Menu

Aalborg loty - Tanie loty do Aalborga

Pokaż filtry

Aalborg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: duński
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona duńska (DKK)

 • Wiosenny karnawał

  W maju w Aalborg odbywa się największy karnawał w północnej Europie. Zabawa zaczyna się przejściem ulicami miasta i potem trwa „pod chmurką” w parku Kildeparken. 

 • Cisza na morzu

  Chcesz zobaczyć bezludną wyspę? Wsiądź na prom płynący na Egholm. Mieszka tam zaledwie 50 osób, a widoki na morze są nieziemskie. Weź ze sobą aparat!

 • Na imprezę

  Aalborg znane jest jako najważniejsze po Kopenhadze duńskie miasto imprezowe. Najwięcej barów, dyskotek i pubów znajdziesz przy ulicy Jomfru Ane Gade. 

Co warto zobaczyć w Aalborgu?

Kraina dobrej kuchni

Leżące w Północnej Jutlandii Aalborg jest czwartym pod względem wielkości miastem Danii. Nie znajdziesz tu jednak tłumów, ścisku czy pośpiechu charakterystycznego dla dużych metropolii. Chociaż przeważają tu zabytkowe budynki, znaleźć można również perły współczesnej architektury oraz atmosferę młodości, gdyż Aalborg jest miastem akademickim. Położony nad pięknym Limfjordem przyciąga również nieskalną przyrodą i doskonałą lokalną kuchnią.

Aalborg, określane przez Duńczyków również jako Ålborg jest miastem położonym w północnej części kraju, w rejonie nazywanym krainą światła. Nic dziwnego – dziewicze piaszczyste plaże i odbijające się w wodzie Limfjordu promienie słońca sprawiają, że miejsce to emanuje pięknem. Samo miasto jest przykładem połączenia starego z nowym. Mimo że w XIX wieku większość Starówki rozebrano, by zrobić miejsce na kolejne budyni, znaleźć można jeszcze np. XVII-wieczne kamienice (m.in. dom Jensa Banga, dom Jorgena Olufsena), zamek Aalborghus Slot z XVI wieku, ratusz z XVIII wieku oraz charakterystyczny kościół luterański Budolfi.

Zachwyceni będą tu również miłośnicy nowoczesnej architektury. W Aalborg wybudowano m.in. siedzibę Utzon Center, zaprojektowaną przez słynnego duńskiego architekta, który zaprojektował m.in. operę w Sydney. Geometryczny i niecodzienny kształt Domu Muzyki (Mussikend Hus) to z kolei dzieło Coopa Himmelblaua. Warto zobaczyć również budynek muzeum sztuki nowoczesnej (KUNSTEN Museum of Modern Art) z lat 60 XX wieku. Jego pomysłodawcą był słynny fiński architekt Alvar Aalto. 

Aalborg znane jest w Danii jako stolica jedzenia dla smakoszy. Tutejsze dania opierają się na tradycyjnych składnikach – borówkach, grzybach leśnych, rybach oraz mięsie jagnięcym i serach kozich. Must try są również miejscowe alkohole, np. wytwarzany od ponad 170 lat Aalborg Aquavit lub rzemieślnicze piwa z browarów Nibe Bryghus lub Thisted Bryghus. W mieście warto wybrać się zwłaszcza do Søgaards Bryghus. W restauracjach i karczamch (po duńsku „kro”) na brzegu Limfjordu skosztujesz świeżych ryb i słynnych ostryg Limfjord oraz soczystych homarów. Gdzie zjeść?

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Aalborga w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Aalborga, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Aalborga mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Aalborga?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Aalborga obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Aalborgu

Popularne linie latające do Aalborga

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Aalborgu

Znajdź nocleg w Aalborgu