Menu

Tromso loty - Tanie loty do Tromso

Pokaż filtry

Tromso

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Tymczasowa siedziba rządu

  Podczas II Wojny Światowej, gdy Niemcy zajęli teren Norwegii, jego rząd miał tutaj swoją siedzibę. Dzięki temu, że wody oceanu tu nie zamarzają, port mógł cały czas obsługiwać ruch morski.

 • Wszystko “naj”

  Miasto chwali się tym, że ma najdalej na północ wysunięty uniwersytet, katedrę protestancką. ogród botaniczny, a nawet najdalej położony browar, produkujący takie piwa jak Mack Pilsner, Haakon czy Isbjørn.

 • Niezwykły sklep

  Przy Kirkegata 6 znajduje się komis Tromsø Bruktbokhandel, jeden z najbardziej popularnych sklepów w mieście. W tym oryginalnym miejscu kupisz książki i gry, a przede wszystkim poczujesz klimat miasta.

Loty do Tromso - dlaczego warto wybrać się w podróż?

Tromsø to niezwykłe miasto położone w Norwegii, powyżej koła podbiegunowego. Kto choć raz skorzystał z lotu do Tromsø i miał okazję być w skandynawskim kraju, ten wie, że w norweskie miasta są wyjątkowe. Tętnią bowiem miejskim życiem, zachowując jednocześnie bliskość z naturą. Podczas pobytu w Tromsø będziemy mieć okazję wzięcia udziału w wielu wydarzeniach kulturalnych, m.in.: Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, Festiwalu Zorzy Polarnej, Maratonie Słońca o Północy czy festiwalu piwa Øl-Festival. Miłośnicy przyrody także znajdą tutaj coś dla siebie. Obowiązkowym punktem każdej podróży za koło podbiegunowe będzie jazda psim zaprzęgiem i obserwacja zorzy polarnej. Jeśli wybierzemy się do Tromsø o odpowiedniej porze roku, będziemy mogli też doświadczyć zjawiska dnia lub nocy polarnej.

Ile trwa lot z Polski do Tromsø ?

Długość trwania lotu zależy od tego, na jaki rodzaj połączenia lotniczego się zdecydujemy. Mamy do wyboru loty do Tromso bezpośrednie lub pośrednie. Ponadto możemy startować z różnych lotnisk w Polsce. Dla przykładu, czas przelotu bez przesiadki z Gdańska do Tromsø trwa około 3 godziny. Jeśli wybierzemy lot z przesiadką się w Oslo, czas ulegnie wydłużeniu. Średni czas lotu z Polski do Oslo wynosi około 2 godziny, podobnie jak szacowany czas przelotu z Oslo do Tromsø. W przypadku połączeń pośrednich czas oczekiwania między kolejnymi odlotami może wynosić nawet 20 godzin.

Skąd dostać się do Norwegii?

Loty do Tromso w Norwegii możemy odbyć z większości miast w Polsce, takich jak Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Katowice czy Kraków. Z tych miejscowości, kupując bilety lotnicze, na pewno dostaniemy się do największego lotniska w Norwegii – Oslo Gardermoen. Stamtąd bez problemu znajdziemy połączenie do Tromsø. Jeśli jednak zależy nam na locie bezpośrednim, spośród dostępnych połączeń najszybszą opcją będzie bezpośredni lot z Gdańska do Tromsø. Wybierając lot z Gdańska, nie tylko znacząco skrócimy czas podróży, ale także oszczędzimy sobie stresu związanego z przesiadką.

Lotnisko Langnes w Tromsø jest nowoczesnym, dobrze funkcjonującym portem lotniczym położonym 5 kilometrów od centrum miasta. Dojazd do centrum jest możliwy dzięki autobusom lotniskowym. Obok portu lotniczego znajduje się także postój taksówek i wypożyczalnia samochodów.

Co zrobić, żeby tanio polecieć do Tromsø?

Ceny standardowych biletów do Tromsø zaczynają się od około 800 zł za przelot. Jest to koszt biletów na lot w obie strony z jedną przesiadką tradycyjnymi liniami lotniczymi. W przypadku tanich linii lotniczych możemy liczyć na znaczne okazje cenowe. Przewoźnicy ci oferują nam podróż już za 170 zł w obie strony. Dodatkowo, jeśli dobrze rozplanujemy naszą podróż, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej.

Bilety do Tromsø będą znacznie tańsze, gdy zarezerwujemy lot znacznie wcześniej. Ponadto cena  biletu może się różnić w zależności od godziny wylotu. Aby nie pogubić się w ofertach przewoźników i szybko znaleźć tę najlepszą, dobrze jest skorzystać z wyszukiwarek tanich lotów, ponieważ dzięki nim możemy zoptymalizować nasz wyjazd pod każdym względem: przelotu, noclegu, transportu itp. Wiele wyszukiwarek oferuje czasem dodatkowe obniżki np. na nocleg w hotelu.

Wyjazd za granicę, zwłaszcza do tak zimnego kraju, jakim jest Norwegia, wiąże się z koniecznością zabrania sporego ekwipunku. Jeśli uda nam się zmieścić tylko w bagażu podręcznym, w większości linii nie będziemy musieli płacić za jego transport. Nie zawsze jednak jest to możliwe. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na bagaż rejestrowany, który powędruje do luku bagażowego w samolocie do Tromsø. Bagaż rejestrowany, tak jak podręczny, objęty jest restrykcjami dotyczącymi wagi i wymiarów.

