Menu

Bodo loty - Tanie loty do Bodo

Pokaż filtry

Bodo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Miasto muzyki

  W sierpniu Bodø staje się mekką muzyków. Organizowane są tu wtedy dwa festiwale muzyczne – Parkenfestivalen i Nordland Musikkfestuke, które przyciągają tysiące melomanów.

 • Gdzie jest słońce?

  Ponieważ Bodø znajduje się za kołem podbiegunowym, w pierwszych dwóch tygodniach czerwca słońce świeci tu przez całą dobę. Natomiast noc polarna trwa od początku grudnia do 10 stycznia.

 • Muzeum Bodø

  Zajrzyj do Nordlandsmuseet, muzeum w centrum miasta, mieszczącym się w budynku z 1903 roku. Poznasz tu historię miasta oraz dzieje i kulturę mieszkających tu Lapończyków.

Loty do Bodo

Północne rejony Europy przyciągają znacznie mniejszą liczbę turystów niż gorące plaże Hiszpanii czy Chorwacji. Niemniej jednak dla wytrawnych podróżników takie kierunki stanowią wyzwanie i okazję na zobaczenie nowych, ciągle słabo zbadanych miejsc. Jedną z takich lokalizacji jest Bodo, w lokalnym zapisie figurujące jako Bodø. To niewielkie nawet jak na norweskie warunki miasto położone jest prawie 200 kilometrów na północ od koła podbiegunowego. Dzięki determinacji lokalnych mieszkańców, miasto w ostatnim czasie intensywnie się rozwija, czego dowodem jest większy ruch na lokalnym lotnisku, w tym bezpośrednie loty z polski do Bodo.

Dlaczego warto wybrać się w lot do Bodo?

Norwegia jest miejscem, które nasi rodacy chętnie wybierają jako kraj do pracy. Istotnie, zarobki w tym skandynawskim państwie należą do najwyższych na świecie. Nawet surowe warunki pogodowe, wyższe koszty życia i spora odległość od granic Polski zdają się nie być większymi problemami. Zresztą ten ostatni czynnik w niedawno stał się mniej znaczący, dzięki otwarciu wielu bezpośrednich połączeń lotniczych na trasie Polska – Norwegia.

Loty do Bodo najczęściej wybierają osoby, które szukają pracy w Norwegii. Podobnie jak w innych rejonach kraju, także w Bodo poszukiwani są fachowcy budowlani, opiekunowie osób starszych, czy wszelkiego rodzaju personel pomocniczy. W mieście znajduje się spory port przeładunkowy i rybny, w którym także można znaleźć zatrudnienie. Miasto nie różni się zbytnio od innych podobnych w rejonie, jednak ma iskrę, która w przyszłości może wpłynąć mocno na jego rozwój. O czym mowa?

Zarobkowe loty do Bodo wybierają osoby, które orientują się w nowoczesnych technologiach, a także są specjalistami z dziedziny kultury. Miasto ma bowiem aspiracje do tego, żeby stać się Smart City i większość mieszkańców żyje właśnie tym projektem. Celem jest wprowadzenie między innymi bezobsługowych autobusów, elektronicznych przewodników po mieście i tym podobnych udogodnień. Ciekawą inicjatywą jest także udział w wyborach na europejską stolicę kultury, którą miałoby zostać właśnie Bodo.

Ciekawe obiekty w Bodo

Niezależnie od tego, czy w lot do Bodo wybieramy się z pobudek zarobkowych, czy turystycznych, warto zwrócić uwagę na ważne obiekty w centrum miasta. Dominuje tu klasyczna niewysoka zabudowa, znana z innych skandynawskich miast. Regularne proste bryły budynków sprawiają wrażenie nowoczesnych, a jednocześnie w jakimś stopniu nawiązujących do tradycji.

Jednym z najważniejszych obiektów w mieście jest biblioteka Stormen, co tłumaczy się jako Sztorm. Miejsce uchodzi za główne centrum kulturowe tej lokalizacji, w którym często odbywają się koncerty, spotkania tematyczne, a także lekcje języka dla cudzoziemców. Znajduje się tu także kilka komputerów z dostępem do internetu, z których można bezpłatnie korzystać.

Ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem jest Narodowe Muzeum Lotnictwa Norweskiego. Ciekawostki na temat lokalnych samolotów i stojącymi za nimi bohaterami zainteresują wszystkich pasjonatów lotnictwa. Jednak największą atrakcją tego miejsca jest symulator lotów, dzięki któremu możemy poczuć się niczym zawodowy pilot.

Marsjańska i podwójna plaża w okolicach Bodo

Surowa i piękna przyroda Norwegii przyciąga wiele osób żądnych oryginalnych widoków i niesamowitego klimatu. Sporo lotów do Bodo odbywają turyści, którzy traktują miasto jako punkt wypadowy do zwiedzania niesamowitej okolicznej przyrody. Zimne surowe masywy i ciemne skalne fiordy można lubić albo nie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że robią ogromne wrażenie na wszystkich, którzy pierwszy raz mają z nimi styczność. Ciekawie obserwuje się je zwłaszcza wieczorami na tle kolorowej zorzy polarnej.

