Menu

Ankara loty - Tanie loty do Ankary

Ankara

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Komunikacja miejska

  Komunikacja opiera się na metrze, które składa się z jednej linii podziemnej, dwóch linii naziemnych oraz lekkiej kolei Ankaray. Ponadto miasto posiada rozbudowany system komunikacji autobusowej, która pokrywa niemal cały jego obszar.

 • Gdzie się zatrzymać?

  Ankara jest jednym z najważniejszych miast w Turcji, więc posiada bogatą bazę hotelową (ponad 200 obiektów). Najważniejszymi, idealnymi do zatrzymania się, dzielnicami są Çankaya, Kavaklıdere, Ulus i Kızılay.

 • Czego spróbować?

  Koniecznie spróbuj: Ankara Döner (kebab serwowany z cebulą, szpinakiem i sałatką), Beypazarı kurusu (bułeczki pochodzące z pobliskiego miasta Beypazarı), antrykotu podawanego w chlebie lub kokoreç (szaszłyk z podrobów). Ponadto znajdziemy tu wiele restauracji serwujących dania rybne.

Wakacje w Turcji – Loty do Ankary

Ankara jest drugim co do wielkości miastem w Turcji, a także jego stolicą. Jest głównym ośrodkiem handlu i przemysłu oraz miastem typowo kulinarnym, co zachwyca wielu przybyłych tam co roku turystów. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego tak wielu ludzi decyduje się na lot do Ankary. Nie tylko takie specjały „kuszą” turystów, ale także ciekawa architektura i miejsca warte zwiedzenia. Dlaczego jeszcze warto wybrać się do barwnej stolicy Turcji, a także, w jaki sposób przygotować się do tego typu lotu? Czy można kupić tanie bilety do Ankary?

Jak kupić bilet do Ankary?

Ankara to typowo tureckie miasto, niezwykle mocno rozwinięte pod względem oświatowym oraz kulturalnym. Co ciekawe, Turcja położona jest zarówno na kontynencie europejskim, jak i azjatyckim, co pozwala temu państwu na korzystanie z różnych przywilejów. W mieście tym znajdują się liczne parki oraz muzea, a co warto zobaczyć, lecąc na wakacje do Ankary ? O tym nieco później, najpierw warto skupić się na rezerwacji biletów.

Nie jest tajemnicą, że najkorzystniej cenowo wychodzą nas loty do Ankary, które zarezerwujemy z wyprzedzeniem. Chcąc wybrać się np. z Europy Środkowej do Azji, musimy liczyć się czasem z kilkunastoma godzinami podróży wraz z przesiadką, dlatego ceny mogą być wysokie. Gdy jednak zarezerwujemy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem lub nawet półrocznym, możemy liczyć na atrakcyjne cenowo bilety w obie strony. Gdzie natomiast szukać najkorzystniejszych lotów? Przede wszystkim najlepiej jest uruchomić w przeglądarce wyszukiwarkę lotów. Dzięki tej stronie możemy znaleźć wiele połączeń do najbardziej interesujących nas krajów lub miast i znaleźć najkorzystniejszy lot. Bardzo łatwą w obsłudze wyszukiwarką jest eSky. Tam znajdziemy nie tylko tani lot do Ankary, ale także zarezerwujemy hotel oraz wykupimy ubezpieczenie. Wiadomo, że rezerwacja miejsca w hotelu poza Europą, może wielu osobom sprawić trudność. Ograniczone posługiwanie się językiem angielskim bywa trudne w komunikacji. Warto zatem skorzystać z pomocnych stron, np. wyszukiwarki eSky. Co istotne, dzięki niej oprócz biletów do Ankary, znajdziemy także firmy wypożyczające samochody na lotnisku. Możemy wtedy bez problemu i wysiłku poruszać się po tym mieście i nie tracić funduszy na transport miejski.

