Menu

Macedonia Północna loty - Tanie loty do Macedonii Północnej

Pokaż filtry

Macedonia Północna

 • Skopje
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: macedoński
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Denar macedoński (MKD)

 • Jezioro Ochrydzkie

  Położone około 170 kilometrów od miasta jest atrakcją odwiedzaną przez turystów z całego świata. Ten raj dla wędkarzy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pełen jest endemicznych gatunków zwierząt.

 • Życie nocne

  Miasto słynie z prężnie działających fantastycznych barów, klubów nocnych, restauracji i kawiarni! Wśród wielu świetnych imprez znajdziemy, m.in. Skopje Summer Festival – jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju. Bogate życie nocne i imprezy kulturalne stale przyciągają młodych ludzi.

Co warto zobaczyć w Skopje?

W ostatnich latach nadrzeczne bulwary w centrum Skopje przeistoczyły się niemal w dekorację do filmu kostiumowego. Olbrzymie pomniki wojowników i stylizowanie na renesansowe gmachy przytłaczają swoją wielkością. Całości obrazu dopełniają zdobione marmurem budynki muzealne, które sąsiadują z olbrzymimi i hipnotyzującymi fontannami.

Ta gorączka budowlana, obfitująca w pompatyczne budowle i pomniki, jest rezultatem projektu „Skopje 2014” zatwierdzonego przez premiera Macedonii Nikolę Gruevskiego. Ponieważ prace nad budową kolejnych części założenia jeszcze trwają, nie znamy jeszcze ostatecznego efektu prac. „Skopje 2014” sprawia jednak, że miasto zaczęło wyróżniać się spośród innych bałkańskich metropolii – nowe atrakcje można nazwać surrealistycznymi albo nawet odpustowymi, ale z pewnością nie są nudne.

Skopje to jednak nie tylko nowe cuda architektury, ale także warte uwagi prawdziwe zabytki. Jednym z najbardziej znanych symboli miasta jest znajdujący się na głównym placu miasta pomnik konny Aleksandra Wielkiego. Ślady panowania Bizantyjczyków i Turków znajdziemy z kolei w okolicach urokliwego Starego Bazaru. W tej ciekawej okolicy znajdziemy również kamienny most z XV wieku i twierdzę Skopsko Kale.

Skopje to nie tylko administracyjna, ale  też kulturalna stolica Macedonii. Swoje siedziby mają tu m.in. Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, Akademia Nauk, Teatr Narodowy, Filharmonia Narodowa, czy Macedońska Opera i Balet. Nie wolno ominąć też licznych muzeów, które pokazują świadectwa długiej i obfitującej w wydarzenia historii kraju.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Macedonii Północnej w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Macedonii Północnej, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Macedonii Północnej mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Macedonii Północnej?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Macedonii Północnej obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające do Macedonii Północnej