Menu

Tivat loty - Tanie loty do Tivatu

Pokaż filtry

Tivat

Loty do Tivat

Położone nad Morzem Adriatyckim niewielkie miasto Tivat do niedawna znane było tylko z tego, że w pobliżu znajduje się port lotniczy. Nawet w skali Czarnogóry, na której terenie jest położone, nie stanowiło ważnego punktu turystycznego. Wszystko zmieniło się kilka lat temu, kiedy w mieście powstała nowoczesna marina, czyli przystań dla jachtów. Do portu zaczęły zawijać najnowocześniejsze jednostki tego typu, a turyści chcący je podziwiać coraz częściej sięgają po bilety lotnicze do Tivat.

Tivat – miasteczko w centrum i na uboczu

Dziesięciotysięczne miasteczko w południowo-zachodniej części Czarnogóry jest doskonale skomunikowane nie tylko z resztą kraju, ale także z innymi częściami świata. Leży w pobliżu autostrady E65, która łączy chorwacki Dubrownik ze stolicą Czarnogóry – Podgoricą. Nowoczesny port dla jachtów umożliwia dopłynięcie do miasta niemal z każdego miejsca na świecie. Z kolei doskonałe połączenie lotnicze do Tivat zapewnia międzynarodowy port lotniczy, jeden z dwóch, jakie funkcjonują w kraju.

Pomimo możliwości, jakie daje takie położenie, do miasteczka niechętnie zaglądali turyści. Zmieniła to dopiero potężna inwestycja, jaką była budowa mariny Porto Montenegro. To jedna z najnowocześniejszych i najbardziej ekskluzywnych przystani dla jachtów. Szybko miasteczko stało się celem na mapie zamożnych europejczyków, którzy swoimi jachtami przemierzają wody Bałkanów. Jednocześnie miasto stało się jednym z najszybciej rozwijających się kompleksów na wybrzeżu Czarnogóry.

W reakcji na zapotrzebowanie nowej klasy turystów, w pobliżu portu powstała cała masa nowoczesnych i markowych sklepów. Rozwinęła się także infrastruktura i sieć gastronomiczna w mieście. Choć na zwiedzanie centrum i zabytkowej przystani z kilkoma statkami wystarczy parę godzin, loty do Tivat wybierają osoby, które chcą zobaczyć luksusowe jachty. Zwłaszcza w sezonie letnim Port lotniczy Tivat pęka w szwach i staje się bardzo gwarnym miejscem.

Loty z Polski do Tivat

Międzynarodowy port lotniczy położony jest kilka kilometrów na południe od centrum miasta. W ubiegłym roku obsłużył prawie 1,5 miliona turystów. W związku z rozwojem miasteczka i większą liczbą turystów planowana jest budowa drugiego terminala. Do najbliższych hoteli można się dostać nawet na piechotę, ale w razie potrzeby możemy skorzystać z taksówek.

Charakterystyczne dla tego lotniska, podobnie jak dla wielu innych portów lotniczych obsługujących miasta nastawione jedynie na sezonową turystykę, jest ilość lotów sezonowych. W okresie letnim wykonywanych jest niemal 80% wszystkich lotów do Tivat. Są to zarówno regularne loty pasażerskie, jak i loty czarterowe. Wówczas lotnisko naprawdę jest oblegane przez turystów.

Jeśli mamy zamiar kupić bilety lotnicze do Tivat, warto dobrze się do tego przygotować. Żaden z przewoźników nie organizuje bezpośrednich lotów do tego bałkańskiego miasta. Co więcej, poza sezonem regularne loty bezpośrednie odbywają się przede wszystkim do stolicy Serbii i kilku miast Rosji. W związku z tym niezwykle rudno jest znaleźć dobre połączenie w atrakcyjnej cenie.

W jaki sposób dostać się do Tivat? Jedyną możliwością są połączenia z przesiadkami. W sezonie możemy wybrać międzylądowanie w jednym z niemieckich potów lotniczych, a ponadto w Innsbrucku albo Pradze. Poza sezonem najczęściej lotnisko odwiedzają samoloty z Belgradu i Moskwy. W związku z tym niezależnie które lotnisko w Polsce wybierzemy, musimy się liczyć z lotem z przesiadkami. W zależności od tego, jaką trasę i z jakim przewoźnikiem wybierzemy, ceny lotów mogą znacznie różnić się od siebie. Należy też pamiętać, że w sezonie ceny rosną, a bilety kupowane na ostatnią chwilę bywają najdroższe.

