Menu

Wilno loty - Tanie loty do Wilna

Pokaż filtry

Wilno

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: litewski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Komunikacja

  Wilno jest doskonale skomunikowanym miastem. Niemal przez całą dobę autobusy i trolejbusy kursują na blisko 100 liniach. Możesz kupić kartę miejską lub jednorazowe bilety u kierowcy.

 • Zwiedzaj za darmo

  Codziennie w samo południe pod Ratuszem zbiera się grupa turystów, którzy w towarzystwie przewodnika zwiedzają miasto za darmo. Na spacer nie trzeba się wcześniej umawiać.

 • Palma z Wilna

  Najtrafniejszą pamiątką z miasta jest palma, którą wyplata się ze słomy, kwiatów i ozdób na wspomnienie palm, którymi witano Chrystusa w Jerozolimie. Wszystkie są ręcznie robione, nie ma dwóch identycznych.

Loty do Wilka - dlaczego warto się wybrać?

Leżące zaledwie 130 kilometrów od granicy z Polską Wilno jest miastem o wielu obliczach i skomplikowanej historii. Chociaż współcześnie stanowi stolicę Litwy, nadal znaleźć w nim można ślady zamieszkujących je przez wieki Polaków. Dzięki tanim lotom z Polski do Wilna wystarczy nawet weekend, aby na własne oczy zobaczyć zabytki takie, jak cmentarz na Rossie, Ostrą Bramę, Uniwersytet Wileński czy kościół pw. Jana Chrzciciela oraz bazylika archikatedralna św. Stanisława Biskupa i św. Władysława, których dzwonnice stanowią idealne punkty widokowe. Piękną panoramę miasta, w której dominują kościelne wieże, można podziwiać również z wybudowanej na wzgórzu Giedymina baszcie z czerwonej cegły.

Tanie loty do Wilna może być okazją nie tylko do wycieczki sentymentalnej, ale także, aby poczuć jego współczesną, litewską atmosferę. W tym celu warto wybrać się między innymi do artystycznej dzielnicy Zarzecze, czyli Užupis, pełnej pracowni rzemieślniczych i klimatycznych kafejek. Miejsce to atmosferą przypomina paryski Montmarte czy rzymskie Zatybrze i określane bywa przez miejscowych jako Užupio Respublika, czyli Republika Artystów. Miłośnicy sztuki ulicznej powinni natomiast skierować swoje kroki na ulicę Pylimo, gdzie znajdują się najsłynniejsze wileńskie graffiti, np. przestawiające całujących się Putina i Trumpa czy dziadka Litwina.

Czy w Wilnie jest lotnisko?

Wilno, które jest stolicą Litwy, obsługiwane jest przez największe lotnisko międzynarodowe kraju, czyli Tarptautinis Vilniaus oro uostas. Lotnisko w Wilnie, otwarte w 1932 roku, początkowo oferowało loty cywilne wyłącznie na trasach do Warszawy i Rygi. Współcześnie, po rozbudowie i modernizacji każdego roku obsługuje ono ponad pięć milionów pasażerów latających na 57 lotnisk w 26 krajach świata.

Wśród linii lotniczych, które lądują na lotnisku w Wilnie, znaleźć można tanich przewoźników lotniczych, takich jak – Wizzair, Ryanair oraz Air Baltic. Tanie loty tych linii stanowią niemal 80 procent wszystkich połączeń lotniczych z Wilna. Pozostałe obsługiwane są przez tradycyjnych przewoźników – Brussels Airlines, Polskie Linie Lotnicze LOT, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, Belavia, Aeroflot, Norwegian Air Shuttle, SAS, Nordica oraz Austrian.

Jak dojechać do centrum z lotniska w Wilnie?

Port lotniczy w Wilnie położony jest około sześciu kilometrów na południe od Starówki w dzielnicy nazywanej Nowym Światem. Do centrum miasta z lotniska można się dostać się, korzystając z pociągu, miejskich autobusów, mikrobusów, taksówek bądź wypożyczając na miejscu samochód.

