Menu

Berlin Wyspy Owcze - Tanie loty

Wyspy Owcze

 • Vagar
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: farerski, duński
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Korona duńska (DKK)

 • Föroya Bjór

  Na Wyspach Owczych obowiązuje zakaz produkcji piwa o zawartości alkoholu większej niż 3,5%. Föroya Bjór, to najstarszy browar na archipelagu. Zajmuje się on także dystrybucją wody mineralnej i napojów gazowanych. 

 • Polowanie na grindwale

  Grindadráp, to wyspiarska tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza. Polowanie na ten gatunek walenia jest uregulowany przepisami, a to co uda się upolować zostaje rozdzielone między mieszkańców wyspy. 

 • Kraina prastarych legend i mitów

  Fascynujące legendy są stałym elementem farerskiej kultury. Niezwykłe opowieści o Olbrzymie i Wiedźmie, magicznych smokach oraz magach do dziś stanowią inspirację dla lokalnych artystów.

Co warto zobaczyć w Vágar?

Vágar, to malownicza wyspa należąca do archipelagu Wysp Owczych na Morzu Norweskim. Jeśli marzysz o ciszy przerywanej jedynie szumem wody i wiatru, koniecznie odwiedź to miejsce. Jeśli chcesz nasycić się niesamowitymi, zapierającymi dech w piersiach widokami, udaj się na Vágar. Oceaniczna wyspa pochodzenia wulkanicznego pamięta czasy wikińskich wojowników, którzy prawdopodobnie byli jednymi z pierwszych ludzi w tym rejonie Europy. Do najstarszych miejscowości na wyspie zalicza się średniowieczną osadę Sørvágur, Sandavágur i Bøur. Każdy zakątek Vágar, każdy najmniejszy port oczarowuje swym naturalnym pięknem. Wspaniały wodospad Bøsdalafossur, niezwykłe formacje skalne, w tym intrygujący „palec wiedźmy”, oraz majaczące gdzieś w oddali niewielkie wysepki, to tylko niektóre z unikalnych atrakcji tego miejsca. Jedną z większych miejscowości na wyspie jest Miðvágur. Tutaj znajduje się Kálvalíð – lokalne muzeum, które w XVII w. pełniło funkcję „domu wdów”. W kościele w Sandavágur warto obejrzeć kamień runiczny pochodzący z ok. 1200 r., na którym wyryto imię i nazwisko pierwszego osadnika.

Na Vágar znajdują się 4 jeziora, w tym największe na archipelagu – Leitisvatn. Wyspy Owcze, to wymarzone miejsce do wędkowania. Farerczycy łowią ryby od stuleci i chętnie dzielą się swoją wiedzą z przyjezdnymi. Bliskość przyrody sprzyja wypoczynkowi na łonie natury oraz uprawianiu sportu. Jogging, trekking, jazda konna – każdy znajdzie coś dla siebie.

Na zakupy warto wybrać lokalne sklepiki, oferujące wyroby rękodzielnicze, mapy, książki, a także tradycyjne przysmaki. Pierwsze skrzypce w farerskiej kuchni odgrywają ryby, suszona baranina oraz drób. Większość produktów spożywczych jest importowana – za wyjątkiem ziemniaków, których jest tu pod dostatkiem. Wyspiarskie potrawy są proste, ale sycące. Na Vágar znaleźć można wiele punktów gastronomicznych. Ciekawym doświadczeniem jest możliwość zjedzenia posiłku w prywatnych domach mieszkańców wyspy. To również doskonała okazja do poznania tutejszej kultury i integracji z rdzenną społecznością. W Sorvagur warto wpaść na obiad do przytulnego lokalu Café Fjørðoy, a na lunch z przyjaciółmi do Cafe Zorva. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina na Wyspy Owcze w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina na Wyspy Owcze, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina na Wyspy Owcze mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina na Wyspy Owcze?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina na Wyspy Owcze obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Wyspy Owcze