Menu

Sofia loty - Tanie loty do Sofii

Pokaż filtry

Sofia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: bułgarski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lew (BGN)

 • Wielokulturowa stolica

  Tylko w Sofii można obserwować niezwykłe współistnienie religii. Cerkiew, kościół katolicki, meczet i synagoga, które dzielą od siebie zaledwie 4 minuty spaceru, symbolizują odwieczną bułgarską tolerancję i otwartość.

 • Muzea i galerie

  W Sofii znajduje się wiele muzeów i galerii, które ukazują ogromne bogactwo historyczne i kulturowe Bułgarii. Narodowe Muzeum Historii jest jedną z największych tego typu placówek w Europie.

 • Życie nocne

  Kwitnące nocne życie Sofii usatysfakcjonuje każdego turystę. Świetne bary i kluby z różnorodną muzyką otwierają swe drzwi wczesnym wieczorem, by o poranku przywitać budzące się miasto. Sofia mimo to nie jest hałaśliwa i można zaznać tu także kojącej ciszy.

Bezpośrednie loty z Polski do Sofii

Stolica kraju położona na wschodzie, choć również warta odwiedzenia, nie jest tak popularnym kierunkiem. Dlatego bezpośrednie loty do Sofii oferują tylko niektóre linie lotnicze, a siatka lotów z Polski do Sofii nie należy do mocno rozwiniętych. Choć ceny lotów do Sofii wbrew pozorom nie są wysokie, biorąc pod uwagę skromną ofertę połączeń ze stolica Bułgarii.
 
Oferta bezpośrednich lotów z Polski do Sofii jest niestety bardzo skromna. Na tej trasie nie kursują niskosztowe linie lotnicze. Zarówno Wizzair jak i Ryanair nie mają w swojej siatce połączeń regularnych lotów z Polski do Sofii. 

Te kursują głównie do Burgas i do Warny, które są dużo bardziej popularnymi destynacjami wśród polskich turystów. Sofia raczej jest kierunkiem biznesowym, dlatego nie mamy co liczyć na tanie loty z Polski do Sofii liniami Ryanair czy Wizzair.

Oferta linii lotniczych do Sofii
Z pomocą przychodzi jednak nasz narodowy przewoźnik LOT, który oferuje bezpośrednie loty z Polski do Sofii. Połączenia z stolicą Bułgarii realizowane są z Lotniska Chopina w Warszawie. Co ciekawe lot z Warszawy do Sofii liniami LOT nie zrujnuje Waszych portfeli, bowiem ceny lotów do Sofii są dość przystępne, choć wyższe niż potrafią zaoferować linie niskokosztowe. 

Nie mamy co liczyć na bilet w cenie kilkudziesięciu zł i wybierając bezpośredni lot do Sofii liniami LOT, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Co warto podkreślić, choć bezpośrednie loty do Sofii są realizowane z Polski tylko z lotniska w Warszawie, to warto wybrać połączenie z przesiadką w Warszawie np. z Katowic, Wrocławia czy Krakowa, również realizowane przez LOT. 

Co ważne, cena biletu wówczas nie jest dużo wyższa i może okazać się to korzystniejszym rozwiązaniem niż np. dojazd do stolicy pociągiem. Loty z Warszawy do Sofii są realizowane przez linie lotnicze LOT każdego dnia, siedem dni w tygodniu, dwa razy na dobę. Pierwsze połączenie jest zaplanowane na godz. 11, kolejne na godz. 14. Lot z Warszawy do Sofii trwa równe dwie godziny i jest realizowany nowoczesnymi samolotami typu Embraer, które LOT ma na swoim wyposażeniu.
 
Tanie loty do Sofii
Na tanie loty do Sofii z Polski nie ma jednak co liczyć. Zarówno Wizzair jak i Ryanair nie realizują lotów z Polski do stolicy Bułgarii. Tutaj na arenie pozostał tylko narodowy przewoźnik LOT. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby znaleźć tani lot do Sofii z którego z sąsiadujących z Polska krajów.
 
Ryanair oferuje bardzo tanie bilety do Sofii z lotniska Berlin-Schönefeld . Ze stolicy Niemiec do Sofii możemy polecieć już za równowartość kilkudziesięciu złotych. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednią okazję np. korzystając z wyszukiwarki okazji na stronie eSky, gdzie w prosty sposób, dzięki przejrzystej wyszukiwarce, można znaleźć najtańszy bilet do Sofii.
 
Loty Ryaniar do Sofii realizowane są przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli wyłączając wtorki raz na dobę. A w czwartki realizowane są aż dwa połączenia,   co oznacza, że możemy zaplanować zarówno bardzo krótki wypad dwudniowy - trzydniowy, ale cieszyć się pobytem w stolicy Bułgarii nawet przez Tydzień czy dziesięć lub czternaście dni.
 
Lotnisko w Sofii
Lotnisko w Sofii to międzynarodowy port lotniczy znany także pod nazwą Wrażdebna. Jest to największe lotnisko Bułgarii i główny hub przesiadkowy dla narodowego przewoźnika bułgarskiego Bulgaria Air. To stosunkowo wysoko położone lotnisko, bo na wysokości ponad 500 m n.p.m. jest położone na obrzeżach Sofii. 

Od centrum miasta dzieli je zaledwie 20 km a podróż samochodem z lotniska nie powinna zająć wam więcej niż 20 minut. Ale z lotniska tak naprawdę do Sofii najłatwiej dostać się metrem, które wprost z terminala zawiezie was do samego centrum stolicy Bułgarii.