W odległości około 20 kilometrów od Bodo znajduje się lodowiec Finnkonnakken, którego szczyt położony jest 518 m n.p.m. Wejście na niego nie należy do najłatwiejszych i wymaga solidnego sprzętu trekkingowego. Jednak widok ze szczytu zapiera dech w piersiach bardziej niż wcześniejsza intensywna wspinaczka. Ciemne strzeliste masywy fiordów, lekko oprószone śniegiem, roztaczają się po obu stronach wąskiego morskiego przesmyku. To klasyczny norweski obrazek, który budzi zachwyt i ogromną pokorę w stosunku do przyrody.

Choć lecąc do Bodo nie spodziewamy się raczej spotkać rajskich plaż, w pobliżu miasta możemy trafić także na dwie ciekawe lokalizacje, jakich nie znajdziemy w innych częściach świata. Jedną z nich jest Hovden, czyli podwójna plaża. Wąski przesmyk kamienistej plaży rozciąga się od linii brzegowej do ogromnego pojedynczego fiordu, leżącego ponad trzy kilometry w głąb morza. Wąski pas lądu z obu stron podmywają fale morskie, jednak można przejść całą plażę suchą nogą. Do tego osobliwego miejsca można dopłynąć łódką z Bodo, co zajmie nam kilkanaście minut.

Inną ciekawą plażą jest miejsce nazywane marsjańską plażą, z uwagi na jej czerwonawy kolor. Wpływ na tę barwę mają liczne pozostałości po skorupach morskich stworzeń, które morze wyrzuca w tym miejscu na brzeg. Odgrodzone od stałego lądu wysokimi fiordami miejsce pozostaje trudno dostępną enklawą. Warto je zobaczyć zwłaszcza w promieniach zachodzącego słońca, kiedy czerwień plaży staje się jeszcze bardziej intensywna.

Wybieramy trasę lotu do Bodo

Jak już wspomniano na początku, miasto ma inicjatywę do intensywnego rozwoju, co widać także w planowanym powiększeniu lotniska. Port lotniczy w pobliżu Bodo w kodzie IATA ma symbol BOO. Należy do największych lotnisk w północnej Norwegii, choć obsługując około dwóch milionów pasażerów rocznie nie należy do czołówki europejskiej. Lotnisko stale obsługuje przede wszystkim loty z innych norweskich miast, jednak w sezonie pojawiają się na nim samoloty z Hiszpanii czy Grecji. Regularne połączenia międzynarodowe odbywają się do szwedzkiego lotniska Luleå (w kodzie IATA nazywanego LLA), a w ostatnim czasie także do Gdańska.

Bezpośredni lot z Polski do Bodo odbędziemy jedynie z Gdańska. Dzięki ofercie węgierskiego przewoźnika Wizz w niespełna trzy godziny możemy znaleźć się na północy Norwegii. Sam koszt takiego połączenia jest bardzo niski i za odpowiednio wcześniej kupione bilety lotnicze zapłacimy niespełna 100 złotych w obie strony.

Z innych miast Polski musimy wybierać połączenie z przesiadkami, przy czym warto pamiętać, że większość lotów do Bodo z Norweskich portów lotniczych obsługują linie Norvegian. Ten narodowy przewoźnik oferuje wysoki standard połączeń, jednak ceny biletów mogą być nawet kilkukrotnie wyższe. W związku z tym lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli pierwszy odcinek lotu zakończymy w Gdańsku i z tego miasta udamy się w podróż na północ z Wizz.

Dobrym serwisem internetowym, w którym z łatwością znajdziemy tanie bilety lotnicze do Bodo, jest wyszukiwarka lotów eSky. To wirtualne biuro podróży, w którym odnajdą się nawet osoby, które z rezerwacją lotów dotychczas miały niewiele wspólnego. W serwisie wystarczy podać lokalizacją, do której chcemy się wybrać, najbliższe lotnisko i orientacyjny termin lotu. Już po kilku chwilach otrzymamy propozycje od wszystkich przewoźników, którzy obsługują daną trasę. Będziemy w stanie wybrać nie tylko ilość przesiadek, ale także porty lotnicze do międzylądowania. W razie jakichkolwiek problemów do naszej dyspozycji pozostają telefoniczni konsultanci.

Gdzie kupić bilety lotnicze do Norwegii?

Wspomniane już różnice między cenami biletów lotniczych u różnych przewoźników mogą przyczynić się do obaw związanych z rezerwacjami lotów. Wykupienie biletów lotniczych na ostatnią chwilę może spowodować, że zostaną nam do dyspozycji tylko bilety od droższego przewoźnika. Jeśli jednak podejdziemy do rezerwacji poważnie i zainteresujemy się nią z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, z pewnością uda nam się kupić tanie bilety lotnicze do Bodo i w inne miejsca na świecie.

Tu kolejny raz z pomocą przyjdzie nam wyszukiwarka lotów eSky. W tym serwisie rezerwacji możemy dokonać nawet kilka miesięcy przed lotem. Warto pamiętać, że ceny biletów lotniczych zmieniają się i najniższy pułap osiągają najczęściej niespełna dwa miesiące przed planowaną podróżą. W serwisie możemy także dopełnić wszelkich formalności związanych z lotem, zasięgnąć informacji dotyczących odprawy online, a także wykupić ubezpieczenie na podróż.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Bodo w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bodo, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bodo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bodo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bodo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bodo

Popularne linie latające do Bodo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bodo

Znajdź nocleg w Bodo