Menu

Kraków Eindhoven - Tanie loty

Pokaż filtry

Eindhoven

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, fryzyjski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Eindhoven GLOW

  GLOW to festiwal światła i kolorów, który gości w Eindhoven każdej jesieni. Artyści i designerzy z całego świata prezentują swoje dzieła, używając nowych technologii, komputerowo sterowanych sensorów i nowoczesnych technik animacji.

 • Kiedy się wybrać?

  Przyjazd do Eindhoven w grudniu – w okolicach mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia daje szanse uczestniczenia w wielu przedświątecznych wydarzeniach i podziwiania przepięknych dekoracji. Szukasz ciepła i ładnej pogody? Przyjedź do Eindhoven w okresie czerwiec – sierpień.

 • Komunikacja miejska i rowery

  Po mieście łatwo poruszać się zarówno komunikacją miejską, jak i na rowerach. Ze względu na dobrze rozwiniętą sieć dróg rowerowych polecamy zwłaszcza tę drugą opcję – zwiedzanie miasta w ten sposób to czysta przyjemność.

Połączenia lotnicze Kraków-Eindhoven

Historia zna przypadki, kiedy jedna korporacja ma wpływ na rozwój całego miasta i regionu. Jednym z najlepszych przykładów takiego oddziaływania jest Eindhoven, piąte co do wielkości miasto w Holandii. Z pewnością miasto wyglądałoby dziś całkiem inaczej, gdyby nie koncern Philips, znany na całym świecie producent sprzętu elektronicznego. Nie może zatem dziwić fakt, że loty z Krakowa do Eindhoven wybierają przede wszystkim osoby, które w jakiś sposób współpracują z tym gigantem.

Lot z Krakowa do Eindhoven na weekend – czy to ma sens?

Loty do Eindhoven najczęściej mają podłoże biznesowe, na co wpływ ma wspomniany już zakład Philipsa, a także fabryka samochodów ciężarowych DAF. Nie oznacza to jednak, że loty turystyczne z Krakowa do Eindhoven są bez sensu. Jest wiele ciekawych miejsc, które miasto może zaoferować turystom.

Z uwagi na to, że podczas II Wojny Światowej miasto zostało niemal doszczętnie zniszczone, próżno szukać w nim zabytkowych budowli. Wyjątkiem jest kościół św. Katarzyny, ale i on powstał stosunkowo późno, bo pod koniec XIX wieku. Zrównanie miasta z ziemią dało ogromne pole do popisu lokalnym twórcom i architektom, którzy mogli realizować swoje wizje i pomysły. Dzięki temu Eindhoven uznawane jest za stolicę designu, a część budowli wygląda niemal kosmicznie.

Do miejsc, które niezbędnie należy zobaczyć, będąc w podróży do Eindhoven, należy centrum sztuki współczesnej Van Abemmuseum. Fani sportu, a w szczególności piłki nożnej, pierwsze kroki skierują w stronę Philips Stadion, czyli miejsca, gdzie swoje mecze rozgrywa najbardziej znana i utytułowana drużyna PSV. Wielokrotny mistrz Holandii i zdobywca Pucharu Mistrzów z 1988 roku z pewnością nie odnosiłby takich sukcesów, gdyby nie wsparcie sponsora tytularnego, czyli marki Philips.

Ciekawym miejscem jest dzielnica Markt, gdzie znajdują się liczne centra handlowe, butiki, restauracje czy kawiarnie. Spacer po nowoczesnym mieście pozwala podziwiać kreatywność holenderskich projektantów. Daje się też przekonać, że Eindhoven jest multikulturowym miastem i na porządku dziennym są rozmowy w języku angielskim nawet w sklepach czy na ulicy. Choć wymienione atrakcje to może niewiele w porównaniu choćby z Amsterdamem, to lot do Eindhoven może być pomysłem na weekendowy wypad.