Kiedy planować wyjazd?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest bardzo surowy klimat, który panuje w Norwegii przez większą część roku. Dodatkowo miejscowości leżą w dużych odległościach od siebie, co ma ogromne znaczenie przy planowaniu transportu. Jeśli planujemy podróż samochodem po północnej Norwegii, powinniśmy wyjechać w okresie od końca maja do końca września. W pozostałych miesiącach może się zdarzyć, że drogi, mosty lub przeprawy promowe będą zamknięte.

Jeśli zależy nam na uchwyceniu na zdjęciach zorzy polarnej, powinniśmy polecieć do Tromsø zimą. W okresie letnim trwa dzień polarny, więc możemy nie mieć okazji, by ją zobaczyć. Co prawda noc polana nie jest konieczna do uchwycenia zorzy, ale z pewnością im ciemniej, tym lepiej. Dogodny czas do obserwacji zaczyna się we wrześniu i może trwać aż do kwietnia.

O czym trzeba pamiętać, lecąc do Tromsø?

Jedną z najważniejszych kwestii są dokumentu niezbędne przy wjeździe do kraju. Norwegia nie jest jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, ale znajduje się w strefie Schengen. Dlatego lecąc do Tromsø, nie musimy mieć wizy. Wystarczy nam dowód osobisty albo paszport. Co ważne, Norwegia nie jest objęta unią celną, dlatego obowiązują tu szczególne przepisy dotyczące wwożenia towarów przez turystów, m.in. przewożenia wyrobów alkoholowych i papierosów. Napoje alkoholowe mogą przywozić osoby, które ukończyły 18 lat. Napoje z zawartością alkoholu powyżej 22 procent mogą wwozić tylko osoby, które mają skończone 20 lat. Jeżeli nie zabieramy ze sobą mocnego alkoholu (powyżej 22%), możemy wziąć więcej słabszego np. piwa (przedział to 2,5-22%). Na pokład nie możemy zabrać ze sobą więcej niż 200 sztuk papierosów.

Te szczegółowe obostrzenia obowiązują razem ze standardowymi przepisami, których należy przestrzegać podczas każdej podróży samolotem. Musimy więc pamiętać, że podczas przelotu obowiązuje zakaz przewożenia przedmiotów z ostrymi krawędziami, obowiązek odpowiedniego pakowania płynów czy posiadanie bagażu podręcznego o ściśle określonych parametrach.

Podczas pobytu o charakterze turystycznym honorowane jest polskie prawo jazdy, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z wynajęciem samochodu. Pamiętajmy, że mandaty za łamanie przepisów ruchu drogowego są karane surowo i bezwzględnie.

Choć Norwegia jest bezpiecznym krajem, warto pilnować swoich bagaży (zwłaszcza na lotnisku), aby nie kusić losu i stwarzać okazji do kradzieży. Co więcej, warto mieć wykupione ubezpieczenie na nieprzewidziane sytuacje, podobnie jak podczas każdej podróży zagranicznej.

Co zabrać ze sobą wybierając się na lot do Norwegii?

Planując naszą podróż do Tromsø, powinniśmy pamiętać, że Norwegia to zimny kraj, a temperatura w niektórych miejscach na kole podbiegunowym może wynosić ponad -20 °C. Nawet latem temperatura rzadko przekracza 0°C, dlatego śnieg gromadzi się przez cały rok. Wybierając się do miasta, w którym panują takie warunki pogodowe, koniecznie trzeba zabrać ze sobą ciepłą odzież i porządne buty. Jeśli planujemy odwiedzić Tromsø zimą, przydatną rzeczą mogą okazać się raczki. W miesiącach zimowych większość terenów jest nie tylko zasypana śniegiem, ale też oblodzona. Raczki ułatwią nam poruszanie się po mroźnym terenie. Jeśli naszym celem jest oglądnie zorzy polarnej, powinniśmy zaopatrzyć się w porządny sprzęt fotograficzny. Oprócz tego warto zabrać ze sobą dobry statyw, który zapewni nam stabilizację przy długim czasie naświetlania, a co za tym idzie, lepszą jakość zdjęć.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tromso w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tromso, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tromso mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tromso?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tromso obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tromso

Popularne linie latające do Tromso

Do niektórych krajów wyjeżdża się typowo na wakacje. Inne oferty, takie jak tanie loty do Tromsø, nie są dla każdego. Tromsø to miasto na wyspie Tromsøya w Norwegii. W odległości 3 km od niego znajduje się tamtejsze lotnisko. To właśnie tam przylatują pasażerowie, którzy zaplanowali pobyt w tym regionie Skandynawii. Przez podjęciem decyzji o przyjeździe trzeba dowiedzieć się kilku rzeczy o pobycie w Norwegii. Po pierwsze, klimat jest całkowicie inny niż w Polsce. Loty do Tromsø pozwolą się o tym przekonać. Lata są chłodniejsze, zimny – cieplejsze. Najdziwniejsze dla Polaków zapewne będzie to, że słońce w oknie o 1:00 w nocy jest tutaj normą. W trakcie kilkudniowego pobytu nie odczujemy tego bardzo intensywnie, ale wyjazd na stałe może przysporzyć pewnych trudności w przyzwyczajeniu się do nowego „rozkładu dnia”. Niemniej warto kupić bilety lotnicze do Tromsø i zobaczyć to na własne oczy.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tromso

Znajdź nocleg w Tromso