Port lotniczy Ankara

Nietrudno zgadnąć, że port lotniczy Ankara jest uważany za jeden z największych portów w tym kraju. Położony jest tylko 28 km od centrum miasta, dlatego bardzo szybko można dotrzeć do stolicy. Co istotne, możemy skorzystać z transportu miejskiego, taksówki lub wynająć auto. Czytelne wskazówki, umieszczone na lotnisku pomogą nam odnaleźć się i wsiąść do dobrego autobusu. Lotnisko w Ankarze co roku obsługuje kilka milionów pasażerów z całego świata, a także odlatuje stamtąd kilkanaście linii lotniczych. Z niektórych miejsc Europy możemy dolecieć nawet bezpośrednim lotem do Ankary. Na lotnisku znajduje się wiele restauracji oraz kawiarni, gdzie bez problemu zjemy posiłek lub wzmocnimy się kawą przed lotem. Jak wiadomo, bilet do Ankary będzie tańszy, jeżeli zakupimy go w klasie ekonomicznej. Co prawda nie będziemy mogli korzystać z przywilejów na pokładzie, jednak możemy zjeść jeszcze na lotnisku.

Ankara to stolica Turcji i drugie pod względem liczby mieszkańców miasto kraju. Dokładna data jej założenia jest nieznana, ale przypuszcza się, że już w paleolicie istniała na jej terenie zamieszkała osada. Mimo położenia w centrum górzystej krainy, jest łatwo osiągalna nie tylko droga lotniczą, ale też koleją i samochodem.

Co robić w Ankarze?

Na początek warto wybrać się do parku Kuğulu i zrelaksować się przy herbacie oraz lokalnych pierożkach. Aby zobaczyć nowoczesną twarz Ankary, należy udać się do Atakule, wieży górującej nad miastem, z której szczytu można podziwiać jego panoramę. Wielbiciele takich widoków powinni udać się także do dzielnicy Keçiören, by skorzystać z okazji i przejechać się kolejką gondolową. W trakcie tej przejażdżki można podziwiać całą okolicę, która dosłownie leży u stóp. Nie można także zapomnieć o Atatürk Orman Çiftliği ve Hayvanat Bahçesi, czyli miejskim zoo oraz kompleksie farm, który powstał w latach 20. XX wieku z inicjatywy tureckiego męża stanu Mustafy Kemala Atatürka.

Ankara - co zobaczyć?

Koniecznie zobacz najsłynniejsze zabytki Ankary – meczet i grób Hacı Bayrama, rzymskie łaźnie czy Kolumnę Juliana. Wszystkie te obiekty położone niedaleko siebie i dobrym pomysłem jest urządzenie sobie spaceru, w trakcie którego można je poznać. W trakcie spaceru można przystanąć przy rzymskich łaźniach, zbudowanych w III w. przez cesarza Karakallę i poświęconych Asklepiosowi. Choć do dziś przetrwały zaledwie ich piwnice oraz parter, to nawet w postaci ruin robią duże wrażenie na turystach.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest mauzoleum i muzeum Mustafy Kemala Atatürka, czyli ojca współczesnej Turcji. Człowieka, który dowodził wojskami tureckimi w trakcie Wojny o niepodległość tuż po zakończeniu I wojny światowej i uratował swój kraj przed upadkiem. Muzeum przybliża najnowszą historię Turcji, podobnie jak Muzeum Wojny o Niepodległość, które mieści się w danym budynku parlamentu. Otwarte zostało 23 kwietnia 1963 roku jako Muzeum Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji. W stulecie urodzin Atatürka, w 1981 roku, muzeum zostało przekształcone w placówkę poświęconą wojennej historii kraju.

Jak spakować się w podróż do Ankary?

