Menu

Abu Zabi loty - Tanie loty do Abu Zabi

Pokaż filtry

Abu Zabi

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Dirham (AED)

 • Nagrodzone i w filmowym kadrze

  Grupa drapaczy chmur Etihad Towers, została uhonorowana nagrodą architektoniczną Emporis Skyscraper Award, przyznawaną najbardziej nowatorskim wieżowcom oraz pojawiła się w filmie Szybcy i Wściekli.

 • Grand Prix w Abu Zabi

  W Abu Zabi odbywają się wyścigi w ramach Mistrzostw Świata Formuły 1. Na robiącym wyjątkowe wrażenie torze, wyścig rozpoczyna się w ciągu dnia, a kończy po zmroku, jako jedyny na świecie.

 • W poszukiwaniu gazeli

  Podobno osada, w miejscu której dziś znajduje się Abu Zabi, została założona przez Nomadów, gdy wyruszyli na poszukiwanie gazeli. Sama nazwa, w języku arabskim, oznacza właśnie ojczyznę tych zwierząt.

Co warto zobaczyć w Abu Zabi?

Abu Zabi – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, drugie pod względem liczebności miasto w kraju, ma ponad milion mieszkańców. Swoje bogactwo zawdzięcza odnalezionym w okolicy złożom ropy naftowej.  Ambicją miasta jest zrównanie się poziomem luksusu z Dubajem, jednak nie jest tu na szczęście jeszcze tak drogo, a Abu Zabi zdecydowanie warto odwiedzić.

Główna część miasta znajduje się na wyspie, choć jego terytorium sięga na pomniejsze wyspy, a także kawałek stałego lądu. Jest stosunkowo młode, jeszcze pięćdziesiąt lat temu znajdowała się tu wioska rybacka, a dziś, będąc tu, nie będziesz mógł wyjść z podziwu, jak ogromne i bogate stało się Abu Zabi. To tu znajduje się najbardziej luksusowy hotel na świecie – Emirates Palace, którego budowa pochłonęła ponad trzy miliardy dolarów. By podkreślić jego wyjątkowość, sklasyfikowany został nieformalnie jako siedmiogwiazdkowy, w pięciogwiazdkowej skali.

Wizytówką Abu Zabi jest Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Leży nad samym wybrzeżem Zatoki Perskiej, jest biały i ma osiemdziesiąt dwie kopuły – zdecydowanie robi wrażenie, a widoczny jest już z daleka. Nie zapominajmy jednak, że to nie tylko budynek, ale, przede wszystkim, także świątynia – w jednym momencie modlitwy wznosić może tu nawet czterdzieści tysięcy osób!

W Abu Zabi będziesz mógł przebierać wśród eleganckich restauracji. Ogromną popularnością cieszy się tu na przykład The Terrace on the Corniche w St. Regis Abu Dhabi Nation Towers. Świetnym miejscem, specjalizującym się w kuchni indyjskiej, jest Angar przy Yas Viceroy Abu Dhabi, Yas Island. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni japońskiej, wybierz się koniecznie do Cho Gao Marina Walk przy King Abdullah bin Abdul Aziz Al Saud, w hotelu InterContinental. Szybka przekąska podczas zwiedzania? Zajrzyj do baru Latitude przy Yas Viceroy Abu Dhabi, gdzie znajdziesz coś dla siebie, także jeśli jesteś wegetarianinem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Abu Zabi znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Abu Zabi mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Abu Zabi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Abu Zabi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Abu Zabi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Abu Zabi

Popularne linie latające do Abu Zabi

Celem współczesnych podróżników stają się Zjednoczone Emiraty Arabskie. Tanie loty do Abu Zabi dają im możliwość zwiedzenia odległego, wciąż nieco niedostępnego kraju. Za podróże do Abu Zabi decydują się na razie albo miłośnicy podróżowania i biznesmeni. Być może w przyszłości loty do Abu Zabi staną się bardziej popularne. Jest ku temu wiele powodów. Po pierwsze, spadające lotów. Po drugie, coraz większa otwartość Polaków na obcą kulturę i zwyczaje. I po trzecie, postępująca urbanizacja, dzięki której dosłownie każdy region na kuli ziemskiej z roku na rok staje się coraz bardziej dostępny dla turystów. W Emiratach Arabskich zwiedzać można długo, przede wszystkim dlatego, że mamy małą świadomość charakterystyki kraju i tamtejszych zabytków. Wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na pewno będzie ciekawym doświadczeniem, a tanie bilety lotnicze do Abu Zabi pomogą wcielić plan w życie.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Abu Zabi

Znajdź nocleg w Abu Zabi