W dodatku, jeśli celem waszej podróży nie jest Sofia, to metro wysadzi was na dworcu centralnym, skąd już w prosty sposób możecie dostać się do innych miast. Stacja metra na lotnisku w Sofii znajduje się we wschodniej części terminala drugiego.
 
Gdzie szukać tanich lotów do Sofii?
Choć trudno o tanie bilety do Sofii, bowiem z Polski do stolicy Bułgarii nie kursują niskokosztowe linie takie jak Ryanair czy Wizzair, to nie znaczy, że nie można takich zdobyć. Nawet bowiem zwykli przewoźnicy jak LOT oferują promocyjne ceny. Warto też polować na promocję na loty z Berlina liniami Ryanair.
 
Jeśli nie chcecie tracić czasu na przeszukiwanie stron i dat poszczególnych przewoźników, najłatwiej będzie, jeśli skorzystacie z wyszukiwarki okazji na stronie eSky. Oprócz tradycyjnej wyszukiwarki lotów, możecie tutaj skorzystać z wyszukiwarki okazji. Wystarczy wejść w zakładkę Okazje, wpisać kierunek, który nas interesuje włączyć wyszukiwanie. Specjalny robot za nas przeszuka setki połączeń, aby znaleźć najtańsze, a wyniki zostaną wyświetlone w przystępnej formie od najtańszych rekordów.
 
Potem zostanie Wam już tylko znalezienie interesującej Was daty wylotu i zarezerwowanie  biletu. Jeśli natomiast nie znajdziecie biletu w okazjach warto poszukać przez wyszukiwarkę lotów. Wówczas otrzymamy połączenia w interesujących nas datach i z wybranego miejsca, zarówno bezpośrednie jak i z przesiadką, które często mogą okazać się tańsze.

Autobus z lotniska w Sofii
Oprócz metra na lotnisko w Sofii kursują autobusy regularnej komunikacji miejskiej. Trzy  linie nr 84 i 184 i 384 zabiorą Was pod odpowiedni terminal. Jednak czas przejazdu autobusem jest znacznie dłuższy i zajmuje około 45 minut. Będzie to jednak dogodna forma transportu dla osób podróżujących poza centrum stolicy, autobusy mają bowiem więcej przystanków na trasie. Ostatnia z wymienionych linii kursuje między lotniskiem a dzielnicą mieszkalną Dżuba. Przejazd zajmuje około 30 minut.
 
Bilety na autobusy komunikacji miejskie możemy kupić w jednym z kiosków Miejskiego Ośrodka Mobilności lub skorzystać z dostępnych na przystankach i w terminalach biletomatów. Z kolei na metro bilet kupimy na stacji metra. Warto dodać, że do pojazdów komunikacji miejskiej można zabrać do dwóch sztuk bagażu podręcznego. Na dodatkowy bagaż trzeba kupić bilet.
 
Oprócz komunikacji miejskiej z lotniska w Sofii bez problemu złapiemy taksówkę, której przejazd zamknie się w 20 minutach lub wypożyczymy samochód, jeśli np. wybieramy się w bardziej odległe miejsca, lub planujemy przemieszczanie się między różnymi miastami a zależy nam na czasie.

Loty do Bułgarii
Bułgaria to jeden z najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Każdego roku tysiące osób wypoczywa nad brzegiem Morza Czarnego, czy to w Złotych Piaskach czy w Słonecznym Brzegu, stąd tylko rzut kamieniem do zabytkowego Nesebaru czy Sozopolu. Ale warto wybrać też lot do Sofii, stolicy kraju.
 
Na taki krok decyduje się coraz więcej turystów, którzy zamiast leżakowania na plaży, wolą wybrać stolicę kraju, która kusi zabytkami, wybornym winem i smakowitą kuchnią. Długie spacery mogą okazać się dużo przyjemniejsze niż kąpiele słoneczne, w dodatku wakacje w Sofii nie są tak bardzo uzależnione od sezonu i pogody.  

Niestety, jako że Sofia nie jest tak popularnym kierunkiem jak nadmorskie kurorty, dostać się tutaj jest nieco trudniej, a bezpośrednie loty do Sofii należą do rzadkości. Niskokosztowe linie lotnicze nastawione są na masowy ruch turystyczny i w sezonie letnim oferują najwięcej połączeń zwłaszcza ze wschodnią częścią kraju nad Morzem Czarnym. Lotniska w Burgas czy Warnie przeżywają oblężenie. Nieco inaczej jest w Sofii

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Sofii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Sofii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Sofii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Sofii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Sofii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Sofii

Popularne linie latające do Sofii

Często zapominamy, że Bułgaria to nie tylko Złote Piaski. Loty do Sofii, jako jednego z pięknych miast, które są mniej obłożone przez turystów, mogą okazać się dużo lepszym rozwiązaniem. Jeśli jesteś osobą, która lubi, gdy jest tłoczno i głośno, powinieneś wybrać dużą turystyczną miejscowość, taką jak właśnie Złote Piaski. Polacy wybierają ją najczęściej również dlatego, że podróżuje tam bardzo dużo Polonii. Jeśli natomiast chcesz poznać inne miejsca, tanie loty do Sofii będą dla Ciebie atrakcyjną opcją. Różnicę odczujesz już na lotnisku. Obłożenie będzie na pewno dużo mniejsze, nawet jeśli wybierasz się na urlop w szczycie sezonu. Szukanie noclegu też może okazać się dużo łatwiejsze, szczególnie, jeśli zabierzesz się za nie odpowiednio wcześnie. Warto pamiętać, że od miejsca docelowego zależy też koszt przelotu. Bilety lotnicze do Sofii będą tańsze niż do innych słynnych kurortów.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Sofii

Znajdź nocleg w Sofii