To pozorne utrudnienie daje nam dodatkowe możliwości. Lot do Tivat z dwudniowym zwiedzaniem Pragi? To może się udać dzięki wyszukiwarce tanich lotów eSky. Ten serwis od kilkunastu lat zajmuje się sprzedażą tanich biletów lotniczych do Czarnogóry i wielu innych miejsc na świecie. Dzięki temu może się pochwalić wielomilionową rzeszą zadowolonych klientów. Jedną z opcji, jaką można spotkać na stronie eSky, jest podróż wieloodcinkowa. Dzięki niej możemy podzielić lot do Tivat na dwa odcinki, pozostawiając sobie dzień, lub dwa na zwiedzanie choćby stolicy Czech. W ten sposób dostaniemy się do Czarnogóry pełni wspomnień i w doskonałych nastrojach.

Lot do Tivat – poznajemy Czarnogórę

Samo miasteczko, poza Porto Montenegro i malowniczym położeniem nie ma zbyt wiele do zaoferowania turystom. Jeśli znudzimy się już widokiem atrakcyjnych jachtów i ciepłą morską wodą, możemy wybrać się poza miasto. W tym wypadku lot do Tivat potraktujemy jedynie jako podróż do miejsca wypadowego. Zwłaszcza że okolice miasta są naprawdę godne polecenia i zadowolą nawet najbardziej wytrawnych turystów.

Miasto leży przy Zatoce Kotorskiej. Składa się ona z trzech mniejszych zatok w kształcie trójkątów, które łączą się szczytami w cieśninie Verige. Zatoki otoczone są przez wysokie szczyty i wzniesienia. Gołe skaliste stoki gór Lovćen i Orjen wpadające do wód zatoki, nazywane są „czarnogórskim fiordem”. Nawiązanie do norweskich stołów i półek skalnych jest oczywiste, jednak temperatura wokół znacznie odbiega od mrozów północy.

To jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na całych Bałkanach kryje porozrzucane wzdłuż wybrzeża malownicze miasteczka pamiętające czasy Republiki Weneckiej. Możemy objechać wokół całą zatokę, korzystając ze wspomnianej drogi E65, nazywaną też „Jadrańską magistralą”. Kierując się w stronę granicy z Chorwacją, odwiedzimy ukryty w narożu jednej z części zatoki Kotor, z licznymi średniowiecznymi kamieniczkami. Jego starówka wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co sprawia, że latem możemy nie znaleźć tu spokoju.

Dalej trafimy na Prast, czyli malownicze miasteczko rybackie otoczone górskimi szczytami. Jego pocztówkowo prezentujący się port stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w zatoce. Miasteczko sprawia wrażenie, jakby przed wiekami zatrzymał się w nim czas. Na wylocie z zatoki znajdziemy gwarne Herceg Novi, które jest najczęściej odwiedzanym kurortem w kraju. Mieszanka religii i etniczne zróżnicowanie mieszkańców Czarnogóry niejednokrotnie stawały się powodem konfliktów. Jednocześnie w niepowtarzalny sposób odbiły się na architekturze całego kraju. Doskonale widać to w mieście Herceg Novi, w którym architektura romańska i barokowa miesza się z bizantyjską.

Podróż wokół Tivat z eSky

Wyszukiwarka lotów eSky daje nam możliwość znalezienia połączeń do najbardziej odległych i niedostępnych miejsc na świecie. Można tu zamówić także tanie bilety do Tivat. Jednak to nie wszystko. Dzięki dodatkowym ofertom serwisu eSky możemy zarezerwować także pokoje hotelowe w mieście, a nawet wybrać się w podróż wokół malowniczej zatoki Kotorskiej. Jak to możliwe?

Wyszukiwarka lotów eSky daje nam możliwość wypożyczenia samochodu osobowego w wypożyczalni w pobliżu lotniska. Choć może się to wydawać kosztowne, w rzeczywistości tygodniowe wypożyczenie pięcioosobowego samochodu może nas kosztować zaledwie 300 złotych. Ten wydatek jest niewielki, jeśli weźmiemy pod uwagę niezwykłe tereny wokół miasta. Być w Tivat i nie zwiedzić miasteczek Zatoki Kotorskiej, to jak… być w Rzymie i nie zobaczyć papieża!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tivatu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tivatu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tivatu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tivatu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tivatu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tivacie

Popularne linie latające do Tivatu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tivacie

Znajdź nocleg w Tivacie