Pakowanie walizki staje się często problemem wielu z nas. Dlaczego? Przede wszystkim nie wiemy, jaką pogodę zastaniemy na miejscu, a także czy zmiana klimatyczna jest odczuwalna. Zwłaszcza jeżeli podróżujemy z Europy. Ankara leży w strefie klimatu suchego, kontynentalnego. Oznacza to, że w sezonie letnim bywa tam naprawdę upalnie. Temperatura może dochodzić nawet do 40 stopni! Pamiętajmy zatem, aby zabrać ubrania przewiewne. Co istotne, Ankara leży w znacznej części na kontynencie azjatyckim, przez co możemy spotkać tam wiele komarów i kleszczy, które przenoszą zaraźliwe choroby. Zapakujmy do walizki na lot do Ankary repelenty, a także pamiętajmy o nakryciu głowy i długich rękawach. Jak ciężkie mogą być walizki do samolotu? Wszystko zależy od konkretnych linii lotniczych. Najczęściej jednak walizka podręczna może ważyć do 10 kg, natomiast bagaż rejestrowany może mieć około 25 kg. Nie zapominajmy jednak, pakując się na lot do Ankary, o tym, że każdą nadwyżkę kilogramową naszej walizki, będziemy musieli opłacić dodatkowo, warto zatem dokładnie przemyśleć, co zabieramy ze sobą.

Co możemy zobaczyć w Ankarze?

Zwiedzić możemy wiele, głównie dlatego, że jest to jedno z największych miast w Turcji, drugie, co do wielkości, zaraz po Stambule. Co istotne, Ankara to miasto kulinariów. Możemy skosztować tam pysznych, tureckich potraw, serwowanych zarówno w restauracjach i knajpach, jak i tawernach. Każdy region nie tylko w Turcji, ale także w Ankarze charakteryzuje się swoim specjałem. Turcy ubóstwiają celebrować posiłki i używać wielu orientalnych ziół w kuchni. Wykupując lot do Ankary, nie zapomnijmy zwiedzić nieco miasta. Zajrzyjmy koniecznie do Mauzoleum Mustafy Kemala Paszy Ataturka. Zostało ono wzniesione ponad pół wieku temu po to, by oddać hołd przywódcy. Zbudowane jest ono z różnorodnych kamieni, pochodzących z całej Turcji. Zwiedzanie obiektu trwa około 2 godziny, jeśli już kupiliśmy bilet do Turcji, koniecznie wybierzmy się do tego Mauzoleum. Sporą rozrywką dla wszystkich, którzy zdecydowali się swoje wakacje spędzić w Ankarze, są tureckie bazary, gdzie można dostać niemalże wszystko. Możemy z powodzeniem kupić tam pamiątki dla siebie lub bliskich. Bardzo wiele osób decyduje się na lot do Ankary po to, by odwiedzić któryś z wielu meczetów. Najpopularniejszy meczet nosi nazwę Kocatepe, a w jego podziemiu znajduje się właśnie jeden z bazarów. Ponadto w Ankarze znajdują się ruiny rzymskich budowli, np. łaźnie rzymskie, czy świątynia bogini Romy i cesarza Augusta, a także muzeum sztuki nowoczesnej – Cer Modern. Lecąc samolotem do Ankary, warto zaplanować zwiedzenie któregoś z tych miejsc!

Ankara to miasto różnorodności i kulinarnych odkryć. Jeśli lubimy kuchnię orientalną, bogatą w przyprawy, powinniśmy odwiedzić to tureckie miasto. Wystarczy, że zarezerwujemy bilety do Ankary z wyprzedzeniem, dzięki temu cała wycieczka nie wyniesie nas dużo pieniędzy. Atrakcyjne cenowo przeloty możemy natomiast zarezerwować poprzez wyszukiwarkę lotów, np. eSky. Dzięki temu będziemy mieli nie tylko tańszy przelot, ale także skorzystamy z innych benefitów, np. zakupienia ubezpieczenia itp. Warto wybrać się na wakacje do Ankary choć raz w życiu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Ankary w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Ankary, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Ankary mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Ankary?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Ankary obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Ankarze

Popularne linie latające do Ankary

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ankarze

Znajdź nocleg w Ankarze