Menu

Francja loty - Tanie loty do Francji

Francja

 • Nicea
 • Marsylia
 • Paryż
 • Bordeaux
 • Lyon
 • Strasburg
 • Figari
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jedzenie

  Koniecznie spróbuj: tourte aux blettes (deser ze szwajcarskiego buraka), socca (naleśnik z mąki ciecierzycy, na oliwie z oliwek, z dodatkiem oregano, soli i pieprzu) oraz pissaladiere (foccacia z anchois, oliwkami i karmelizowanymi cebulkami).

 • Winna kultura

  W okolicznych winnicach Bellet hodowane są dwie odmiany winogron, które nie są dostępne nigdzie indziej na świecie: Braquet i Folle. Jeśli gustujesz w dobrych winach, musisz spróbować Bellet rose!

 • Prawosławna katedra

  Absolutnie imponującą budowlą jest Sobór św. Mikołaja w Nicei. Został zbudowany w 1912 roku przez cara Mikołaja II. Zobaczyć w niej można historyczne i religijne obiekty o wielkiej wartości, które zostały przywiezione przez emigrantów z Rosji w czasach sowieckich.

Co warto zobaczyć w Nicei?

Nicea to świetny punkt wypadowy, jeśli planujesz zwiedzić Lazurowe Wybrzeże. Miasto uznawane jest za serce francuskiej Riwiery, otoczone z jednej strony błękitnymi wodami Zatoki Aniołów, a z drugiej chronione przez pasmo górskie Prealp Nicejskich. Łagodny klimat i typowa śródziemnomorska pogoda, która panuje tu przez cały rok sprawia, że Nicea od razu podbija serca turystów.

Miasto, choć nieduże, pełne jest atrakcji turystycznych. Wśród nich znajdziemy słynną Promenadę Anglików - ciągnący się wzdłuż zatoki deptak znany jest z licznych rosnących tu palm i stylowych ogrodów. Dobrze znane jest przyjazne pieszym Stare Miasto, z barwnymi domami, wśród których ulokowały się liczne bary i restauracje. W pobliżu można zwiedzić górujący nad miastem zamek – do tej dawnej twierdzy można dotrzeć windą! Jest to doskonały punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama miasta i zatoki.

Miłośnicy okolic wolnych od tłumów turystów powinni zajrzeć do dzielnicy Liberation du Port. Małe kawiarnie i restauracje oferują duży wybór lokalnych przysmaków w przystępnych cenach! Od wtorku do soboty czynne są lokalne targi, gdzie kupimy miejscowe owoce, warzywa, dżemy, konfitury i oliwę z oliwek – daj się porwać ich klimatowi i poczuj energię tych stron!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Francji w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Francji, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Francji mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Francji?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Francji obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające do Francji