Menu

Czechy loty - Tanie loty do Czech

Czechy

 • Praga
 • Ostrawa
 • Brno
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: czeski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona czeska (CZK)

 • Tańczący dom nad rzeką

  W 1996 roku pełne atrakcji turystycznych miasto wzbogaciło się o kolejny wyjątkowy budynek. Wówczas otwarto Tańczący dom według śmiałego projektu Vlado Milunicia i słynnego Franka Gehry’ego. Niesamowity biurowiec wydaje się zaprzeczać prawom fizyki i tańczyć nad brzegiem Wełtawy. Dzięki niemu Praga po raz kolejny trafiła do podręczników architektury – tym razem współczesnej.

 • Największy stadion świata

  Położony na lewym brzegu Wełtawy Velký strahovský stadion do dziś nosi miano największego stadionu świata. Na jego trybunach może zmieścić się niemal… ćwierć miliona ludzi! W czasach świetności – przed wojną i w okresie komunizmu odbywały się tu masowe ćwiczenia gimnastyczne. Po 1990 roku stadion opustoszał, choć jeszcze w 1994 roku zagrał na nim słynny zespół Pink Floyd.

 • Piwo z prezydentami

  Znajdująca się na Starym Mieście piwiarnia U Zlatého Tygra to punkt obowiązkowy podczas spaceru po stolicy Czech. W tym miejscu zimnego Pilsnera pijał Bohumil Hrabal, a w 1994 roku przy kuflach złotego trunku gawędzili Vaclav Havel i Bill Clinton – prezydenci Czech i Stanów Zjednoczonych!

Co warto zobaczyć w Pradze?

Położona nad Wełtawą stolica i największe miasto Czech to popularny kierunek dla turystów z całego świata. Piękne Stare Miasto i przylegające do niego historyczne dzielnice przetrwały zawirowania historii i dziś cieszą odwiedzających swoją urodą oraz niepowtarzalnym klimatem, połączeniem kafkowskiej zadumy, habsburskiej secesji i czeskiej kultury piwiarnianej.

Stolica Czech to, ze względu na historię, miasto ważne także dla kultury niemieckiej. Dość powiedzieć, że do dziś jeden z najważniejszych szlaków turystycznych poświęcony jest miejscom, które mają związek z osobą i twórczością Franza Kafki. Praga to jednak nie tylko Kafka, ale przede wszystkim świetne miejsca do poznania – od olbrzymiego, pełnego kawiarni, piwiarni i ulicznego jedzenia Václavské Námesti, przez Stare Miasto z rynkiem (warto zajrzeć do Galerii Sztuki, by obejrzeć prace Salvadora Dali, Andy’ego Warhola i Afonsa Muchy!), ratuszem po Carolinum, czyli najstarszą część Uniwersytetu Karola.

Spacer po Pradze musi obejmować też pieszą wycieczkę na położone po drugiej stronie rzeki Hradczany. Po przekroczeniu Mostu Karola, zobaczymy tam nie tylko Zamek Królewski, ale też monumentalną katedrę św. Wita i wspaniałą Złotą Uliczkę, pełną niewielkich zabytkowych domków, w których mieszkali królewscy złotnicy. Miłośnicy historii powinni udać się też na Wyszehrad – wzgórze będące według legendy pierwszą siedzibą władców Czech.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Czech w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Czech, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Czech mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Czech?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Czech obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające do Czech