Menu

Wrocław Algieria - Tanie loty

Algieria

 • Algier
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +1
  Waluta: Dinar algierski (DZD)

 • Koncerty w ramadan

  Na terenie muzeum Bardo w czasie ramadanu odbywają się cieszące się wielkim zainteresowanie koncerty oraz wycieczki z przewodnikami.

 • Za miasto

  W miasteczku Tipaza zobaczyć można rzymskie ruiny oraz tumulus, czyli grobowiec królów numidyjskich. W tutejszym porcie skosztujesz najlepszych świeżych owoców morza.

 • Formalności na start

  Wizy turystyczne do Algierii wydawane są jedynie na podstawie zaproszenia od osób prywatnych mieszkających w mieście, do którego się udajesz.

Co warto zobaczyć w Algierze?

Położony na afrykańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego trzymilionowy Algier jest stosunkowo rzadko odwiedzaną stolicą Algierii. Chociaż, ze względu na specyficzne wymogi formalne, pewną trudność stanowi zdobycie wizy turystycznej, warto się o nią starać. Białe miasto i jego mieszkańcy zachwycają bowiem swoim urokiem oraz gościnnością.

Algier określa się mianem białego miasta, ponieważ fasady większości budynków pokryte są białą farbą. Chociaż często są one zniszczone, wyblakłe od silnych promieni słonecznych, widok zabudowań miejskich – zwłaszcza od strony morza – robi niesamowite wrażenie. Pierwsze miasto postawili na tym terenie starożytni Rzymianie. Zostało ono zburzone ok. VII wieku przez Arabów. Później teren ten przejęli Fenicjanie, Imperium Osmańskie, a w XIX wieku Francuzi. Do dziś w całym mieście widoczne są wpływy architektoniczne tych kultur. Co warto tu zobaczyć?

Z pewnością Wielki Meczet z minaretem z XIV wieku oraz meczety Sidi Abdarrahmana, Dżama Al-Dżedid, Ali Bechine. Must see jest meczet Ketchaoua, który za panowania Francuzów przez ponad 120 lat pełnił funkcję katedry katolickiej (św. Filipa). Nie zapomnij o bazylice Notre Dame d'Afrique, pałacu Gubernatora, pałacu d'Archeveche i La Grand Post (wielkiej poczcie), a także o muzeum etnograficznym Bardo. Koniecznie udaj się do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO najstarszej dzielnicy miasta Casbah. Nad jednym ze wzgórz w sąsiedztwie miasta wybudowano w 1982 roku 100-metrowy Pomnik Męczenników Rewolucji. Warto się tam wybrać, aby zobaczyć piękną panoramę miasta.

Najbardziej znane lokalne potrawy to: harira (zupa z ciecierzycy, soczewicy i fasoli z harissą), chakchouka (jajka w koszulkach z pomidorami, chili i kminem rzymskim), kasza kus kus z warzywami oraz karantita (rodzaj pizzy). Wśród deserów króluje baklava, czyli ciasto filo przekładane miodem i orzechami oraz thibarine, tj. likier produkowany na bazie daktyli. Nie zapomnij spróbować mocno słodzonej miętowej herbaty. Gdzie zjeść? Warto szukać sprzedawców na ulicach lub barów, a wśród restauracji polecamy np. La Badiane Restaurant oraz Tanjra Restaurant.

 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Wrocławia do Algierii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Algierii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Algierii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Algierii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Algierii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach we Wrocławiu

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Algieria