Menu

Wyszukaj loty do Kopenhagi

Pokaż filtry

Kopenhaga

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: duński
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona duńska (DKK)

 • Wenecja Północy

  Centrum Kopenhagi dzieli od morza jedynie 15 minut spaceru! Morska woda spokojnie rozlewa się w starych kanałach miasta i tworzy piękne jeziora, dzięki czemu duńska stolica nazywana jest Wenecją Północy.

 • Jedzenie

  Sezonowa, naturalna, innowacyjna i świeża - to definicja nowoczesnej kuchni w Kopenhadze! Do niedawna kuchnia Północy była niedoceniana, ale dziś miasto jest jednym z wiodących miejsc na kulinarnej mapie Europy.

 • Moda i zakupy

  Moda jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych kraju, a duńscy projektanci stają się coraz bardziej popularni. Niewiele europejskich miast może pochwalić się tak dużą różnorodnością wysokiej jakości produktów w relatywnie niskich cenach.

Co warto zobaczyć w Kopenhadze?

Stolicę Danii można nazwać centrum najbardziej dynamicznego regionu Europy. Według wielu badań Kopenhaga znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych miast do życia na świecie!

Groźni Wikingowie, stare zamki i pałace zamieszkane przez niemal legendarnych władców, wąskie brukowane uliczki, drewniane domy oraz rzeźby mitycznych syren. Oto stolica Danii – baśniowa opowieść ze szczęśliwym zakończeniem! Ślady tysiącletniej historii można znaleźć tu niemal wszędzie, a wszechobecna historia harmonijnie zgrywa się z teraźniejszością.

Kluczowymi elementami nowoczesnej duńskiej architektury są woda, przestrzeń, trwałość i lekkość. Nowe budowle mają zróżnicowane funkcje - kulturalne, biznesowe czy mieszkalne, ale ich charakterystyczną cechą jest ludzka skala i otwarcie na pieszych.

Kopenhaga nigdy nie zasypia! Jeśli chcesz się bawić przy głośnej muzyce poczekaj do północy, bo wtedy większość klubów nocnych budzi się do życia. Do tego czasu można zrobić to samo, co większość mieszkańców - iść do baru lub kawiarni na "hygge", czyli pogawędkę z dobrymi przyjaciółmi lub bliską osobą przy dobrym jedzeniu i ulubionych napojach.

Przydatne informacje o lotniskach w Kopenhadze

Popularne linie latające do Kopenhagi

Kopenhaga to nadmorskie miasto, które zachwyca i dzieci, i dorosłych. Piękne zabytki idą tutaj w parze z pyszną kuchnią, niepowtarzalnym klimatem czy też wreszcie parkiem rozrywki Tivoli. Tanie loty do Kopenhagi są realizowane z kilku polskich miast, w tym z Krakowa czy Warszawy. Sama podróż nie jest zbyt długa, przykładowo tanie loty do Kopenhagi z Krakowa to rejsy liczące maks. 1,5h. Dania jest także świetną bazą wypadową dla osób, które chcą udać się promem do Szwecji czy Norwegii. Natomiast jeśli naszym celem jest sama Kopenhaga, to koniecznie wybierzmy się w rejs tramwajem wodnym i zwiedźmy miasto z troszkę innej, choć równie ciekawej, perspektywy. Kiedy najlepiej udać się do Kopenhagi? W tym mieście nie będziemy się nudzić nawet zimą! Bilety lotnicze do Kopenhagi są nieco droższe w sezonie letnim, choć i wtedy można natrafić na promocje na wybrane przez przewoźnika loty.

Tablica lotów: Kopenhaga

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kopenhadze

Znajdź nocleg w Kopenhadze