Pierwszy z wymienionych środków transportu, czyli specjalny pociąg Vilnius-Airport kursuje szesnaście razy dziennie, dowożąc pasażerów do miejskiego dworca kolejowego w  zaledwie siedem minut. Koszt biletu na to połączenie to 0,70 euro. Do centrum Wilna można dojechać również mikrobusami Toks za 2 euro od osoby, a także autobusami miejskimi linii numer 1, 3G oraz 88 za 1 euro od osoby.

Lot z Polski do Wilna – co warto wiedzieć?

Bezpośrednie loty z Polski do Wilna oraz z Wilna do Polski oferowane są na trasach między litewskim lotniskiem a portami lotniczymi w Warszawie-Okęciu (WAW) oraz Gdańsku-Rębiechowie (GDN). Podróż lotnicza do Wilna bez przesiadek, ze względu na małą odległość dzielącą miasta, wynosi zaledwie około godziny! Nawet wliczając w to czas niezbędny na dojazd do lotniska oraz odprawę, lot do Wilna będzie trwał znacznie krócej niż podróż samochodem bądź autobusem.

Loty niebezpośrednie do Wilna z jedną przesiadką kursują regularnie z pięciu polskich portów lotniczych. Dostępne są one z lotnisk w Krakowie-Balicach (KRK), Wrocławiu-Strachowicach (WRO), Katowicach-Pyrzowicach (KTW), Gdańsku-Rębiechowie (GDN) oraz Warszawie-Okęciu (WAW). Podróż lotnicza do Wilna z przesiadką na większym lotnisku europejskim, np. w Warszawie, Frankfurcie czy w Wiedniu, trwa co najmniej trzy godziny.

Linie lotnicze latające na trasie Polska – Wilno

Bezpośrednie loty do Wilna z Polski obsługiwane są przez dwóch przewoźników lotniczych.

Na trasie z warszawskiego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina kursują pięć razy dziennie samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT. Z Gdańska-Rębiechowa do Wilna latają natomiast bezpośrednio samoloty niskobudżetowego przewoźnika lotniczego Wizzair. Tą węgierską linią lotniczą do Wilna można polecieć raz dziennie.

W przypadku lotów niebezpośrednich do Wilna można skorzystać z oferty większej liczby przewoźników. Z Warszawy loty do Wilna realizują: PLL LOT z przesiadką w Wiedniu, Air Baltic z przesiadką w Rydze oraz Lufthansa z przesiadką we Frankfurcie. Loty z przesiadką z Gdańska – LOT (Warszawa), z Krakowa – LOT (Warszawa) Lufthansa (Frankfurt), z Wrocławia – LOT (Warszawa), Lufthansa (Frankurt), z Katowic – LOT (Warszawa), Lufthansa (Frankfurt).

Gdzie kupić bilety lotnicze do Wilna?

Bilet lotniczy do Wilna najlepiej kupić przez internet, gdyż oferty lotów na trasie Polska – Wilno i Wilno – Polska online są na bieżąco aktualizowane. Dzięki wyszukiwarce tanich lotów eSky w jednym miejscu można zobaczyć tańsze nawet o 30 procent oferty wszystkich latających na tej trasie przewoźników. Po wpisaniu w okna wyszukiwarki podstawowych danych takich, jak miejsce wylotu i przylotu, termin podróży oraz liczba i wiek pasażerów, otrzyma się po kilkunastu sekundach listę wszystkich dostępnych w tym czasie lotów. Automatycznie będzie ona posegregowana od najtańszych lotów do Wilna po te najdroższe – można jednak filtrować je również pod kątem długości lotu czy liczby przesiadek.

