Menu

Berlin Malezja - Tanie loty

Malezja

 • Kota Kinabalu
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: malajski
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Ringgit (MYR)

 • Zmiana nazwy i krótka historia

  Kota Kinabalu dopiero od niedawna, a dokładnie od 1968 roku, znana jest pod swoją obecną nazwą. Wcześniej nazywała się Jesselton i była dwukrotnie niszczona podczas II Wojny Światowej.

 • Uzbrój się w cierpliwość

  Jeżeli chcesz poruszać się po mieście komunikacją miejską, co polecamy, musisz uzbroić się w cierpliwość. Autobus ruszy dopiero, gdy będzie pełny, razem z miejscami stojącymi, a porusza się dość powoli.

 • Niezwykła różnorodność

  Będąc w mieście, koniecznie wybierz się na Górę Kinabalu, a właściwie do Parku Narodowego, znajdującego się u jej podnóży. Słynie on na całym świecie z niezwykłej różnorodności roślin i zwierząt.

Co warto zobaczyć w Kota Kinabalu?

Kota Kinabalu to malezyjskie miasto, położone w północno-zachodniej części Borneo, drugie pod względem wielkości na tej wyspie. Jest stolicą stanu Sabah, znajdującego się na wybrzeżu Morza Południowochińskiego. Znane również jako KK, jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania tego niesamowitego zakątka świata.

Jak najlepiej poznać to miasto? Postaraj się nie być typowym turystą, fotografującym wszystko, co się da. Spróbuj zaprzyjaźnić się z lokalną ludnością. Spaceruj powoli po miejskich placach, zagadnij kierowców taksówek, oglądaj zachody słońca ramię w ramię z mieszkańcami, wreszcie – wybierz się z nimi do któregoś z tamtejszych niezwykłych barów.

Atmosferę miasta znakomicie odczujesz także, wybierając się na któryś z targów. Jest tu bazar rybny, ze świetnymi, świeżymi produktami, których możesz skosztować także na miejscu, market filipiński, odbywający się każdej nocy, a także cotygodniowy targ, który ma miejsce w każdą niedzielę.

Jest jedno miejsce, które odwiedzają wszyscy turyści, a które, mimo tego, co powiedzieliśmy wcześniej, polecamy zobaczyć również Tobie. To miejski meczet, jeden z najbardziej majestatycznych budynków w całej Azji Południowej. Znajduje się tuż przy zatoce, w której się odbija i sprawia wrażenie, jakby unosił się na jej powierzchni. W jednym czasie w świątyni modlić może się od dziewięciu do dwunastu tysięcy wiernych.

Gdy obejrzysz już miasto i postanowisz coś zjeść, będziesz miał w czym wybierać, niezależnie, czy zechcesz skosztować lokalnych produktów, czy potraw z innych regionów świata oraz czy zamierzasz skupić się na jedzeniu sprzedawanym na ulicy, czy wybrać się do restauracji. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Little Italy w hotelu Capital przy Jalan Haji Saman, specjalizująca się w kuchni włoskiej. Na dania meksykańskie warto zajrzeć do El Centro przy tej samej ulicy, jej dokładny adres to Jalan Haji Saman 32. Jeśli natomiast zamierzasz skosztować potraw lokalnych, wybierz się do Kedai Kopi Yee Fung przy ulicy Gaya 127.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina do Malezji w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Malezji, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Malezji mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Malezji?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Malezji obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Malezja