Menu

Wrocław Albania - Tanie loty

Pokaż filtry

Albania

 • Tirana
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: albański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Lek (ALL)

 • Widok z góry

  Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, najlepszym sposobem jest wejście na wieżę zegarową wybudowaną w 1811 roku. Przygotuj się na wspinaczkę po 90 schodach.

 • Jaskinia za miastem

  Jeśli fascynuje cię odległa historia, koniecznie wybierz się na wycieczkę do Jaskini Pellumbas, która znajduje się za miastem. Są tu najstarsze, sięgające paleolitu, ślady człowieka.

 • Odpocznij nad jeziorem

  Grand Park to ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców Tirany. Sprawdź, dlaczego tak upodobali sobie to miejsce. Weź koc i usiądź nad ogromnym jeziorem. O każdej porze roku jest tu pięknie.

Co warto zobaczyć w Tiranie?

Miasto, które od stu lat jest stolicą kraju, założone zostało na początku XVII wieku. Wtedy to Sulejman Pasza Bargjini kazał wybudować tu wiele budynków użyteczności publicznej. Niektóre z nich zachwycają do dzisiaj. Prawdziwy rozwój miasta datuje się jednak na 1920 rok, gdy Tirana stała się oficjalnie stolicą Albanii. Po wojnie, za czasów Envera Hodży, w architekturze zapanował monumentalizm. Wykształtował się tu wręcz nowy styl – gigantyzm hodżański. Co ciekawe, dom, w którym w centrum miasta mieszkał Hodża, nie różni się specjalnie od pozostałych. Nadal pilnuje go wojsko.

Jedną z ciekawszych budowli jest Pałac Brygad, który pierwotnie miał być rezydencją króla Zoga I, który uciekł z kraju po wybuchu II wojny światowej, nie dokańczając budowy. Zrobili to Włosi okupujący kraj. Nazwę Pałac Brygad zyskał później, gdy brygada armii ludowej odebrała go Włochom. Dziś jest oficjalnym pałacem prezydenckim. Co ciekawe, płaskorzeźby we wnętrzach nie zostały zniszczone przez komunistyczny reżim, ale zasłonięte tkaninami. Dzięki temu dzisiaj możemy podziwiać je w niemal nienaruszonym stanie.

Tirana jest miastem festiwali. Ich duża różnorodność sprawia, że niemal każdy znajdzie dla siebie ciekawe wydarzenie. Co roku 14 marca organizowany jest Dita e Vernes, czyli Dzień Wiosny, największe pogańskie święto, kultywowane w całym kraju. Co roku odbywa się tu także Międzynarodowy Festiwal Filmowy, podczas którego zobaczyć można najciekawsze produkcje krajowe i zagraniczne. Są też Festiwal Jazzowy, Festiwal Muzyki Gitarowej czy Albański Festiwal Wina.

Po zakupy wybierz się do dzielnicy Pizari i Ri (Nowy Bazar). Nazwa jednej z najstarszych dzielnic miasta wywodzi się od rynku, na którym działał bazar. Do dzisiaj kupisz tu to, z czego słynie okolica - świeże owoce i warzywa, doskonałe raki, ryby i mięso. Nie brakuje tu również tego, co turyści najchętniej przywożą z Albanii – lokalnych win. W kamienicach otaczających plac znajdziesz lokalne piekarnie z doskonałymi wypiekami.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Wrocławia do Albanii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Albanii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Albanii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Albanii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Albanii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach we Wrocławiu

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Albania