Loty z Polski do Eindhoven

Trasy z Polski do tego holenderskiego miasta należą do dosyć popularnych. Większość lotnisk na terenie naszego kraju obsługuje regularne loty do Eindhoven, a ceny biletów mogą nieco różnić się od siebie. Jednak wybierając jeden z portów lotniczych, nie zawsze warto kierować się najniższą ceną biletów. Bywa, że różnice w kosztach są niewielkie, a podróż na lotnisko pochłonie dodatkowe koszty i czas.

Najważniejszym czynnikiem dla wyboru lotniska powinno być miejsce aktualnego pobytu. Większość mieszkańców południa polski z pewnością wybierze Kraków, jako najlepsze miejsce do rozpoczęcia podróży do Holandii. Dobra infrastruktura lotniska, łatwy dojazd i spory parking dla samochodów także mogą wpłynąć na tę decyzję.

Bilety lotnicze na trasie Kraków – Eindhoven

Spore zainteresowanie podróżą do Holandii sprawia, że loty z Krakowa do Eindhoven obsługują aż dwie linie lotnicze. Obie to tani przewoźnicy: węgierski Wizz i irlandzki Ryan. Choć ceny biletów lotniczych oferowanych przez te dwie firmy są podobne, warto śledzić usługi obu, żeby trafić na najbardziej korzystną ofertę.

Sam lot nie jest długi i trwa około dwóch godzin. Latając z tanimi przewoźnikami, raczej nie możemy spodziewać się luksusowych warunków na pokładzie i ciepłego posiłku w cenie. Oczywiście jest możliwość zamówienia gorącego albo chłodnego napoju, czy posiłku, ale są one dodatkowo płatne. Jednak na tak krótkiej trasie te niedogodności z pewnością nie będą bardzo dokuczliwe, zwłaszcza że zaoszczędzone na biletach lotniczych pieniądze będziemy mogli poświęcić na lokalny obiad, czy wizytę w kawiarni.

W Holandii przywita nas port lotniczy Eindhoven, który obsługuje rocznie podobną ilość pasażerów, jak lotnisko Kraków-Balice. Położone jest około 14 kilometrów od centrum miasta, a najbardziej korzystną formą transportu do miasta są busy. Niestety w ścisłym sąsiedztwie lotniska próżno szukać hotelu, dlatego w przypadku, kiedy nasz lot do Eindhoven kończy się w nocy, do hotelu pojedziemy taksówką albo wypożyczonym samochodem.

Jak kupić tanie bilety na trasę Kraków-Eindhoven?

To, co z nazwy jest tanie, nie zawsze oznacza rzeczywiście niskie koszty. Fakt, że połączenie lotnicze z Krakowa do Eindhoven obsługiwane jest przez dwóch przedstawicieli tanich linii lotniczych, nie oznacza, że bilety zawsze są w niskich cenach. Jeśli zdecydujemy o locie na kilka dni przed planowaną podróżą, z pewnością słono zapłacimy. Wynika to z polityki przewoźników, którzy zawsze zostawiają kilka wolnych miejsc w samolocie i podnoszą ich ceny. Dlaczego tak jest?

Zapełniony w kilkudziesięciu procentach samolot już generuje zysk, a jeśli kilka miejsc będzie wolnych, pozwoli to na zaoszczędzenie czasu na procedurach odprawy. Natomiast w przypadkach losowych, kiedy pasażer musi w danym terminie pojawić się w Eindhoven, jest w stanie zapłacić każdą cenę, byleby tylko polecieć. Zyskuje na tym także reputacja przewoźnika, który zawsze ma wolne miejsca i oferuje swoje usługi nawet na ostatnią chwilę.

W takim razie co zrobić, żeby kupić najtańsze bilety lotnicze z Krakowa do Eindhoven? Śledzić ofertę przewoźników na kilka tygodni przed planowanym lotem. W tym czasie przewoźnik zapełnia samolot i zależy mu na tym, żeby zdobyć największą ilość chętnych. Jeśli uda nam się wychwycić promocję, bilety lotnicze do Eindhoven mogą kosztować zaledwie 220 złotych w obie strony dla jednej osoby.

