Menu

Tanie loty z Warszawy do Budapesztu

Pokaż filtry

Budapeszt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: węgierski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Forint (HUF)

 • Architektura

  Budapeszt pełen jest prawdziwych skarbów architektury. Miasto szczyci się swoimi barokowymi, neoklasycystycznymi i secesyjnymi budynkami, wśród których najpiękniejszym i najbardziej znanym jest siedziba węgierskiego parlamentu. Prawie każdy gmach kryje w sobie intrygujące tajemnice z przeszłości!

 • Baseny termalne

  Miasto zostało bogato obdarzone przez naturę. Dzięki źródłom wód termalnych znajdziemy tu mnóstwo łaźni – zarówno z czasów tureckich, secesyjnych, jak i współczesnych. Wielu ludzi przyjeżdża tutaj w celach leczniczych, ale większość korzysta z basenów dla czystej przyjemności.

 • Romantyczny Budapeszt

  Rejs łodzią pod wspaniałymi mostami Dunaju przy dźwiękach delikatnego walca z niezwykle przepięknymi widokami to wspaniałe przeżycie – nawet jeśli masz inną wizję idealnego romantycznego wieczoru!

Loty z Warszawy do Budapesztu

Budapeszt to jedna z najciekawszych stolic Europy, miasto o niezwykle bogatej historii, miasto o wielu obliczach. Wielkomiejski Peszt zdaje się żyć zdecydowanie szybciej niż spokojna, malownicza Buda, ale w każdym zakątku tego miasta można znaleźć coś fascynującego. Lot z Warszawy do Budapesztu jest na tyle krótki i niedrogi, że można odwiedzać go często i odkrywać po kawałku.

Loty z Warszawy do Budapesztu – ceny

Loty z Warszawy do Budapesztu obsługują bezpośrednio dwie linie lotnicze: WizzAir oraz PLL Lot. Można więc wybrać wersję bardziej budżetową albo droższą, ale za to z pewnymi udogodnieniami.

Tanie loty na trasie Warszawa – Budapeszt są naprawdę tanie. Bilety kosztują ok. 100 zł bez specjalnych promocji i długich poszukiwań okazji. Jedynie w szczególnie popularnych terminach, np. w okresie noworocznym, mogą być nieco wyższe i sięgają 300 zł.  Podobnie przed weekendem majowym. Jeśli chcemy kupić bilet w tak popularnym turystycznie czasie, może nie pomóc nam półroczne wyprzedzenie w kupnie biletu, ale zawsze mamy czas na szukanie promocji.

Jeśli chodzi o ceny w regularnych liniach lotniczych, oscylują one w granicach 500 zł, ale wliczone są w nią przekąski i napoje.

Częstotliwość połączeń

Polskę i Węgry łączy wiele. Nie tylko przysłowiowa już przyjaźń, ale biznes, nauka, kultura. Dodatkowo Węgry są do Polaków bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek: stosunkowo blisko położone, ale o łagodniejszym niż polski klimacie, niedrogie i oferujące wiele atrakcji. Dlatego loty z Warszawy do Budapesztu odbywają się często.

WizzAir realizuje połączenia kilka razy w tygodniu. Jak często, to zależy od konkretnego okresu. Zazwyczaj nie odbywają się w soboty, przez niektóre miesiące w roku (zima i wczesna wiosna) Ryanair nie lata z Warszawy do Budapesztu także we wtorki i czwartki. Najlepiej sprawdzić częstotliwość lotów węgierskiego przewoźnika w wyszukiwarce, w interesującym nas terminie. Dzięki temu możemy uniknąć przykrej niespodzianki, jeśli okaże się, że rozkład lotów za 3 miesiące będzie inny niż obecnie.

Codziennie jednak możemy dostać się z Polski na Węgry z PLL Lot, który dodatkowo posiada aż 4 połączenia dziennie, o różnych porach, od rana do późnego popołudnia.

Transfer z lotniska w Budapeszcie

Zarówno tanie linie, jak i linie tradycyjne, wykonują połączenia z lotniska Warszawa Okęcie i kończą je na lotnisku im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Budapesztańskie lotnisko jest największe w kraju i położone jest 16 km od centrum, a więc stosunkowo blisko, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wiele tanich linii lotniczych ląduje na nieco bardziej odległych od celu lotniskach.

Lotnisko w Budapeszcie obsługuje 13 milionów podróżnych rocznie, czyli kilka milionów więcej niż liczy cała populacja Węgier. Posiada dwa terminale – jeden z nich, 2A, obsługuje strefę Schengen, zaś 2B – loty poza tą strefą.

Dojazd z lotniska co centrum miasta jest szybki i prosty, pa podstawowym środkiem komunikacji jest w tym przypadku autobus. Ekspresową linią 100E dojedziemy bezpośrednio do centrum. Autobusy odjeżdżają co pół godziny, a jeden bilet to koszt 900 HUF, czyli około 11 złotych.

