Menu

Wyloty z Rosji

Rosja

 • Petersburg
 • Moskwa
 • Rostów nad Donem
 • Adler
 • Samara
 • Nizhnij Novgorod
 • Czelabińsk
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Randka na dachu

  W czasie białych nocy romantycznym miejscem do oglądania panoramy miasta są… dachy kamienic w centrum. Możesz dostać się tam z jednym z petersburskich rooferów. Warto!

 • Rosyjski Wersal

  Jeżeli lubisz splendor i luksus, koniecznie wybierz się do Peterhofu, czyli pałacu z okalającym go liczącym kilkadziesiąt hektarów powierzchni zadbanym parkiem z zabytkowymi fontannami.

 • Uwaga na mosty!

  Zwodzone mosty nad Newą nie działają w nocy, dlatego planując wieczorne spacery po Petersburgu, sprawdź grafik ich otwierania i zamykania, by nie utknąć na noc po przeciwległej stronie miasta.

Co warto zobaczyć w Petersburgu?

Jedyny w swoim rodzaju Petersburg przyciąga co roku setki tysięcy turystów nie tylko zapierającymi dech w piersiach zabytkami oraz wszechobecnym przepychem, ale także nadzieją na zobaczenie tzw. białych nocy. Przez UNESCO uznane zostało za ósme najbardziej atrakcyjne miasto świata. Co warto tu zobaczyć? 

Petersburg może poszczycić się naprawdę bogatą sieć kanałów wodnych u ujścia rzeki Newy do Zatoki Fińskiej oraz olbrzymią liczbą zabytków. To doskonałe otoczenie do oglądania białych nocy. W okresie od maja do lipca w godzinach nocny trwa tu bowiem zmierzch i nigdy nie robi się całkiem ciemno. W tym czasie miasto tak naprawdę nie zasypia, a przez całą dobę można zobaczyć na ulicach spacerowiczów, głównie turystów. Gdzie najlepiej podziwiać to zjawisko astrologiczne? Mieszkańcy Petersburga najczęściej przesiadują nad brzegami Newy, skąd rozpościera się piękny widok na zwodzone mosty i rzekę.

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od spaceru po centrum Newskim Prospektem, by poczuć atmosferę i tempo życia petersburżan. Wśród zabytków na pewno warto zobaczyć imponującą Cerkiew Zbawiciela na Krwi (Tserkov Spas na Krovi), której wnętrze w całości ozdobione jest mozaikami. Obowiązkowo trzeba też udać się do Ermitrażu, czyli kompleksu pięciu budynków, tj. Pałacu Zimowego, Małego, Starego oraz Nowego Ermitrażu oraz Teatru Ermitraż. To najbardziej znane rosyjskie muzeum narodowe, które założone zostało przez carycę Katarzynę II. Warto wybrać się też pod pomnik Piotra I oraz na stanowiący symbol Rewolucji Październikowej krążownik „Aurora” czy twierdzę Pietropawłowską, gdzie podziwiać można grobowce rosyjskich carów.

Jakie smaki powinny kojarzyć się z Petersburgiem? Na pewno warte skosztowania są typowo rosyjskie zupy, takie jak solianka, ucha, barszcz czy szczi, a także puszyste bliny ze śmietaną oraz kawiorem. Można je kupić nie tylko w restauracjach, ale także barach szybkiej obsługi, tzw. stolovyjach. W centrum mieści się również wiele niezwykle popularnych w tym mieście barów serwujących sushi oraz restauracji gruzińskich. Gdzie warto zjeść? Jeśli szukasz rosyjskich smaków, to z pewnością znajdziesz je w restauracjach Troika, Pelmenya oraz Severyanin.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Rosji w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rosji, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rosji mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rosji?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rosji obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Rosji