Menu

Gdańsk Gruzja - Tanie loty

Gruzja

 • Kutaisi
 • Tbilisi
 • Batumi
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: gruziński
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Lari (GEL)

 • Tanio z lotniska

  Do centrum miasta można dostać się taksówką (ok. 20 lari), ale także dziesięć razy taniej marszrutką. Wystarczy wyjść przed terminal, znaleźć drogę z Kutaisi do Batumi i machnąć ręką.

 • Zakupy po gruzińsku

  Na północ od ulicy Paliashvilis znajduje się bazar miejski, gdzie można kupić lokalne specjały, np. sery, gruzińskie słodycze („churchkhela”), a nawet wino z przydomowych winnic.

 • Pod ziemią

  20 km od Kutaisi znajduje się Jaskinia Prometeusza, w której podziwiać można zapierające dech w piersiach nacieki skalne. Pamiętaj o bluzie – może być chłodno.

Co warto zobaczyć w Kutaisi?

Kutaisi to współcześnie odzyskujące blask miasto o niezwykle bogatej historii. To doskonałe miejsce do poznania historii Gruzji, skosztowania specjałów wybrzeża Morza Czarnego, jak również do rozpoczęcia podróży po tym niezwykle barwnym kraju.

Kutaisi - złote miasto Gruzji
Na terenie obecnego Kutaisi już w okresie IV-I w. p.n.e. istniało państwo Kolchida oraz antyczne miasto Aja. Starożytni Grecy wierzyli, że właśnie tam znajdowało się mityczne złote runo. Skąd taki pomysł? W wodach gruzińskich rzek od wieków bowiem znajdują się drobinki złota, które tradycyjnie poławia się… zanurzając w niej baranią skórę. Będąc w Kutaisi w okresie między styczniem a marcem, gdy poziom wody nie jest zbyt wysoki, warto wybrać się poza miasto i zobaczyć, jak pracują współcześni poszukiwacze złota.

Czy warto odwiedzić Kutaisi?
Samo miasto jest nieco zaniedbane, nie oznacza to jednak, że powinno się je traktować wyłącznie jako miejsce transferowe. Na pewno warto wybrać się na odnowiony z dużą pieczołowitością plac Dawida Agmaszenebelego, gdzie znajduje się niezwykle ciekawa i bogato zdobiona złotem fontanna, która przypomina tradycje dawnej Kolchidy. Ducha historii można poczuć natomiast w zabytkowej dzielnicy Mcwane-Kwawila na lewym brzegu rzeki Rioni. Must see jest także wpisana na Listę Dziedzictwa Zagrożonego UNESCO katedra Bagrati, która jest typowym przykładem gruzińskiej architektury sakralnej. Zaledwie pół godziny drogi od miasta znajdują się także niezwykle popularne monastyry Gelati i Motsameta. Są one nie tylko zabytkami najwyższej klasy, ale także symbolami gruzińskiego przywiązania do tradycji i religii. Na ich zwiedzenie warto poświęcić cały dzień.

Kuchnia gruzińska - czego spróbować?
Kuchnia gruzińska, również w rejonie Kutaisi, słynie z doskonałych dań, w których z łatwością wyczuwalne są wschodnie wpływy. Co warto tutaj zjeść? Na pewno tradycyjne chaczapuri, czyli placek ze słonego ciasta z zapiekanym serem dostępny w wielu wersjach. Na liście specjałów umieść także chinkali, tj. pierogi w kształcie sakiewek z mięsnym farszem, a także mczadi, czyli placki z mąki kukurydzianej podawane m.in. z sosem pomidorowym bądź duszonymi bakłażanami. Gruzja słynie również z doskonałych trunków – przede wszystkim win. Polecamy restauracje: Palaty, Eto’s i Sapere.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Gruzji w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Gruzji, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Gruzji mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Gruzji?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Gruzji obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Gdańsku

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Gruzja