Menu

Izmir loty - Tanie loty do Izmiru

Izmir

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Miasto ojca poezji

  Według wielu podań to właśnie w Izmirze, a właściwie w Smyrnie, przyszedł na świat Homer. Pierwszy znany z imienia, a także jeden z najwybitniejszych poetów, autor "Iliady i Odysei".

 • Jeden z Kościołów Apokalipsy

  Smyrna została wymieniona jako druga w części Apokalipsy świętego Jana poświęconej siedmiu Kościołom Azji. Była jedyną, wobec której apostoł nie skierował żadnych wyrzutów.

 • Wyjątkowa winda

  Winda ta znajduje się w dawnej Dzielnicy Żydowskiej, ma ponad 80 lat i 50 metrów wysokości. Łączy ze sobą dwie ulice, a przyczepiona została do skały położonej między nimi.

Co warto zobaczyć w Izmirze?

Izmir - miasto położone w zachodniej części Turcji. Jest drugim, po Stambule, portem handlowym w kraju oraz trzecim miastem pod względem liczby ludności. Historia Izmiru sięga co najmniej 4000 lat. Przez wieki był jednym z głównych miast handlowych Morza Śródziemnego. Do XV wieku miasto nazywało się Smyrna, dopiero gdy stało się częścią Imperium Osmańskiego, zmieniło nazwę na Izmir. Co ciekawe, nowa nazwa miasta rozpowszechniła się dopiero w XX wieku.

Izmir zdecydowanie wyróżnia się wśród pozostałych miast Turcji w kwestii otwartości na kraje zachodnie i promowane przez nie zwyczaje czy wartości. Moda na ulicach jest swobodniejsza, mieszkańcy są mniej ortodoksyjni, nawet architektura ma w sobie znamiona europejskie. Gdy będąc w Turcji, chcemy poznać jej inne oblicze, Izmir jest miejscem idealnym. Nie należy się jednak martwić, że udając się do niego, nie zaznamy magii orientu. Warto zwiedzić miejski rynek (agorę), którego historia sięga czasów antycznych, a który pełnił rolę centrum życia politycznego.

Innym istotnym punktem na turystycznej mapie miasta jest symbol Izmiru - słynna Wieża Zegarowa (Saat Kulesi) z początku XX wieku. Według części podań zegar z wieży nie zatrzymał się ani razu w swojej historii, inni twierdzą, że stało się to tylko raz, podczas trzęsienia ziemi w 1974 roku. Jest ona miejscem, przy którym wieczorami spotykają się mieszkańcy, a turyści zatrzymują się na chwilę, by podziwiać jej orientalne piękno. Wczesnym rankiem warto wybrać się promem na wycieczkę pomiędzy miejskimi portami i podziwiać architekturę budzącej się do życia metropolii.

Miasto ma także coś do zaoferowania dla tęskniących za zielenią, w samym jego centrum znajduje się ogromny park z niesamowitą, orientalną roślinnością. Warto pamiętać, że na wycieczkę do Turcji nie trzeba wybierać się w lecie. Izmir najlepiej zwiedzać na wiosnę, gdy temperatury nie są jeszcze tak wysokie, a w powietrzu unosi się zapach budzących się do życia kwiatów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Izmiru w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Izmiru, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Izmiru mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Izmiru?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Izmiru obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Izmirze

Popularne linie latające do Izmiru

Turcja była, jest i będzie popularną w całej Europie destynacją turystyczną. Bilety lotnicze do Izmiru już od kilku lat rozchodzą się jak świeże bułeczki i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. Europejczycy, znudzeni pracą i szarą codziennością, spragnieni wypoczynku w gorącym słońcu, często wybierają się na urlop właśnie do Turcji. Trudno się dziwić. Warto, chociażby ze względu na gwarancję dobrej pogody i zawsze ciepłe morze. Tanie loty do Izmiru przyczyniają się do zwiększenia popularności tego miasta wśród turystów. W końcu po co płacić więcej za przelot, skoro można znaleźć okazyjną ofertę i wydać zaoszczędzone pieniądze np. na dobrą kolację czy pamiątki z wakacji? Jeśli do tej pory nie brałeś Turcji pod uwagę, być może powinieneś zmienić zdanie. Urlop może okazać się tańszy i bardziej udany niż sądzisz, a loty do Izmiru na pewno się do tego przyczynią.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Izmirze

Znajdź nocleg w Izmirze