleg w Skopje