Menu

Tanie loty z Katowic do Splitu

Pokaż filtry

Split

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: chorwacki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Pałac Dioklecjana

  Olbrzymia budowla, a właściwie kompleks budowli, zbudowana na przełomie II i III wieku jest jedynym do dziś zamieszkałym pałacem antycznym. W kompleksie składającym się z… 220 budynków mieszka dziś około 3 tysiące ludzi! Sam pałac stanowi niemal połowę historycznego Starego Miasta w Splicie.

 • Wieża w budowie

  Zbudowana na ruinach mauzoleum Dioklecjana katedra św. Dujama posiada wysoką i osobliwą wieżę. Dzwonnica budowana była przez cztery wieki, ale już po niecałych stu latach od oddania – w XVIII wieku, została rozebrana ze względu na pogłębiający się przechył. Na szczęście w 1908 roku katedralna dzwonnica została odbudowana i dziś jest świetnym punktem widokowym.

 • Uwaga! Ciasno

  Ciasnota Splitu zdążyła już obrosnąć legendami. Gęsto zabudowane Stare Miasto otaczają ruchliwe arterie, dworzec autobusowy i kolejowy, a także port. W związku z tym, wybierając się do stolicy Dalmacji, należy pamiętać o ograniczonych możliwościach poruszania się po mieście samochodem. Stare Miasto najlepiej zwiedzać na piechotę, rozkoszując się widokami starożytnych budowli i ciesząc klimatem licznych kawiarni.

Loty Katowice-Split

Planując wyjazd na wakacje zawsze pierwszym pytaniem, jakie pada to: Gdzie? Współczesność daje nam wiele możliwości podróży, jednak spośród tych wszystkich miejsc, jest jedno szczególne. Split w Chorwacji. To piękne miasto portowe położone w Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Słynie z wielu zabytków z okresu starożytności oraz wyjątkowo korzystnego klimatu, który każdego roku ściąga miliony turystów z całego świata.

Przed wyjazdem warto się zastanowić, w jaki sposób dostać się w wymarzone miejsce. Jeśli zależy nam na czasie, warto rozważyć podróż samolotem. Ten środek transportu jest nie tylko szybki, ale również bezpieczny. Dzięki stale rosnącemu zainteresowaniu lotami wiele przewoźników daje możliwość zakupu tanich biletów, które umożliwiają podróż do wielu miejsc na świecie. Polska w tej kwestii nie jest wyjątkiem. Można znaleźć wyjątkowe promocje na loty z Katowic do Splitu, dzięki czemu można nabyć bilety lotnicze w bardzo korzystnej cenie.

Lot Katowice-Split – zaplanuj podróż

Wybierając się do Chorwacji, należy dokładnie zaplanować podróż. Pierwszym punktem na liście jest wybranie odpowiedniego lotu. Warto przy tym skorzystać z wyszukiwarki lotów z Katowic do Splitu, w której znajdą się wszystkie dostępne loty w zależności od wybranego terminu. Taka opcja daje możliwość przeanalizowania dokładnie możliwości, dzięki czemu będzie można sprawdzić aktualne promocje na loty, co będzie miało znaczący wpływ na ostateczną cenę biletu.

Procedura zakupu biletu daje możliwość nie tylko wybrania określonego miejsca w samolocie. Podczas wprowadzania danych można również się ubezpieczyć oraz wynająć samochód, dzięki czemu kupując bilety lotnicze z Katowic do Splitu, nie tylko bezpiecznie odbędziemy podróż do Chorwacji, ale również możemy ten kraj zwiedzać według własnych upodobań.

Kiedy kupić bilet na lot Katowice-Split?

Jest to pytanie, które nurtuje każdego podróżnika. Nie od dziś wiadomo, że czas ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o szczegóły lotu takie jak cena biletu oraz data i godzina lotu. Z tego względu warto rozglądać się za biletami z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli nasz pobyt jest zaplanowany na szczyt sezonu.

Najlepszym momentem na wyjazd do Chorwacji jest okres od maja, do września. Wtedy są najwyższe temperatury oraz względnie niskie opady. Dlatego chcąc trafić na tanie loty z Katowic do Splitu, warto rozpocząć poszukiwania przed sezonem, czyli od stycznia do kwietnia. Oczywiście istnieje dużo innych rozwiązań, które zagwarantują zakup biletów w korzystnej cenie. Linie lotnicze oferują wiele promocji, dzięki którym można udać się w podróż przy niewielkim wkładzie finansowym.

O tym warto pamiętać

Jeśli mamy zakupione bilety lotnicze z Katowic do Splitu warto zorientować się w tym, co trzeba mieć przygotowane na lot i jak wygląda odprawa. Rozpoczynając swą podróż, należy być na lotnisku już 2h przed planowanym lotem. Mając ze sobą bagaż podręczny czy rejestrowany należy mieć pewność, że jest on zgodny z wymogami podanymi przez przewoźnika. Dlatego warto zapoznać się z nimi już podczas szukania lotów z Katowic do Splitu, dzięki czemu nie będzie niespodzianek przed podróżą.

Bardzo ważne jest, by sprawdzić wykaz przedmiotów zabronionych do przewozu oraz jak podróżować z wszelkiego rodzaju aerozolami i płynami. Takie informacje uzyskamy na stronie portu lotniczego, z którego mamy udać się w podróż. Jeśli więc mamy bilety lotnicze z Katowic do Splitu należy wejść na stronę lotniska Pyrzowice w Katowicach. Tam znajdziemy również wszystkie informacje odnośnie do niezbędnych w podróży dokumentów, dzięki czemu każdy pasażer będzie mógł być w pełni przygotowany na wyjazd.

Dlaczego Split?

Chorwacja jest pięknym krajem, który łączy w sobie niezapomniany klimat oraz wyjątkową atmosferę. Dlatego warto udać się na wycieczkę po jego terenach, by móc w pełni poznać jego walory. Decydując się na lot z Katowic do Splitu, mamy możliwość poznać niezwykłą Dalmację, która oferuje turystom najlepsze doznania podczas pobytu.

W tym regionie każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ Split słynie z wyjątkowo rozbudowanej historii, której początki sięgają już starożytności. Przyjezdni mogą podziwiać niesamowite zabytki, kosztować regionalną kuchnię, a nawet poznawać lokalne obiekty sportowe. Poszukując idealnych lotów, warto pamiętać o promocjach, jakich dostarczają przewoźnicy. Dzięki czemu nie ma problemu trafić na tanie loty z Katowic do Splitu, na które będzie mógł sobie pozwolić każdy pasjonat podróży.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic do Splitu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Splitu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Splitu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Splitu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Splitu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Split

Popularne linie latające na trasie Katowice - Split

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Splicie

Znajdź nocleg w Splicie