Menu

Rzeszów Bośnia i Hercegowina - Tanie loty

Bośnia i Hercegowina

 • Tuzla
 • Banja Luka
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: bośniacki, chorwacki, serbski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Marka zamienna (BAM)

 • Fajka wodna?

  W samym centrum Starego Miasta, przy Prekinute mladosti 2, znajduje się Divan Han, knajpka z fajkami wodnymi. Młodzi mieszkańcy Tuzli chętnie spędzają tu czas.

 • Sirnice

  Na deser albo drugie śniadanie koniecznie skosztuj sirnic - to rodzaj słodkiego pieczywa obficie posypanego cukrem. Sirnice dostaniesz w każdej piekarni. 

 • Zoo

  10 minut jazdy autem na południowy-zachód od centrum Starego Miasta znajduje się ogród zoologiczny. Szczególnie polecamy osobom podróżującym z małymi dziećmi.

Co warto zobaczyć w Tuzli?

Pierwsi ludzie pojawili się na terenie dzisiejszej Tuzli prawdopodobnie już w okresie neolitu. Potwierdzoną historię miasta datuje się na 1460 rok, gdy pojawia się zapis o włączeniu Tuzli w skład Imperium Osmańskiego. Wtedy też zaczęto na dużą skalę produkować tu sól. 

W końcu sól stała się dla miasta przekleństwem. Po kilkuset latach jej wydobywania, część starego miasta zapadła się, pomiędzy domami zaczęły powstawać bagna, a urok miejsca na zawsze przepadł. W końcu, na początku XXI wieku, stworzono w tej części miasta solankowe jezioro. Teren, nazwany Panoniką, z czasem powiększał się. Dzisiaj jest tu cały kompleks, obejmujący jeziora, basen i sztuczny wodospad, a także kompleks archeologiczny. 

Z kolei na Starówce znajduje się Plac Solny, na którym dawniej handlowano wydobywaną tu solą. Dzisiaj śladów po targowisku nie ma, za to pozostał niewielki skwer z fontanną i ławkami, otoczony piętrowymi kamienicami. Prawie w co drugim budynki znajduje się knajpka, w której smacznie zjesz.

W Tuzli nie będziesz głodny. Doskonała bałkańska kuchnia również tutaj zachwyca. I to zarówno w wydaniu restauracyjnym, jak i w lokalnych fast foodach. Tylko na Bałkanach zjesz cevapi. To mielone mięso jagnięce oraz cielęce lub wołowe, uformowane w wałeczki i pieczone na grillu. Podaje się je w lepinii - małym chlebie z serem z koziego mleka i cebulą.

Najlepszą bałkańską kuchnię, podawaną w iście królewskim stylu, spotkasz w restauracji Čaršijska česma przy Trg žrtava genocida u Srebrenici. W ciepłe dni warto usiąść na zewnątrz, by obserwować życie mieszkańców miasta. Wnętrze restauracji zachwyci szczególnie tych, którzy pokochali tutejszy folklor - dużo drewna, wiejskie obrusy, maselnice, mnóstwo dzbanków i czajniczków używanych dawniej w domach. Nie zdziw się jednak, że nie serwują tu alkoholu - w końcu to miejsce pełne tradycji.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Rzeszowa do Bośni i Hercegowiny w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Bośni i Hercegowiny, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Bośni i Hercegowiny mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rzeszowa do Bośni i Hercegowiny?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rzeszowa do Bośni i Hercegowiny obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Rzeszowie