Menu

Berlin Kostaryka - Tanie loty

Kostaryka

 • San Jose
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -6
  Waluta: Colón (CRC)

 • Escazu

  Ta elegancka dzielnica znana jest ze swych luksusowych sklepów i dobrych hoteli. Za najlepszy z nich uznawany jest Real Intercontinental, który stoi w sąsiedztwie renomowanego centrum handlowego.

 • Café Britt

  Kostaryka to jeden z największych i najlepszych producentów kawy na świecie. Jedną z najbardziej znanych marek kawy z tego kraju jest Britt – jej właściciele są chwaleni za to, że produkują ją z poszanowaniem środowiska naturalnego.

 • Co zobaczyć w okolicy?

  Warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie niesamowitych okolic San Jose. Miasto otaczają bowiem wulkany, plaże i góry. Valle Central znane jest ze swojej bioróżnorodności, znajdziemy tu aż 4% wszystkich gatunków zwierząt i roślin żyjących na Ziemi.

Co warto zobaczyć w San Jose?

Największe miasto i stolica Kostaryki położone jest w regionie Valle Central w zachodniej części kraju. Oprócz posiadania ważnej rangi politycznej, jest także najważniejszym ośrodkiem gospodarczym kraju, a także jego głównym węzłem komunikacyjnym. San Jose uznawane jest za jedno z najbezpieczniejszych i najważniejszych miast Ameryki Łacińskiej.

Jak przystało na stolicę, miasto posiada bogatą ofertę kulturalną. Warto odwiedzić tutejsze teatry. Nie tylko ze względu na zjawiskową architekturę, ale również ze względu na ich ofertę. Znajdziemy tu świetne przedstawienia, imprezy muzyczne i inne wydarzenia kulturalne, które stoją na bardzo wysokim poziomie. Wśród instytucji kulturalnych prym wiedzie Teatro Nacional de Costa Rica, czyli kostarykański Teatr Narodowy. Po obejrzeniu sztuki warto zahaczyć o wspaniałą kawiarnię w europejskim stylu, gdzie można skosztować przepysznej kawy.

Nie można zapomnieć także o stołecznych muzeach, które wspaniale przybliżają historię i kulturę kraju. Ciekawe są zwłaszcza placówki poświęcone czasom prekolumbijskim, które przybliżają realia tamtego okresu. Polecamy wizytę w Museo del Oro Precolombino, w którym można zobaczyć niesamowitą kolekcję złotych przedmiotów pochodzących z czasów sprzed podboju Ameryki przez hiszpańskich konkwistadorów. To jednak nie wszystko, w San Jose także zapoznamy się współczesną sztuką Kostaryki.

Co jeszcze warto zrobić w San Jose? Z pewnością trzeba przespacerować się alejkami „zielonych płuc miasta”, czyli Parque Metropolitano la Sabana, największego parku stolicy Kostaryki. Innymi atrakcjami są katedra, Parque Nacional, eklektyczny budynek poczty głównej, czy główne place starej części miasta.

O czym warto pamiętać, wybierając się do San Jose? O porach roku! Są tylko dwie – od grudnia do kwietnia trwa pora sucha, czyli odpowiednik naszego lata, zaś od maja do listopada – nieco chłodniejsza i deszczowa pora mokra.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina do Kostaryki w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Kostaryki, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Kostaryki mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Kostaryki?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Kostaryki obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Kostaryka