Menu

Tanie loty z Warszawy do Kairu

Pokaż filtry

Kair

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +2
  Waluta: Funt egipski (EGP)

 • Kair to Mars

  Swoją nazwę miasto otrzymało tuż przed oficjalnym założeniem, w 966 roku na cześć Marsa, planety, która była wtedy w zenicie. Po arabsku Mars to Al-Kahira.

 • Poczuj klimat Kairu

  Po zmroku wybierz się na spacer ulicą Al-Muizz. Średniowieczne budynki, znajdujące się przy drodze, zostały odnowione, a poziom ulicy został obniżony do pierwotnego.

 • Odpocznij trochę

  Gdy hałas klaksonów i nawoływania ulicznych sprzedawców staną się nie do zniesienia, ucieknij do parku Al-Azhar, pełnego fontann i kawiarenek.

Co warto zobaczyć w Kairze?

Kair powstał jako kolejne starożytne miasto w tej okolicy, obok Mempfis czy Gizy. Z czasem niektóre miasta czy wioski zostały opuszczone przez mieszkańców, inne stały się częścią potężnego miasta, które, z liczbą mieszkańców sięgającą 10 mln, uznawane jest za nieformalną stolicę świata arabskiego.

Poznawanie miasta zacznij od wizyty na wieży widokowej wybudowanej w samym centrum, na wyspie Zamalek. Wieża telewizyjna mierzy 185 m, można z niej podziwiać całą panoramę miasta. Jeśli jesteś głodny, świetnie trafiłeś - na obrotowej platformie znajduje się restauracja. Ale do najtańszych nie należy.

Z niemal każdego zakątka miasta dostrzeżesz cytadelę znajdującą się na wzgórzu Mukkatom. Zbudował ją w drugiej połowie XII wieku Saladyn. Dawniej mieszkali tu władcy Egiptu. Dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych zabytków. Znajdziesz tu również meczet Muhammada Alego i wiele muzeów.  

Najstarsza część miasta to dzielnica koptyjska, w której zachowały się częściowo zabudowania babilońskie i rzymskie. Odłóż na chwilę przewodnik, aparat i po prostu przespaceruj się wąskimi, brukowanymi uliczkami, chłonąc atmosferę chrześcijańskiej dzielnicy. Zajrzyj do którejś ze świątyń. Wejścia do nich znajdują się poniżej poziomu ulicy.

Po pamiątki z Kairu wybierz się na bazar Khan al Khali, założony już w 1382 roku. Trafia tu niemal każdy turysta. Jeśli jednak chcesz naprawdę poczuć atmosferę kairskiego bazaru-warsztatu, znajdź bramę Bab Zuweila. Tam znajduje się Targ Namiotów, jedyny zachowany w mieście kryty bazar z połowy XVII wieku. Dawniej szyto to namioty dla karawan, dzisiaj skupieni na pracy mężczyźni wyszywają narzuty, poszewki na poduszki czy namioty na ważne uroczystości. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Kuchnia kairska to połączenie najlepszych smaków kuchni arabskiej, tureckiej oraz śródziemnomorskiej. Dobrze zjesz tam, gdzie siedzi mnóstwo miejscowych. Tutejsza ciekawostka kulinarna to hamam, danie z grillowanego gołębia z pszenicą i ryżem. Gdy zgłodniejesz na ulicy, rozejrzyj się za chlebkami nadziewanymi fasolą i warzywami. Sprzedawane są ze straganów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Kairu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Kairu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Kairu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Kairu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Kairu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Kair

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Kair

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kairze

Znajdź nocleg w Kairze