Menu

Wyloty - Loty z Alta Floresta Oswaldo Marques Dias

Oswaldo Marques Dias

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Gorączka złota

  Początkowa ekspansja miasta związana była z panującą w latach 80. XX wieku gorączką złota. W szczytowym momencie liczba mieszkańców miasta sięgała 100 tys. Dziś jest ich o połowę mniej.

 • Jak się tu dostać?

  Pomimo krótkiej historii, jak wiele brazylijskich miast, Alta Floresta ma własne, dość spore, lotnisko. Codziennie do wielu brazylijskich miast kursują samoloty kilku linii lotniczych.

 • Wspaniała przyroda

  Aby na własne oczy zobaczyć piękno tutejszej przyrody, wybierz się na wycieczkę do Cristalino State Park. Oprócz niesamowitej flory zobaczysz mnóstwo ptaków. Mieszka ich tu ok. 500 gatunków.

Co warto zobaczyć w Alta Floresta?

Wyjątkowo młode miasto, Alta Floresta, powstało w latach 70. XX wieku w sercu amazońskiej dżungli. W maju 1976 roku wykarczowano polanę wzdłuż drogi, na której miało powstać miasto. Jego budowa trwała zaledwie 4 lata. Status gminy przyznano w grudniu 1979 roku.

Decyzję o budowie kolonii podjęła firma Aristo Riva. Był to czas intensywnego wykorzystywania drzew kauczukowych, a okolica była ich pełna. Był tu również ogromny potencjał dla kopalni złota. Najtańszym rozwiązaniem okazało się założenie kolonii w sercu dżungli. Nazwa miasta została wyłoniona w konkursie zorganizowanym przez stację radiową. Z czasem jednak, wraz z popularnością w sąsiednich gminach, kruszec stracił na wartości.

Na terenie Alta Floresta mieści się kampus Uniwersytetu Stanowego w Mato Grosso, utworzony w 1992 roku. Studenci mają do wyboru kierunki z dziedzin takich jak biologia, agronomia, leśnictwo czy prawo i dziennikarstwo. Działa tu również kilkanaście prywatnych i publicznych szkół podstawowych oraz kilka szkół średnich.

Działa tu kilka mniejszych i większych fabryk meblowych, korzystających z zasobności lasów. Pochodzące z Alta Floresta meble cieszą się dużą popularnością w regionie. Oprócz lokalnych sklepów trafiają również do centrów handlowych w całym regionie Mato Grosso. Właściciele fabryk mebli szczycą się dużą dbałością o utrzymanie balansu pomiędzy wycinką drzew a sadzeniem kolejnych. Ma to uchronić lasy przed zniknięciem.

Deszczowy, tropikalny klimat nie jest najłatwiejszy dla człowieka. Można wyróżnić dwie pory roku – deszczowe lato oraz suchą zimę. Temperatury w ciągu dnia wahają się, w zależności od miesiąca, od 20 do 38 st. C. W najgorętsze dni słupki rtęci sięgają nawet 40 st. C. Latem opady potrafią być  bardzo intensywne i powodować lokalne podtopienia. Zdarza się, że z nieba spada tu ponad 2750 mm deszczu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Alta Floresta Oswaldo Marques Dias znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Alta Floresta Oswaldo Marques Dias mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Alta Floresta Oswaldo Marques Dias mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Alta Floresta Oswaldo Marques Dias?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Alta Floresta Oswaldo Marques Dias obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Alta Floresta Oswaldo Marques Dias