Kolejnym połączeniem jest tańszy autobus linii 200E, który podjeżdża pod stację metra M3 Kőbánya-Kispest. Autobus 200E jest jednak zwykłą linią miejską, więc czas podróży może się wydłużyć, zwłaszcza w godzinach szczytu. Kolejnym minusem tego połączenia jest czas jego funkcjonowania. Autobusy z lotniska odjeżdżają do północy, jednak ostatni pociąg metra odjeżdża o 21, więc konieczna jest przesiadka w kolejny autobus.

Żeby ułatwić dojazd do miasta, na lotnisku zorganizowany został specjalny punkt informacyjny, w którym można dowiedzieć się, jak najlepiej dostać się do wybranego przez nas punktu. Jeśli więc nasz hotel znajduje się gdzieś na obrzeżach, nie musimy jechać do centrum miasta i dopiero stamtąd szukać dalszych połączeń. W punkcie informacyjnym można też kupić bilety.

Ceny na Węgrzech

Bilety lotnicze z Warszawy do Budapesztu są tanie, bilety na komunikację miejską w Budapeszcie też… a jak kształtują się pozostałe węgierskie ceny i czy weekend w Budapeszcie może być tani?

Ogólnie ceny węgierskie przypominają polskie. Budapeszt jako stolica jest oczywiście nieco droższy, ale z pewnością mieszkańca Warszawy nie będą szokować ceny w tutejszych restauracjach, przeciwnie – jeśli się wie, gdzie szukać, można zjeść tu taniej niż w stolicy Polski. Najdrożej jest oczywiście w ścisłym turystycznym centrum miasta, ale wystarczy je opuścić, skręcić w jedną z bocznych uliczek, by trafić do miejsca z tradycyjną węgierską kuchnią, w którym stołują się lokalsi.

Najtańsza jest kuchnia uliczna, w tym słynne węgierskie langosze, które można zjeść nawet za 5-6 złotych. Sztandarowe węgierskie danie, zupę gulaszową, znajdziemy nawet za ok. 15 złotych.

W Budapesztańskich hotelach, hostelach i pensjonatach można znaleźć wiele niedrogich noclegów – w okolicach 100-200 złotych można tu spędzić noc w całkiem przyzwoitych warunkach. Nie w luksusach i nie w samym centrum miasta, ale wygodnie i czysto. Najtańsze opcje to oczywiście pokoje ze wspólną łazienką, jednak jak widać – lot do Budapesztu może być naprawdę tani.

Co zobaczyć w stolicy Węgier?

Węgry to miasto tętniące życiem, pełne zabytków i wydarzeń kulturalnych. Najlepiej wybrać się tu na przedłużony weekend i spędzić przynajmniej 4 dni, by mieć poczucie, że zdążyło się je choć trochę poznać.

Oprócz atrakcji z przewodnika, takich jak budynek parlamentu, bazylika św. Stefana, Wzgórze Zamkowe w Budzie, Góra Gellerta, Wielka Synagoga i łaźnie Széchenyiego (to słynne budapesztańskie baseny termalne), warto zwrócić uwagę na miejsca mniej oczywiste, ale też bardzo ciekawe.

Wspaniały jest tu np. dworzec Keleti, a także Wielka Hala Targowa, w której możecie poczuć ponadczasowy klimat i zaopatrzyć się w oryginalną węgierską paprykę, a także inne produkty, zarówno regionalne, jak i egzotyczne. Koniecznie trzeba też wybrać się na malowniczą Wyspę Małgorzaty, zwłaszcza jeśli zmęczy Was nieco wielkomiejski zgiełk Budapesztu.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Budapeszt

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Budapeszt

Budapeszt, stolica Węgier, leży w linii prostej na południe od Polski. Loty Warszawa-Budapeszt są alternatywą dla tych, którzy chcą odwiedzić to miasto. Jest to alternatywa szybsza, wygodniejsza, a prawdopodobnie nawet tańsza niż samochód. Miałeś kiedyś okazję jechać na wakacje samochodem? Jeśli tak, zapewne wiesz, co to znaczy – niewygoda, brak pomysłów na zmianę pozycji już w połowie drogi i dłużący się czas przejazdu. Tanie loty Warszawa-Budapeszt pozwolą rozwiązać ten problem, jeśli planujesz wakacje lub krótszy pobyt w Budapeszcie. Lot samolotem to bez wątpienia o wiele przyjemniejsze doświadczenie niż konieczność planowania trasy samochodem. Wszystko, o co musisz zrobić, to tylko upewnić się, że masz ze sobą Twoje bilety lotnicze Warszawa-Budapeszt, a dokładniej kartę pokładową, niezbędne dokumenty i odpowiedni bagaż. O bezpieczną podróż zadba załoga.

Tablica lotów:

Warszawa Budapeszt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Budapeszcie

Znajdź nocleg w Budapeszcie