Menu

Wyloty Australia - Loty z Australii

Australia

 • Brisbane
 • Melbourne
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC +10
  Waluta: Dolar australijski (AUD)

 • The Vino Bus

  W mieście odbywa się wiele wycieczek objazdowych, w tym The Vino Bus, który zabierze Cię w podróż po najlepszych winiarniach. Możesz zdecydować się na opcję prywatną lub grupową.

 • Haunted Brisbane ghost tour

  Kolejnym interesującym przeżyciem z pewnością okaże się wycieczka objazdowa po nawiedzonych miejscach na terenie Brisbane! Jednym z odwiedzanych punktów jest miejski cmentarz, oglądany po zmroku.

 • Niezwykły rezerwat

  W okolicy Brisbane, przy Jesmond Road 708, znajduje się Lone Pine Koala Sanctuary, czyli największy na świecie rezerwat zamieszkiwany przez koale. Zobaczysz tu około stu trzydziestu tych uroczych zwierząt.

Co warto zobaczyć w Brisbane?

Brisbane to miasto położone w stanie Queensland, w północno-wschodniej części Australii, kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Oceanu Spokojnego. Ma ponad dwa miliony mieszkańców, co czyni je trzecim pod względem liczby ludności ośrodkiem w kraju. Jest istotne na wielu płaszczyznach, w tym kulturowej i naukowej – znajdują się tu trzy uniwersytety.

W Brisbane niemal przez cały rok świeci słońce, według badań jest to ponad trzysta dni. Między innymi z tego powodu ogromną popularnością cieszą się w tym miejscu bary tworzone na dachach wysokich budynków. Jednym z najbardziej popularnych tego typu miejsc jest bar Sixteen Antlers na dachu hotelu Pullman Brisbane King George Square, który znajdziesz przy Ann St & Roma Street,. Napijesz się tu piw z lokalnych browarów, a także win najwyższej jakości.

Chcesz coś zjeść, niekoniecznie wydając przy tym fortunę? W Brisbane będziesz miał w czym wybierać. Pierwszym rodzajem kuchni, za którą powinieneś się rozejrzeć, jest kuchnia azjatycka. Na przepyszne chińskie pierożki wybierz się do New Shanghai przy Queens Plaza 226 Queen Street lub do Steamed Dim-Sum przy Turbot Street 95. Na dania wietnamskie wstąp natomiast do The Vietnamese przy Wickham Street 194 lub do Little Saigon Grill przy Albert Street 123.

Koniecznie wybierz się również na miejski targ. W każdą środę odbywa się Jan Power Farmers’ Market, tego dnia zajrzyj tu w porze lunchu, świetne, świeże jedzenie i pyszne soki gwarantowane. W Brisbane ma miejsce także twilight markets, czyli wieczorne targi. Są to  Eat Street Northshore i Boundary Street Markets, oferujące dania niemal każdej kuchni świata. Podczas tego drugiego posłuchasz nawet muzyki granej na żywo!

Około osiemdziesięciu kilometrów od miasta znajduje się słynne Złote Wybrzeże – Gold Coast. To raj dla surferów i plażowiczów spragnionych słońca. Błękitna woda i plaża rozciągająca się na długości prawie sześćdziesięciu kilometrów z pewnością zachęcają do odwiedzin. Po aktywnie spędzonym dniu, będziesz mógł usiąść w którymś z przybrzeżnych barów i podziwiać fenomenalny zachód słońca!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Australii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Australii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Australii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Australii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Australii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Australii