Menu

Aleksandria loty - Tanie loty do Aleksandrii

Pokaż filtry

Aleksandria

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +2
  Waluta: Funt egipski (EGP)

 • Pałac Ras el-Tin

  Jednej z najpiękniejszych tego typu obiektów w Egipcie został wzniesiony w XIX wieku na zamówienie Muhammada Alego. Turyście nie mogą zwiedzać wnętrza, tylko pałacowe ogrody.

 • Twierdza Kajtbaj

  Na Półwyspie Faros, w miejscu, gdzie dawniej znajdowała się latarnia uznana za jeden z siedmiu cudów świata, znajduje się dzisiaj warta odwiedzenia twierdza, a w niej Muzeum Morskie.

 • Biblioteka Aleksandryjska

  Choć brak na to dowodów, wiele podań mówi, że pomiędzy III wiekiem p.n.e. a IV wiekiem n.e. Na terenie miasta działała ogromna biblioteka, gromadząca najważniejsze dzieła ówczesnych twórców. 

Co warto zobaczyć w Aleksandrii?

Miasto nad brzegiem Morza Śródziemnego, w którym dosłownie na każdym kroku towarzyszy nam historia. Dziś drugie pod względem wielkości miasto w kraju, stolica kulturalna Egiptu i ważny ośrodek przemysłowy. Tutejszy port jest jednym z najbardziej znaczących na wybrzeżu Egiptu. Aleksandria jest jednym z wielkich starożytnych miast, które uważa się za kolebkę cywilizacji. Wiadomo, że ok. 200 roku p.n.e. Zamieszkiwało je blisko pół miliona mieszkańców.

W 1900 roku dokonano w Aleksandrii jednego z większych odkryć - odnaleziono składające się z trzech poziomów katakumby. Grobowce Kom el-Shoqafa wykute są w skale, pochowano tu ok. 300 ludzi. Najniższy poziom znajduje się na głębokości ok. 34 m. Pozostałości odnalezione przez archeologów pozwalają przypuszczać, że najwyższy poziom wykorzystywany był przede wszystkim do organizowania styp.

W Egipcie koniecznie odwiedzić trzeba meczet. Jest ich jednak tak dużo, że trudno wybrać ten najciekawszy. Z pewnością warty uwagi jest aleksandryjski meczet Abu Al-Abbas, będący największym i prawdopodobnie najpiękniejszym w mieście. Wybudowano go w 1775 roku jako hołd dla pochodzącego z Andaluzji szejka, którego ciało tu pochowano. Meczet rozpoznasz z daleka - ma ogromne kopuły i wysoki minaret, a całość zdobiona jest charakterystycznymi dla tego regionu, arabeskowymi wzorami.

Wspaniała lekcja historii czeka cię w Muzeum Sztuki Grecko-Rzymskiej. Przechodząc przez kolejnych 25 sal poznasz twórczość artystów tworzących w kolejnych okresach, od klasycznego, przez faraoński, aż do chrześcijańskiego. W sumie zebrano tu ok. 40 tys. eksponatów, które powstały do czasu podboju Aleksandrii przez Arabów w 640 roku.

Gdy zgłodniejesz podczas zwiedzania, nie musisz tracić czasu w restauracji. Na ulicy, w barach koszarii, dostaniesz doskonałe jedzenie. Potoczna nazwa barów pochodzi od dania z klusek, soczewicy, ryżu, cieciorki oraz pomidorowego sosu. To oczywiście specjalność tych przybytków. Warto również skosztować zupy ze szpinaku, tutejszej pizzy oraz miodowej basimy na deser.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Aleksandrii znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Aleksandrii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Aleksandrii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Aleksandrii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Aleksandrii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Aleksandrii

Popularne linie latające do Aleksandrii

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Aleksandrii

Znajdź nocleg w Aleksandrii