W przypadku tej trasy mamy dwie linie lotnicze, których oferty musimy obserwować, ale są połączenia obsługiwane przez większą ilość przewoźników albo wykonywane z przesiadką. W takim wypadku nie sposób śledzić wszystkich linii lotniczych, ale można użyć bezpłatnego narzędzia, które zrobi to za nas. Mowa o wyszukiwarce tanich lotów eSky, która zbiera oferty od wszystkich przewoźników realizujących wybrane połączenie. Wyszukiwarka ma intuicyjny interfejs i wiele opcji dodatkowych, które ułatwią nam kupowanie biletów. Wyszukiwarka gromadzi dane także o miejscach noclegowych w okolicy lotniska oraz umożliwia wykupienie ubezpieczenia.

Miasto na końcu, a jednak w centrum

Nazwa Eindhoven powstała z połączenia dwóch członów: eind oznacza koniec, natomiast hoven to sąd. Co miały na myśli osoby, które jako pierwsze używały tej nazwy, można się tylko domyślić. Nie bez znaczenia z pewnością był fakt, że miasto Philipsa oddalone jest od Amsterdamu, Hagi, Rotterdamu i innych większych holenderskich miast, położonych w pobliżu Morza Północnego.

To położenie może mieć ogromne znaczenie, jeśli zależy nam na odwiedzeniu jeszcze innych europejskich miast. Lot z Krakowa do Eindhoven może stanowić swoistą podróż do bazy wypadowej, skąd wybrać się można na wycieczkę do Amsterdamu albo Hagi. Dzięki siatce dobrej jakości autostrad podróż samochodowa do tych miast może zająć nie więcej niż półtorej godziny. W podobnej odległości znajdują się inne europejskie miasta jak stolica Belgii – Bruksela, czy niemieckie Bonn i Dortmund. Podróżowanie samochodem nawet między państwami nie sprawia problemów, ponieważ wszystkie kraje znajdują się w strefie Schengen. Dlatego o tym, że dana część trasy należy już do innego państwa, dowiemy się jedynie z drogowskazów.

Już kupując tanie bilety lotnicze do Eindhoven, możemy dać sobie możliwość swobodnego podróżowania po Holandii i okolicznych państwach. Z pomocą kolejny raz przychodzi nam wyszukiwarka tanich lotów eSky. W specjalnej zakładce można sprawdzić ofertę wypożyczalni samochodów, znajdujących się w pobliżu lotniska. Rezerwując rodzaj samochodu i określając termin, w jakim będziemy go potrzebować, załatwimy wszystkie formalności jeszcze z zacisza własnego mieszkania.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Eindhoven w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Eindhoven, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Eindhoven mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Eindhoven?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Eindhoven obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Eindhoven

Popularne linie latające na trasie Kraków - Eindhoven

Loty Kraków Eindhoven to często wybierany kierunek podróży wśród młodzieży. W końcu te dwa miasta to jedne z najpopularniejszych studenckich ośrodków! Eindhoven jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Południowa część Holandii zapewni nam odpoczynek od głośnego Amsterdamu, a przy tym sprawi, że poczujemy klimat kraju tulipanów i rowerów. To także znakomita baza wypadowa na zwiedzanie innych miejsc. Tanie loty Kraków Eindhoven pozwolą nam poznać holenderskie miasto w ciągu nawet kilkunastu godzin i trzeba przyznać, że to wystarczająca ilość czasu, aby zobaczyć najważniejsze punkty miasta i skosztować tamtejszych smakołyków. Bilety lotnicze Kraków Eindhoven ma w swojej ofercie jedna z tanich linii lotniczych. Bezpośrednie loty są realizowane kilka razy w tygodniu, więc bez problemu znajdziemy pasujący nam dzień wylotu.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Eindhoven

Znajdź nocleg w Eindhoven