Menu

Wyloty z Brazylii

Brazylia

 • Fortaleza
 • Sao Paulo
 • Rio de Janeiro
 • Foz do Iguacu
 • Salvador
 • Brasilia
 • Curitiba
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Wodna zabawa

  W Fortalezie znajduje się największy park wodny w Południowej Ameryce, tj. Beach Park. Na miejscu znajdziesz m.in. 41-metrową zjeżdżalnię Insane, w której osiąga się prędkość 105 km/h!

 • Nocny market

  Przy Avenida Beira Mar każdego dnia ok. 18.30 rozpoczyna się Feira Noturna, czyli nocny market, podczas którego można kupić tradycyjne koronkowe serwetki i obrusy, indiańskie rękodzieło, zdobione hamaki czy przekąski. Za dnia na zakupy warto wybrać się Mercado Central lub do Centro de Turismo.

 • W rytmie muzyki

  Jeżeli chcesz poznać Fortalezę i jej mieszkańców, udaj się do jednego z wielu lokali przy plażach, gdzie posłuchasz muzyki granej na żywo, zatańczysz w rytmie forró, spróbujesz lokalnych specjałów oraz zobaczysz tradycyjny kokosowy taniec – Dança do Coco.

Co warto zobaczyć w Fortaleza?

Fortaleza przez połączenie nowoczesnej architektury (głównie przy Avenida Veira Mar) z widowiskowymi plażami oraz średnioroczną temperaturą powietrza wynoszącą 28 stopni Celsjusza, często porównywana jest do amerykańskiego Miami. To położone nad Atlantykiem miasto założone zostało w 1649 roku przez Holendrów. Jego historię można poznać, zwiedzając wystawę w miejskim muzeum (Museu de Fortaleza) mieszczącym się w latarni morskiej Farol do Mucuripe. Warto wybrać się również do starej części miasta, której ozdobą jest… XX-wieczna, stylizowana katedra zaprojektowana przez George’a Mauniera, oraz do dzielnicy artystycznej - Centro Dragão do Mar z jej kolorową, kolonialną zabudową.

Głównym celem większości odwiedzających Fortalezę są jej słynne miejskie plaże o łącznej długości 25 kilometrów! Praia do Futuro to ulubione miejsce mieszkańców, przy Praia de Iracema odpoczywa zazwyczaj miejscowa bohema, zlokalizowana w ścisłym centrum w sąsiedztwie wielu hoteli luksusowa Praia do Meireles wybierana jest głównie przez turystów, a Praia do Muscuripe to idealne miejsce na windsurfing lub sesję fotograficzną, gdyż tam znajdują się jangadas, czyli tradycyjne drewniane łodzie rybackie, z których sprzedawane są codziennie świeże ryby.

Co zjeść w Fortalezie? Na pewno dania z manioku, np. tapiokę, czyli kaszę z bulwy tej rośliny, macaxeirę, tj. smażone lub pieczone kawałki jej korzenia lub farofę – prażoną mąkę z manioku podawaną z różnymi dodatkami, np. jajkami, cebulą. Warto sięgnąć również po typowe dla tego regionu danie na bazie fasoli i ryżu – baião de dois, a także charakterystyczne dla całej Brazylii mięsa, np. carne de sol – mocno soloną wołowinę. Na plaży na pewno spotkacie osoby oferujące pyszne owoce morza (kraby i krewetki) oraz mleko kokosowe serwowane w orzechach kokosowych. Gdzie zjeść w brazylijskim Miami? Na owoce morza warto wybrać się na… plażę lub do restauracji, np. Coco Bambu Frutos do Mar lub Boteco Praia przy Avenida Beira, a także do Vira Verao przy Av Zeze Diogo 3345. Jeżeli wolisz steki, to udaj się do Cabana del Primo przy Rua Maria Tomasia lub Cantinho Do Frango przy Rua Torres Camara.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Brazylii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Brazylii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Brazylii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Brazylii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Brazylii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Brazylii