Menu

Tanie loty z Gdańska do Zadaru

Pokaż filtry

Zadar

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: chorwacki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wyjątkowe organy

  W 2005 roku zbudowano wyjątkowy instrument - przy schodach prowadzących do morza umieszczono rury, o które uderza woda, tym samym wygrywając melodię. Warto posłuchać tego niesamowitego koncertu!

 • Plac Pięciu Studni

  W mieście jest słynny plac ze studniami, z których czerpano wodę do cysterny, zaopatrującej miasto w wodę przez prawie trzysta lat. Warto wybrać się tu szczególnie po zmroku, gdy studnie są pięknie oświetlone.

 • Pochwała Słońca i najpiękniejsze zachody

  Na skraju nadmorskiego bulwaru - Riwy - znajduje się instalacja autorstwa Nicoli Bašicia, imitująca Układ Słoneczny. Słońce w ciągu dnia pobiera energię, by w nocy świecić pięknym światłem.

Co warto zobaczyć w Zadarze?

Zadar jest najstarszym stale zamieszkałym miastem w Chorwacji. Zlokalizowany jest w zachodniej części kraju, nad Morzem Adriatyckim. Jest centrum Dalmacji, zarówno w historycznym, jak i kulturowym i politycznym sensie. Z powodu bogatej historii i pięknego regionu, w którym się znajduje, jest jednym z najpopularniejszych miast w Chorwacji. Kierunek ten wybierany jest często przez żeglarzy, ze względu na sprzyjający, łagodny klimat i piękne widoki.

Miasto nazywane jest małym Rzymem, a zachody słońca, które można tu podziwiać uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Stara część Zadaru zlokalizowana jest na półwyspie, a z nową łączy ją most nad zatoką Jazine. Zbudowana została za zasadach podobnych do Rzymu - jest tu kilka głównych ulic, od których odbierają mniejsze, tworząc charakterystyczne prostokąty. Zobaczysz tu wiele pięknych, zabytkowych miejsc, pochodzących z renesansu, średniowiecza, a nawet starożytności.

Dziś stara część miasta wciąż pozostaje jego sercem, to tu spotykają się turyści i mieszkańcy. Znajduje się tu wiele barów i restauracji. Chcąc coś zjeść w tej okolicy, z pewnością nie będziesz mógł narzekać na mały wybór. Zajrzyj na przykład do La Famiglia, jej adres to Knezova Shubica Bribirskih 9, a skosztujesz w niej dania kuchni śródziemnomorskiej, w tym świetne owoce morza. Inne miejsce, w którym warto się zatrzymać, to Zadar Jadera, restauracja specjalizująca się w tradycyjnej, regionalnej kuchni, zlokalizowana przy ulicy Brne Krnarutica 4. Restauracją, w której również warto zjeść, jest 2Ribara Restaurant przy Blazha Jurjeva 1. Specjalizuje się ona w kuchni śródziemnomorskiej, głównie w jej odmianie włoskiej i chorwackiej.

Zadar może pochwalić się wieloma produktami regionalnymi. Są wśród nich ser owczy, wytwarzany na pobliskiej wyspie Pag, czy słynna wędzona szynka pršut. Bazą dla deserów są tutaj bardzo często świeże i suszone owoce. Niezwykle popularny jest także likier Maraschino, produkowany na bazie soku z dzikiej wiśni. Koniecznie spróbuj i zabierz go jako pamiątkę z podróży!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Zadaru w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Zadaru, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Zadaru mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Zadaru?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Zadaru obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Zadar

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Zadar

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Zadarze

Znajdź nocleg w Zadarze