Menu

Harstad loty - Tanie loty do Harstad

Pokaż filtry

Harstad

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Kościół w Trondenes

  Około trzech kilometrów od centrum miasta, w miasteczku Trondenes, znajduje się, pochodzący z wieków średnich, kamienny kościół. Jest to najdalej na północ wysunięty średniowieczny budynek na świecie.

 • Dla pasjonatów okresu Wikingów

  W okolicy miasta znajduje się Centrum Historii Trondenes. Wystawy, które tu zobaczysz, poświęcone są historii regionu, a przede wszystkim czasom, gdy żyli tu Wikingowie. Uważaj, w sobotę nieczynne!

 • Jeden z najstarszych żaglowców

  W przepięknym porcie Harstad, bardzo często możesz zobaczyć jeden z najstarszych szkunerów na świecie - statek Anna Rogde. Została zbudowana w 1868 roku i wciąż pływa przy wybrzeżu!

Co warto zobaczyć w Harstad?

Harstad jest miastem, znajdującym się w Troms, jednym z dziewiętnastu krajów, na które podzielona jest Norwegia. Jest drugim pod względem wielkości miastem w swoim regionie, mimo że liczba jego mieszkańców niewiele przekracza dwadzieścia tysięcy. Harstad położone jest w północno-wschodniej części wyspy Hinnøya, wzdłuż przepięknego, długiego na czterdzieści sześć kilometrów, fiordu Vågsfjorden.

To nieduże miasto w Norwegii nazywane jest kulturową stolicą północy, a także najbardziej romantycznym miejscem w kraju. Zapakuj zatem wygodne buty, ciepłe ubranie i wyrusz, by poznać to piękne miejsce, w którym natura zachwyca na każdym kroku, a nie brakuje także wydarzeń, przybliżających jego historię. Zwróć uwagę na architekturę, w harmonijny sposób łączącą budynki pamiętające dawne czasy z nowoczesnymi zabudowaniami. W ostatni tydzień lipca wybierz się natomiast na Festiwal Północnej Norwegii, na który zjeżdżają artyści z całego kraju.

Okolica sprzyja pieszym wędrówkom po górach i lasach, pływaniu kajakiem wzdłuż wybrzeża, czy wycieczkom po pięknych wodach Morza Norweskiego. Harstad, leżąc w głównej mierze na dużej wyspie, ale także zajmując terytorium kilku pomniejszych wysepek, ma wspaniałe, piaszczyste plaże, pozwalając na kąpiel w pięknych okolicznościach przyrody lub spokojne wędkowanie.

Gdy po aktywnym wypoczynku zgłodniejesz, wybierz się do którejś z restauracji, których w Harstad nie brakuje. Niezwykłą popularnością cieszy się Umami przy Havnegata 23A. Skosztujesz tu dań kuchni skandynawskiej, podanych w niezwykle wyrafinowany sposób. Kolejnym, godnym polecenia, miejscem jest De 4 Roser przy Torvet 7a. Tu również podstawę w menu stanowi kuchnia skandynawska. Na świetnego steka wstąp do Big Horn Steakhouse, zlokalizowanego przy Strandgata 30. Jeśli natomiast najdzie Cię ochota na coś słodkiego, koniecznie zajrzyj do Bakerinnen AS przy Storgata 17, cynamonowe bułeczki robione na miejscu, są warte grzechu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Harstad w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Harstad, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Harstad mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Harstad?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Harstad obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Harstad

Popularne linie latające do Harstad

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Harstad

Znajdź nocleg w Harstad