W porównywarce cen biletów lotniczych eSky można wyszukać także najbardziej korzystne cenowo oferty noclegów w Wilnie. Jak to zrobić? Wystarczy w zakładce „Hotele” podać termin podróży i liczbę osób, które będą korzystać z oferty noclegowej. Uzyskane wyniki można posegregować – zależnie od oczekiwań – pod kątem ceny, oceny gości, odległości od centrum, a nawet oferowanych prze obiekt udogodnień dla klientów. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu, jest jednoczesne wyszukiwanie lotu i noclegu w Wilnie w zakładce „Lot + Hotel”.

Ile kosztuje bilet lotniczy do Wilna?

Koszt biletu lotniczego do Wilna uzależniony jest od kilku czynników, wśród których jednym z najważniejszych jest wybór przewoźnika. Decydując się bowiem na bezpośredni lot do Wilna z Gdańska, za bilet lotniczy w obie strony zapłaci się już od około 100 złotych za osobę. Tak niską cenę można uzyskać na loty wykupione z dużym wyprzedzeniem bądź w promocji przewoźnika. W przypadku połączeń lotniczych na trasie Polska – Wilno oferowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT, koszt biletu lotniczego do Wilna jest znacznie wyższy. Wynosi on od około 550 złotych za osobę w obie strony.

Decydując się na lot niebezpośredni z Polski do Wilna trzeba liczyć się z jeszcze wyższymi kosztami. Jest to najdroższe z dostępnych rozwiązań, gdyż bilet lotniczy do Wilna z przesiadką z innym porcie lotniczym kosztuje od około 600-700 złotych za osobę w obie strony. Jeżeli bilet będzie kupować się na ostatnią chwilę, za lot na trasie Polska – Wilno można zapłacić jednak jeszcze więcej, nawet powyżej 1000 złotych za osobę w obie strony.

Kiedy warto kupić bilet do Wilna?

Bilet lotniczy do Wilna warto kupić z dużym, co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W okresie około dwóch, trzech miesięcy przez planowanym terminem wylotu loty do Wilna są przeważnie najtańsze, a ich cena jest nawet o 40 procent niższa od średniej. W przypadku lotów tanimi liniami lotniczymi czasami warto kupić bilet na ostatni moment, czyli w ofercie last minute, gdy przewoźnik obniża cen

Najlepszym terminem na zwiedzanie stolicy Litwy jest okres wiosenno-letni, gdy pogoda sprzyja długim spacerom po mieście. Planując wycieczkę w tym terminie, warto wziąć pod uwagę, że Wilno w ostatnich latach stało się bardzo modnym miejscem na weekendowe wypady. Ceny biletów w czasie długiego weekendu majowego lub też w przedłużone weekendy czerwca czy sierpnia mogą być wyższe niż zazwyczaj, ze względu na duże zainteresowanie podróżujących z Polski.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Wilna w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Wilna, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Wilna mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Wilna?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Wilna obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Wilnie

Popularne linie latające do Wilna

Kupując bilety lotnicze do Wilna warto mieć świadomość, jakie atrakcje czekają na nas na miejscu, by w porę zaplanować swój pobyt i jak najlepiej wykorzystać czas, który będziemy mieli do dyspozycji podczas wyjazdu. Wilno to piękne i historyczne miasto – co do tego nie ma wątpliwości. Znajdziemy tu mnóstwo muzeów, zabytkowych budynków i miejsc związanych z litewską kulturą. Każdy pasażer, który ma zamiar wykorzystać tanie loty do Wilna, musi wiedzieć, że lotnisko w Wilnie to największy port lotniczy Litwy. Jest on oddalony o zaledwie 6 kilometrów od wileńskiego Starego Miasta. Oznacza to, że od najważniejszego turystycznego miejsca w mieście dzieli nas zaledwie jeden dłuższy spacer. Możemy ująć to w naszym planie zwiedzania. Jeśli nasze miejsce noclegowe będzie znajdowało się w pobliżu, wystarczy zostawić bagaże i od razu ruszyć na podbój miasta, który umożliwiają nam loty do Wilna.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Wilnie

Znajdź nocleg w Wilnie